Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

"Usterka: oświetlenie samochodu" po wymianie akumulatora

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • "Usterka: oświetlenie samochodu" po wymianie akumulatora

    Witam,

    proszę o pomoc kogoś, kto się na tym zna. Wymieniłem akumulator na nowy (notabene padł po 3 latach, jeszcze takiego przypadku w życiu nie miałem). Po wymianie od licha błędów, których nie dało się skasować VCDS, jednak podczas jazdy stopniowo same zniknęły. Pozostał tylko jeden: "Usterka: oświetlenie samochodu". Błąd jest, natomiast wszystko jest sprawne, sprawdziłem wszystkie żarówki, po prostu wszystko działa. Błędu nie da się wykasować. Poniżej zrzut z VCDS:

    Address 17: Instruments Labels: 5G0-920-XXX-17.clb
    Control Module Part Number: 5E0 920 861 A HW: 5E0 920 861 A
    Component and/or Version: KOMBI 204 3390
    Software Coding: 07A409002880000801086A00040000
    Work Shop Code: WSC 25769 001 1048576
    ASAM Dataset: EV_DashBoardJCIMQBAB 008011 (SK37)
    VCID: 254BE9D4241FC736C75-8070
    1 Fault Found:

    13636608 - Control Module Incorrectly Coded
    U1014 00 [009] - -
    Confirmed - Tested Since Memory Clear
    Freeze Frame:
    Fault Status: 00000001
    Fault Priority: 2
    Fault Frequency: 1
    Reset counter: 166
    Mileage: 61854 km
    Date: 2017.01.04
    Time: 12:14:53

    Samochód: Octavia III 1.8 TSI

    Dodam, że nie zmieniałem nic w kodowaniu, jest takie (przynajmniej ja nic nie robiłem) jak przed wymianą.
    Ostatnio edytowany przez tadfi; 3317.
    TadFi
    Breloki, logo na klapę i inne gadżety

  • #2
    a tu nic nie ma o błędzie żarówek
    tylko jakaś informacja o błędnym zakodowaniu licznika
    ten błąd nie jest krytyczny
    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
    poprzednie modele:
    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

    Komentarz


    • #3
      Pamiętam, że miałem podobny błąd w moim B5, poszukałem w necie i podobno błąd wynikał z zastosowania modułu już z Passata po FLu i każdy mówił, żeby olać ten błąd lub trzeba było w którymś miejscu zmienić z 0 na 1 (kodowanie). Tak zrobiłem i błędu nie ma.
      Ale rozumiem, że przed padnięciem AKU błędu nie było?
      SPRZEDAM! Nakładki na rączkę fotela do OII :
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...046007#1046007

      Komentarz


      • #4
        Robiłeś może skan po kupieniu auta a przed zabawami VCDS? Jeżeli tak to powinieneś mieć oryginalne kodowanie i możesz sobie je porównać.
        SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
        ​​​
        Grzegorz

        Moja Ambitna Czarnula

        Komentarz


        • #5
          Próby zmiany kodowania i podmiany na oryginalne nic nie dało.
          Musiałem niestety podjechać do ASO. Też nie mogli nic z tym zrobić. Dopiero po podłączeniu się do głównego serwera okazało się, że były już takie przypadki po wymianie akumulatora. Ściągnęli poprawkę z serwera i błąd zniknął. Podolewali wszystkie płyny, dostałem auto zastępcze na czas tej operacji. Wszystko gratis. Poprosili jeszcze o przywiezienie starego akumulatora celem sprawdzenia, czy nie ma w nim jakich uszkodzeń wewnętrznych, wtedy obiecali zwrócić pieniądze
          Jestem w szoku i pod ogromnym wrażeniem
          TadFi
          Breloki, logo na klapę i inne gadżety

