Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

wyświetlacz MaxiDot (kontrolka otwarcia drzwi)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • wyświetlacz MaxiDot (kontrolka otwarcia drzwi)

    Witam kolegów. Jestem posiadaczem Octavi MY2017 od października 2016 roku. Mój problem polega na tym, że gdy otworzę drzwi tylne do strony kierowcy to na wyswietlaczu MaxiDot pojawia się kontrolka otwarcia drzwi pasażera a gdy otworzę drzwi tylne od strony pasażera to wyswietlacz informuje, że są otwarte drzwi od strony kierowcy, wszystko jest na odwrót. Lampki górne zapalają się prawidłowo. Byłem dzisiaj w serwisie i Panowie stwierdzili tą przypadłośc poprostu babanem na twarzy i rozłożyli ręce. Podłączyli pod komputer ale stwierdzili, że tylko jest błąd lampki ostrzegawczej drzwi kierowcy chcociaż takiej lampki nie mam zamontowanej bo jet tylko odblask. Czy ktoś juz się spotkała z taką przypadłością.

  • #2
    Czyli masz pokręcone drzwi przód-tył i lewa-prawa? A co z drzwiami przednimi - jest ok, czy wg. kompa wsiadasz tyłem?
    Rozumiem, że pozostałe informacje (maska, bagażnik, pasy bezp.) są prawidłowo "zorientowane" w przestrzeni wg. MaxiDota?
    Nie jestem "techniczny", ale wygląda to na jakiś burdel w kablach (ale czy wtedy lampki byłyby ok?), albo awarię zegarów - elektryk powinien to dosyć szybko stwierdzić.

    Co do ASO, to pałowałbym ich równo. Temat jest tak ewidentny, że w sumie to powinieneś zostawić im auto bez słowa komentarza. Niemniej zrobiłbym podstawową dokumentację usterki. A jak nie wiedzą (zdarza się, to tylko ludzie), to do "pomocy" mają centralę.
    Ostatnio edytowany przez Karel; 36228.

    Komentarz


    • #3
      Drzwi z przodu, maska i tylna klapa jest prawidłowo. Tylko te tylne od tygodnia na odwrót działają. Ogólnie to ASO i pracownicy to mnie badzo drażnią. Ich podejscie odczuwam takie wchodzisz , bierzesz i już nie wracaj. Tą markę i tak kupią. U nich auto kupiłem i myśłałem że auto na gwarancji to podejście też uczciwe. Jest to drugi mój samochód nowy ale w poprzednim ASO Peugeot pełny szacun dla chłopaków tam jak auto odstawiłem na gwarancji to i sam sprzedawca się zaangażował w usunięcie usterki. Im nie odpuszczę za tydzień dzwonię spowrotem i się umawiam od rana, dziś mialem przyjechać na 14 i po godzinie podziękowali z babanem na twarzy.

      Komentarz


      • #4
        Tylko jak może się bajzel w kablach zrobić od pewnego momentu? Tak by było od początku. Najpierw było dobrze, teraz nie. To raczej coś z elektroniką. Dziwne. Ale ASO niech myśli co chce.Jest usterka, to niech robią.

        Zamieszczone przez marcinb Zobacz wpis
        ale stwierdzili, że tylko jest błąd lampki ostrzegawczej drzwi kierowcy chcociaż takiej lampki nie mam zamontowanej
        tu już bym ich zj.....bał równo i zażądał tego na piśmie i wysłał do Poznania.
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz


        • #5
          Zmień serwis
          OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

          DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

          Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

          Komentarz


          • #6
            Temat do zamknięcia. Dzis auto naprawione. Miło się dowiedzieć, że oprogramowanie w aucie angielskie - odpowiedź, pana z servisu. Po kontakcie z Centrum VW w Poznaniu w ciągu 4 godzin zmieniono oprogramowanie na europejskie i wszytsko działa tak jak powinno.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X