Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Usterka systemu start-stop

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Usterka systemu start-stop

    Witam,

    Wczoraj w mojej OIII 1.6 TDI 105 km zaświeciła się kontrolka "system kontroli spalin" i zaczęła migać kontrolka "układ wstępnego żarzenia", a także pojawił się komunikat: "usterka systemu start-stop." Dodam jeszcze, że samochód zaczął dość mocno mulić.

    Czy ktoś wie co to może być? Autko niestety już po gwarancji więc zanim podjadę do ASO chciałbym zrobić wstępne rozeznanie.Z góry dzięki za info

  • #2
    Wypalałeś kiedys dpf z kontrolką?
    Octavia I Tour 1.9 TDI 2007
    Passat B7 2.0 TDI 2013 Czarny Deep

    Komentarz


    • #3
      Nie wypalałem.

      Komentarz


      • #4
        A nie przeszła w tryb awaryjny? Wygląda mi to na zapchany dpf ale mogę się mylić
        Octavia I Tour 1.9 TDI 2007
        Passat B7 2.0 TDI 2013 Czarny Deep

        Komentarz


        • #5
          Mało prawdopodobne, gdyż auto używane głównie na autostradzie na odcinku ok 80 km.

          Komentarz


          • #6
            Myślicie, że jak podjadę do ASO na zdiagnozowanie co jest do zrobienia to za samo sprawdzenie juz mnie skasują?

            Komentarz


            • #7
              Oczywiście że tak.
              zobacz w twojej okolicy kto ma vcdsa i zobacz co powie
              Mój szatan

              Paweł

              Komentarz


              • #8
                Ale na autostradzie jesli jezdzi sie szybko albo wolno to wypalanie nie startuje... 1600-2500 obr/min powyzej 60km/h to sa optymalne parametry do wypalania DPF-a. Warto czasem przejechac z 5-10km w takim ukladzie

                ASO musi z czegos zyc rbg ~130zl brutto

                SS nie rusza gdy auto wymusza wypalanie DPFa. W tej chwili pewnie chodzi twardo, do tego ma podwyzszone obroty biegu jalowego i pali jakies 2l wiecej niz zwykle
                Spritmonitor.de

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X