          Komentarz


          • #6
            Odświeżam temat, ktoś się jeszcze spotkał z taką 'usterką'? U mnie pojawiła się nagle i niespodziewanie, sprawdziłem wszystkie żarówki i wygląda na to że jest ok, na początku myślałem że może xenon (mam 107kkm), ale to by też było dziwne, ponieważ spodziewam się że jest dokładniejsza diagnostyka i w przypadku przepalenie jakieś żarówki będę miał dokładniejszą informacje. W ramach próby skasowania błędu odpiąłem aku na jakiś czas, no i po podpięciu z powrotem pojawiła się jeszcze usterka ESC, ale mam nadzieję że podczas jazdy zniknie. To by było na tyle, aha nie mam vcds więc nie wiem jakie są błędy, ale po opisie kolegi 'tadfi' stwierdziłem że mam dokładnie takie same objawy. Gwarancji już nie mam, przegląd szykuje mi się w maju, w sumie jeżdżę już z tym tydzień, więc do maja wytrzymam (najbardziej irytuje żółty wykrzyknik na desce), mam nadzieje że aso nie skasuje extra kasy za 'ewentualny' apdejt softu?
            Czarnulka - O3 1.4tsi elegance

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez bza Zobacz wpis
              aha nie mam vcds więc nie wiem jakie są błędy,
              Przyjedź to sprawdzimy co jest.

              Proszę dzwonić przed ewentualnym przyjazdem.

              Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
              Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
                Przyjedź to sprawdzimy co jest.
                Jak nie wydarzy się nic niespodziewanego to pod koniec tygodnia przyjadę.

                Czarnulka - O3 1.4tsi elegance

                Komentarz


                • #9
                  Czy problem udało się rozwiązać?
                  Taka sama przypadłość jest u mnie ...

                  Komentarz


                  • #10
                    Koledzy stoję przed decyzją o wymianie akumulatora w mojej octavii z 2013 roku, czy może mnie spotkać coś więcej niż tu opisane? Nie trzeba przeprowadzać adaptacji otwierania szyb i położenia kierownicy (spotkałem się z takimi hasłami).
                    Moje auto jest wersji ambiente

                    Komentarz


                    • #11
                      Po wymianie akumulatora będziesz musiał ustawić godzinę (data jest podtrzymywana), szyby, kierownica maksymalnie w prawo i lewo, a następnie przejechać się - kontrolki ucichną i bedzie ok.

                      Komentarz


                      • #12
                        Witam
                        Chciałem odświeżyć temat bo mam ten sam problem.

                        Jakieś 2 tygodnie temu nagle wyskoczył mi ten komunikat.
                        W listopadzie miałem wymieniany przedni reflektor ale raczej to nie tego wina skoro błąd dopiero wyskoczył po kilku miesiącach.
                        Wszystkie żarówki się świecą.
                        Ktoś znalazł rozwiązanie?

                        Skoda Octavia Kombi 1.6tdi 2013 rok.

                        Z góry dzięki odpowiedź

                        Komentarz


                        • #13
                          błąd w oprogramowaniu bordneza. zobacz jaki masz bordnez albo wstaw autoscan.

                          Komentarz


                          • #14

                            Kurła dopadło i mnie. Zero błędów w VCDS.
                            Jest tylko info na MAx docie "Usterka oświetlenia samochodu" i żółty trójkącik sie pali ciągle.
                            No i w radiu w menu CAR tez pokazuje auto z pomarańczowymi światłami i napis usterka oświetlenia.
                            Co ciekawe jak robię skan VCDSem to trójkącik znika żeby pojawić się za chwilę np. po włączeniu zapłonu.
                            Wszystkie światełka, żarówki, poziomowanie xenonów, skręcanie xenonów no wszystko działa.
                            O co chodzi ??
                            tutaj kodowanie mojego Bordnetza:

                            ]"]Error 404 - Zapodaj.net

                            PS. błąd się pojawił znikąd, nic nie było grzebane, kodowane itp. Może zbieg okoliczności ale dzień wcześniej myłem auto myjką ciśnieniowa i ostro potraktowałem nadkola w środku - czy to moze byc wina czujników samopoziomowania ?
                            Ostatnio edytowany przez stefdeath; 25139.

