Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

ogrzewanie tylnej szyby a zakłócenia radia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • ogrzewanie tylnej szyby a zakłócenia radia

    Witajcie,

    Zauważyłem ostatnio dziwne zjawisko - włączenie ogrzewania tylnej szyby powoduje spadek jakości odbioru stacji radiowych. Zakłócenia nie są może jakoś wyjątkowo duże ale na pewno zauważalne. Przerabiał ktoś może podobny problem, ewentualnie może zweryfikować u siebie?
    Drugą kwestią jest samo ogrzewanie tylnej szyby. Działa "nierównomiernie" - czy jest to efekt uboczny oklejenia szyby folią i tak ma być? Myślałem, że uszkodzili coś podczas montażu folii (przerwany obwód) ale wtedy nie działało by zupełnie.

    pozdr

  • #2
    Może użyty klej robi jakiś opór/zwarcie i obwód grzania zamyka się anteną, dlatego tracisz zasięg i szyba nie grzeje na całej powierzchni.
    OzA

    O4 PHEV Szary Matt

    Komentarz


    • #3
      ale antena jest na bocznej szybie, nierównomierne grzanie to może przerwanie jednej ze ścieżek, reszta wtedy grzeje
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz


      • #4
        zgłoszę to w ASO, nie wykluczam, że tak jest ale znając życie powiedzą że to oklejenie szyby jest winowajcą zamieszania...

        Komentarz


        • #5
          krzynol

          kombi ma antenę w bocznej szybie a liftback w tylnej,
          w tym nowym forum nie umiem znaleźć jaką wersję ma marmal321

          W samochodach z fabrycznie zamontowanym radioodtwarzaczem i układem nawigacji
          antena do odbioru radiowego może być zainstalowana w różnych miejscach
          pojazdu.
          › po stronie wewnętrznej szyby tylnej razem z ogrzewaniem szyby tylnej.
          › po stronie wewnętrznej tylnych szyb bocznych.
          › na dachu samochodu.
          OzA

          O4 PHEV Szary Matt

          Komentarz


          • #6
            no właśnie, o jakim aucie piszemy, bo się to robi bez sensu bez profilu auta
            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
            poprzednie modele:
            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

            Komentarz


            • #7
              posiadam wersję hatchback

              Komentarz


              • #8
                obejrzałem szybę i wiem w czym problem....
                tylna szyba była dwukrotnie oklejana folią (po pierwszym oklejeniu zostały małe "kropki" i chciałem aby to poprawili)
                odklejając folię, usunęli ją wraz z częścią obwodów odpowiadających z ogrzewanie i antenę radia (poglądowe foto w zał.)

                Pytanie co można z tym zrobić?
                Są jakieś skuteczne i trwałe technologie naprawy "ścieżek" na szybie?

                Jak załatwić sprawę w firmie oklejającej?
                Uważam, że mam prawo oczekiwać od firmy naprawienia zaistniałej sytuacji.
                20161211_094816.jpg
                Załączone pliki
                Ostatnio edytowany przez marmal321; 40303.

                Komentarz


                • #9
                  Możesz do nich podjechać i omówić z nimi temat. Zwrot kosztów naprawy etc. Nie zostawiał bym im jednak tego do naprawy.

                  Według mnie odzyskać trochę kasy i samemu wyciąć w tej folii na tym odcinku wąski jej pasek, na szerokość ścieżki grzewczej lub ciut węziej jeśli się uda (precyzyjna robota), tak by z zewnątrz nie było widać, że folia jest przycinana. Krawędzie ciętej folii powinny zostać za wąską ścieżką grzejną

                  Potem wypełnić wycięcie lakierem przewodzącym takim np jak ten Link w sposób taki jak na filmiku


























                  Albo ściągnąć jeszcze raz całą folię, sprawdzić na gołej szybie wszystkie połączenia ścieżek czy grzeją i wtedy podjechać nałożyć całą folię dokładnie, bez bąbelków, jeszcze raz
                  Ostatnio edytowany przez OzA; 9004.
                  OzA

                  O4 PHEV Szary Matt

                  Komentarz


                  • #10
                    dzięki za poradę
                    myślę, że skończy się na kolejnym odklejeniu całej folii (oby nie z kolejnymi ścieżkami),
                    jak trwała jest "naprawa" takim lakierem przewodzącym?

