Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalony xenon

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Spalony xenon

    Czy ktoś z kolegów przy przebiegu ok. 100 tys km miał problem ze spalonym xenonem - lewy dzisiaj pomrygał i przestał świecić ? Sporo jeżdżę na dziennych, więc chciałem podpytać jak to u was czy już się popaliły ? Mam 4 letnią gwarancję, ciekawe jak do tego podejdzie serwis ?
    Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Biel Candy + Amazing + Chrom + Dynamic + Canton + Amundsen + Sunset + PA 2.0 + Drive Setup + Pakiet Skórzany (3 ramienna kiera)
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72190

  • #2
    Mi padł po przebiegu 120 tys, auto ma prawie 3 lata. też większość jazdy to dzienne i LH i CH ustawione na przeciwmgielne
    O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
    Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

    Komentarz


    • #3
      Spoko dzięki za info, już zakupiłem nowe żarniki Osram D3S Intense Cool Blue 6000 K i świecą jak ta lala
      Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Biel Candy + Amazing + Chrom + Dynamic + Canton + Amundsen + Sunset + PA 2.0 + Drive Setup + Pakiet Skórzany (3 ramienna kiera)
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72190

      Komentarz


      • #4
        Mi dziś w 3-letnim samochodzie (O3, ok 60 000 przebiegu) zaczął gasnąć na 1-2 sekundę lewy ksenon, po czym się włączał na kilka minut i znów przerywał. Jutro jadę do serwisu.
        Czy żarniki ksenanów są objęte gwarancją (mam 4-letnią)? Jeżdżę głownie na ledach w dzień...
        O3 1,4 TSI 140KM Elegance
        Pakiet Amazing, Sunset, Webasto, Park Assist 2.0,
        Przebieg-ponad 25 000 km ...

        Komentarz


        • #5
          No raczej nie są, ja też mam 4 letnią gwarancję i nie ma opcji na wymianę gwarancyjną, chyba że padły przetwornice, ale na nowe żarniki nie masz co liczyć za free
          Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Biel Candy + Amazing + Chrom + Dynamic + Canton + Amundsen + Sunset + PA 2.0 + Drive Setup + Pakiet Skórzany (3 ramienna kiera)
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72190

          Komentarz


          • #6
            na forum golfa gościu opisywał, że padł mu jeden żarnik, kupił zamiennik za swoją kasę, po paru tygodniach padł drugi
            ktoś mu napisał, że jemu na gwarancji wymienili żarniki, no to tamtem do serwisu i że jak to jest,że jednemu wymieniacie a drugiemu nie i jemu też wymienili ten drugi
            także ja bym sie udał do serwisu jak auto na gwarancji

            Komentarz


            • #7
              Udałem się dziś do serwisu, lecz podczas diagnozy wszystko było ok (dodatkowo żadnych błędów komp nie zapamiętał). Gdy sytuacja się powtórzy, mam zrobić zdjęcie świecącego jednego ksenona, aby serwis miał dowód do pokazania Skodzie.
              Wtedy czeka mnie ponowna wizyta, ściągnięcie zderzaka i rozebranie lampy aby szukać przyczyny...
              Z rozmowy wynikało, że bęzie to robione na gwarancji....
              O3 1,4 TSI 140KM Elegance
              Pakiet Amazing, Sunset, Webasto, Park Assist 2.0,
              Przebieg-ponad 25 000 km ...

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Festexx Zobacz wpis
                No raczej nie są, ja też mam 4 letnią gwarancję i nie ma opcji na wymianę gwarancyjną, chyba że padły przetwornice, ale na nowe żarniki nie masz co liczyć za free
                Pytałem się w serwisie o żarniki i są objęte gwarancją 2lata lub 4lata (zależy kto co ma).
                Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                Komentarz


                • #9
                  w OIII są biksenony czy tak jak w OII ? Ja jeżdzę już 8,5 roku, 10700 km przebiegu i ciągle świecą. Ostatnio zauważyłem że jak są duże dziury to potrafi mi jeden czy drugi zamrugać ale zawsze potem świeci dalej. Zastanawiam się czy coś się nie kończy ?


                  O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                  Komentarz


                  • #10
                    tak odnośnie wypalania żarników,nie wiem jak jest w Octaviach, ale w Fordzinie zauważyłem, że na wybojach mi latają światła dość nie kontrolowanie góra/dół. Albo próbuje poziomować automat, albo luźnawy jest mechanizm poziomowania soczewek - sam nie wiem. Przez to na pewno szybciej padają żarniki niż jakby było stabilniej tak sobie myślę. Mam D1S żarniki/biksenon lampa

                    Komentarz


                    • #11
                      A jaki rodzaj gniazda jest w żarniku D3S w OIII?
                      Pozdrawiam
                      Tomek

                      Komentarz


                      • #12
                        Jestem już po wymianie ksenonów. Kupiłem w sieci wymieniłem u znajomego. Najciekawsze, jest to, że jak pytałem w ASO o koszty powiedzieli:
                        - koszt jednej żarówki ok 800 zł!!!! (oryginał, ale nie umieli powiedzieć jaki) lub zamiennik ok 500 zł (jakiś Philips)
                        - koszt wymiany dwóch żarówek 200 zł ( w tym jakieś niby kodowanie po wymianie)

                        Co się okazało?
                        Wyjęta z mojego auta spalona żarówka to philips xenstart za jakieś 200 zł.

                        Nabijanie na kasę windując ceny wymiany, czy podmienili żarówki przed kupnem auta?
                        Pozdrawiam
                        Tomek

                        Komentarz


                        • #13
                          Witam. Dziś wyświetlił się komunikat o sprawdzeniu lewego ksenona. Rzeczywiście nie świecił. Jednak po dłuższym postoju i ponownym uruchomieniu zaplonu ksenon zadziałał. Czy to p objaw kończącego się ksenona? Spotkał się ktoś z czymś podobnym? Pozdro!

                          Komentarz


                          • #14
                            Ksenony jak się kończą to prawdopodobnie powinny zmieniać barwę na rózowo/fioletową. U mnie nie ma szans bo ja lubię sobie co dwa lata komplecik wymienić.
                            Marek

                            Komentarz


                            • #15
                              A jakie polecacie żarniki, bo mi padł lewy niestety:/ I da sie wymienić je samemu?

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X