                            Komentarz


                            • #15
                              W załączniku autoscan.
                              Załączone pliki

                              Komentarz


                              • #16
                                Ewentualnie miałem jeszcze taki oto błąd. Ale o dziwo wysgtąpiłdwa dni temu z etgo wynika więc to raczej nie to.

                                Address 09: Cent. Elect. Labels: 5Q0-937-08X-HV1.clb
                                Control Module Part Number: 5Q0 937 084 AA HW: 5Q0 937 084 AA
                                Component and/or Version: BCM MQBAB H H14 0112
                                Software Coding: 0C000842404700DB07A04082B10C0700000000000000000000 0000000000
                                Work Shop Code: WSC 73430 790 00134
                                ASAM Dataset: EV_BCMCONTI 011001 (SK37)
                                VCID: 77FD0D57CE389FA6A59-8022
                                1 Fault Found:

                                395521 - Unknown Error Code
                                B2023 00 [008] - -
                                Intermittent - Confirmed - Tested Since Memory Clear
                                Freeze Frame:
                                Fault Status: 00000001
                                Fault Priority: 6
                                Fault Frequency: 1
                                Reset counter: 33
                                Mileage: 206664 km
                                Date: 2019.05.19
                                Time: 17:31:40

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez stefdeath Zobacz wpis
                                  Kurła dopadło i mnie. Zero błędów w VCDS.
                                  Jest tylko info na MAx docie "Usterka oświetlenia samochodu" i żółty trójkącik sie pali ciągle.
                                  No i w radiu w menu CAR tez pokazuje auto z pomarańczowymi światłami i napis usterka oświetlenia.
                                  Co ciekawe jak robię skan VCDSem to trójkącik znika żeby pojawić się za chwilę np. po włączeniu zapłonu.
                                  Wszystkie światełka, żarówki, poziomowanie xenonów, skręcanie xenonów no wszystko działa.
                                  O co chodzi ??
                                  tutaj kodowanie mojego Bordnetza:

                                  ]"]Error 404 - Zapodaj.net

                                  PS. błąd się pojawił znikąd, nic nie było grzebane, kodowane itp. Może zbieg okoliczności ale dzień wcześniej myłem auto myjką ciśnieniowa i ostro potraktowałem nadkola w środku - czy to moze byc wina czujników samopoziomowania ?


                                  Mam to samo co ty. Gdy podpinam kabel i tylko wejdę w vcdsa to mi gaśnie. Dziwne.
                                  Gdzieś wyczytałęm że aktualizacja oprogramowania Skody pomogła jednak nie wiem za bardzo gdzie to zrobić w Warszawie bo niestety przez internet nie ma updejtów a w serwisach Skody mają takie możliwości

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    U mnie skanowane auto było vcds i jeszcze 3 innymi testerami u róznych mechaników i nic. Chyba zostaje wizyta w ASO żeby jakim VASem popatrzyli. Generalnie nic się nie dzieje a do trójkąta przyzwyczaiłem się więc na razie nie mam weny żeby coś z tym robić. Podobno w Jankach na al. Krakowskiej jest ogarnięty autoryzowany serwis skody - zalewscy. Może kiedyś podjadę zapytać czy znają takie przypadki.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      pierwsze sterowniki z niską wersją softu miały taki problem. aktualizacja do wyższej wersji pomagała a czasami sterownik był uszkodzony. zapraszam do siebie zawsze możemy zrobić update softu a jak nie wo wymienimy sterownik na sprawny

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez rrobert Zobacz wpis
                                        pierwsze sterowniki z niską wersją softu miały taki problem. aktualizacja do wyższej wersji pomagała a czasami sterownik był uszkodzony. zapraszam do siebie zawsze możemy zrobić update softu a jak nie wo wymienimy sterownik na sprawny

                                        Gdzie cie Robert można znaleźć? Bo ja z Warszawy stety/niestety

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Chciałem odświeżyć temat.
                                          Przez Covid miałęm inne sprawy na głowie.

                                          Czy ktoś w Warszawie lub okolicach jest w stanie pomóc spróbować zaktualizować ten sterownik?

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X