                    Komentarz


                    • #11
                      Nie rozumiem, z jakiej paki masz się gimnastykować z tym tematem i dziadować z naprawą ścieżek?

                      Piszesz ładny list do firmy oklejającej, podwozisz (i prosisz o początkę, podpis i datę poświadczenia odbioru pisma na swoim egzemplarzu lub kopii) lub wysyłasz pismo poleconym za potwierdzeniem odbioru. Opisujesz uszkodzenie, dokumentujesz je, wspomagając nagraniem wideo (możesz wrzucić na OneDrive'a, YT, itd.). Nie wspominaj o odklejaniu folii, bo będzie dla nich argument, że to Ty doprowadziłeś do uszkodzenia (kto wie, czy nie?) i się z tym nie wybronisz - chyba, że masz nagrania "sprzed"... Możesz zasugerować im przyczynę (uszkodzenie ścieżek), ale nie musisz. Jeśli uszkodzenia są widoczne gołym okiem - wtedy pismo wzbogacasz fotami.
                      Domagasz się naprawy poprzez pokrycie kosztów wymiany szyby na fabrycznie nową, oryginalną, przez autoryzowany serwis. I jedziesz. Sorry, ale konsument ma pewne prawa. Nie potrafią oklejać - to niech płacą za naprawy. Odpuszczając im krzywdzisz siebie i potencjalnych innych klientów.
                      Jeśli nie wiesz, jak takie pismo przygotować, można udać się do powiatowego rzecznika konsumentów lub federacji konsumentów. Albo znaleźć prawnika wśród znajomych

                      Cięcie folii i bawienie się lakierem brzmi żałośnie, szczególnie przy względnie nowym aucie.
                      Ostatnio edytowany przez Karel; 36228.

                      Komentarz


                      • #12
                        dla jasności, sam folii nie odklejałem, po wykonaniu usługi oklejenia miałem zastrzeżenia co do estetyki, więc sam wykonawca zaproponował, że folię usunie i oklei szybę jeszcze raz,
                        nie wspominał ani słowem o ryzyku uszkodzenia ścieżek elektrycznych podczas operacji zrywania folii,

                        samochód jest praktycznie nowy więc nie chciałbym robić druciarstwa,
                        jeżdżenie z zaparowaną w połowie szybą i trzeszczącym radiem jest również frustrujące ;-(


                        Komentarz


                        • #13
                          rozmawiałem z wykonawcą oklejenia (na spokojnie)
                          twierdzi, że nigdy mu się taką sytuacją (uszkodzenie ścieżek) nie zdarzyła a oklejają dużo również dla salonów samochodowych, używa folii atestowanej,
                          zerwanie świeżej folii nie powinno uszkodzić obwodów i gdyby miał jakiekolwiek obawy w życiu by tego nie zrobił,
                          sugeruje wadę fabryczną instalacji grzewczo, radiowej na szybie :-)
                          tak więc sytuacja wydaje się patowa,
                          obawiam się, że zarówno u wykonawcy jak i ASO ciężko będzie cokolwiek wyegzekwować ;-(
                          jakieś pomysły?

                          Komentarz


                          • #14
                            Działało przed oklejaniem?
                            Jeśli nie, to trzeba było jechać do ASO.
                            Jeśli tak, to znaczy, że było ok. przed oklejaniem, a po już nie. Jaki to daje wniosek?

                            Być może ścieżki są mega delikatne. I co z tego? Opierasz się na tym, kiedy przestało działać.
                            To zadaniem sprzedawcy/wykonawcy będzie uargumentowanie (i udowodnienie), że uszkodzenie powstało na skutek działania innych czynników.

                            I nie pisz, że będzie "ciężko" cokolwiek wyegzekwować, dopóki nie rozpocznie procedury egzekucji właśnie
                            W najgorszym wypadku poddasz się, a w dobrym rozwiążesz usterkę. Nie podejmując żadnych działań zostajesz z usterką. Bilans jest prosty
                            Ostatnio edytowany przez Karel; 36228.

                            Komentarz


                            • #15
                              samochód jest praktycznie nowy i wcześniej (przed oklejeniem) nie zauważyłem jakichkolwiek problemów w przedmiotowej kwestii
                              skłaniam się ku opcji, że uszkodzenia powstały na etapie usuwania/montażu folii,

                              mogę pojechać do ASO ale chyba tylko po papier, że uszkodzenie nie podlega gwarancji
                              cóż innego mogę uzyskać? - szyba jest oklejona (tak więc za bardzo nie zdiagnozują niczego, nie naprawią), z zewnątrz ewidentnie widać uszkodzenia ścieżek,

                              z papierkiem z ASO pozostaje się udać do Pana wykonawcy z roszczeniem przywrócenia stanu z przed wykonania usługi,
                              zapewne w dalszym ciągu będzie kwestionował swoją odpowiedzialność
                              co w takiej sytuacji? Rzecznik Praw Konsumentów, sąd?

                              myślę, że znaczenie może mieć fakt, że nie otrzymałem paragonu za usługę i jeżeli to wyciągnę może być to dla wykonawcy czynnik motywujący do polubownego załatwienia sprawy,

                              jeżeli ktoś ma doświadczenia/jest zaprawiony w tego rodzaju przeprawach, chętnie wysłucham rad jak to najlepiej załatwić?

                              PS
                              nie jest to drobne uszkodzenie w jednym miejscu,
                              ścieżki są poprzerywane konkretnie - duże płaszczyzny nie grzeją
                              tak więc nie wiem czy ewentualne, chałupnicze metody naprawy mają jakikolwiek sens w dłuższej perspektywie czasowej użytkowania samochodu,

                              może szyba używana? może ubezpieczenie AC?
                              Ostatnio edytowany przez marmal321; 40303.

                              Komentarz


                              • #16
                                Nie jest Tobie papierek ASO do czegokolwiek potrzebny, ale jak bardzo chcesz - możesz go dołączyć.

                                (...) myślę, że znaczenie może mieć fakt, że nie otrzymałem paragonu za usługę i jeżeli to wyciągnę może być to dla wykonawcy czynnik motywujący do polubownego załatwienia sprawy (...)
                                Również miecz obosieczny, bo teoretycznie wykonawca może się na Ciebie wypiąć i stwierdzić, że nigdy takiej usługi nie realizował, a Ciebie widzi pierwszy raz na oczy i się go czepiasz bezpodstawnie. Wówczas należy odwołać się do rejestru połączeń tel.,, korespondencji, świadków, itd.
                                BTW, nie chcę prawić morałów, ale brak paragonu/faktury traktuję jednoznacznie jako próbę oszukania państwa, podatników. I karma wraca

                                może szyba używana? może ubezpieczenie AC?
                                Ależ kombinujesz...
                                Twoje auto, Twoja decyzja, mi byłoby szkoda wymieniać szybę ze swojego AC (lepiej zostawić na kamienie...) lub dziadować i wstawiać używkę/zamiennik
                                Zamiast dywagować już dawno wysmarowałbyś porządne pismo do wykonawcy i odmierzał czas na odpowiedź

                                Komentarz


                                • #17
                                  szczerze mówiąc przeraża mnie trochę wizja sądu...
                                  pytanie czy to się w takiej sprawie w ogóle opłaca?
                                  co do udokumentowania wykonania usługi - mam w tel. sms do i od wykonawcy które nie pozostawiają wątpliwości co do faktu że takowa miała miejsce,
                                  przygotuję pismo, rozumiem, że jedynym rozwiązaniem problemu i roszczeniem z którym powinienem wystąpić do wykonawcy jest "wymiana szyby na nową"
                                  sprawdziłem dokładnie i w momencie wykonywania usługi samochód miał dokładnie 2 tygodnie

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Do sądu jeszcze daleka droga... Ja już sporo batalii przeżyłem i ani razu nie musiałem się fatygować do sądu, ładne pisma robią wystarczające wrażenie
                                    Wymiana szyby na nową i - co ważne - walczyłbym, aby zrobiło to ASO (z różnych powodów). Należy to uargumentować art. 636 § 1 KC.
                                    Wszelkie żądania poprzyj paragrafami.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      na art. 636 KC można się powoływać jedynie w trakcie wykonywania usługi
                                      w tym przypadku szybciej zastosowanie ma:
                                      art. 471 KC Dłużnik obowiązany jest do naprawienia szkody wynikłej z niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania, chyba że niewykonanie lub nienależyte wykonanie jest następstwem okoliczności, za które dłużnik odpowiedzialności nie ponosi.

                                      jednakże mieć rację a wygrać sprawę w sądzie to nie jest takie oczywiste jak by się mogło wydawać

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Mea culpa. Jedziesz wg. art. 637

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Podepnę się pod temat, żeby nie zakładać nowego, a sprawa też dotyczy grzania tylnej szyby.
                                          U mnie szyba nigdy nie ruszana, nawet nie była na od środka nigdy myta (auto z października). Mimo to ostatnio zaobserwowałem, że jakby nie grzały dwa górne paski. Ze środka tego kompletnie nie widać, dopiero będąc na zewnątrz można to zobaczyć.
                                          Zdjęcie:

                                          Sprawdzi ktoś jak jest u niego?

                                          Ps. Marmal321 daj znać jak sprawa się potoczy.
                                          O3 Race Blue 1.8TSI Liftback DCC - Tomasza

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            W moim liftbacku też nie grzeją. To są paski od anteny.
                                            Zwróć uwagę w 2/5 i 3/5 szerokości szyby (pod trzecim światłem stop) przechodzą pionowe paski łączące te poziome. I te pionowe nie dochodzą do końca wysokości szyby.
                                            Te 3 najwyższe paski na wysokości trzeciego światła stop, nie połączone tymi pionowymi, to antena radia.
                                            OzA

                                            O4 PHEV Szary Matt

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              aktualnie jestem o wizycie w ASO,
                                              w zasadzie to chyba tylko po to aby mieć na piśmie wykluczenie odpowiedzialności z tytułu gwarancji oraz pisemną wycenę tej przyjemności :-)
                                              ASo nie zawiodło - tylna szyba 898zł, klej do szyby 254zł, wymiana 592zł no i jeszcze dojdzie koszt programowanie po wymianie w komputerze samochodu (dodanie komponentu czy jakoś tak), tak więc na boogato...

                                              przy okazji zgłosiłem przecieranie obudowy przez pas w słupku - dobra wola jest, twierdzą że prawdopodobnie obudowa będzie do wymiany, porobili zdjęcia i czekają na akceptację Skody, zobaczymy po Świętach



                                              1.jpg

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez marmal321
                                                aktualnie jestem o wizycie w ASO,
                                                w zasadzie to chyba tylko po to aby mieć na piśmie wykluczenie odpowiedzialności z tytułu gwarancji oraz pisemną wycenę tej przyjemności :-)
                                                ASo nie zawiodło - tylna szyba 898zł, klej do szyby 254zł, wymiana 592zł no i jeszcze dojdzie koszt programowanie po wymianie w komputerze samochodu (dodanie komponentu czy jakoś tak), tak więc na boogato...

                                                przy okazji zgłosiłem przecieranie obudowy przez pas w słupku - dobra wola jest, twierdzą że prawdopodobnie obudowa będzie do wymiany, porobili zdjęcia i czekają na akceptację Skody, zobaczymy po Świętach



                                                1.jpg
                                                Wow faktycznie słabo grzeje
                                                Masz kamerę cofania?

                                                Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

                                                O3 Race Blue 1.8TSI Liftback DCC - Tomasza

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez marmal321 Zobacz wpis
                                                  i jeszcze dojdzie koszt programowanie po wymianie
                                                  Co oni chcą programować? Szybę trzeba kodować?

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X