Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Programowanie (pamięć) fotela kierowcy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Programowanie (pamięć) fotela kierowcy

    Witam Wszystkich Forumowiczów.
    Umieściłem swój wątek w części dotyczącej elektroniki, bo wydaje mi się, że tego własnie dotyczy mój problem. Otóż, nie mogę w żaden sposób zaprogramować fotela kierowcy. Jako że samochód posiadam od niedawna, to poprzedni właściciel zaprogramował ustawienia pod siebie. Teraz chcąc je zmienić, postępuję zgodnie z instrukcją, czyli:

    włączam zapłon - ustawiam fotel "pod siebie" - ustawiam lusterka - naciskam przycisk "set" - naciskam przycisk programowalny (1, 2 lub 3).

    Kombinowałem na różne sposoby, przy otwartych drzwiach, przy zamkniętych, przy włączonym silniku i wyłączonym. I za każdym razem efekt jest taki sam, tzn.: po wciśnięciu przycisku SET (trzymałem krótko wciśnięty, i długo) i naciśnięciu dowolnego przycisku w czasie 10 sekund oraz jego przytrzymaniu (przez kilka sekund aż do "piknięcia"), powinno zaprogramować ustawienie fotela w wybranej pozycji. Niestety u mnie tak się nie dzieje, bo po wciśnięciu przycisku programowania fotel przesuwa się po ustawień które wprowadził poprzedni właściciel. jak również brak jest owego sygnału dźwiękowego. Co dziwne, jak puszczam przycisk programowalny (1, 2 lub 3) to fotel przestaje się przesuwać - a więc nie jest tak, że był np. opuszczony najniżej jak się da, a po wciśnięciu jedzie sobie do góry..
    Czy Ktoś z Państwa spotkał się z takim problemem i jak ewentualnie sobie z nim poradzić?

  • #2
    Na pierwszy rzut oka, niepotrzebnie naciskasz długo SET. Wystarczy krótko SET i numerek aż do piknięcia.
    Poza tym, jeżeli oparcie jest za bardzo odchylone do tyłu albo do przodu, nie da się zapamiętać ustawienia.
    Pozdrawiam
    Marcin

    Komentarz


    • #3
      Próbowałem także naciskać krótko. Co więcej, oparcie jest w normalnej pozycji, czyli ani za mocno do tyłu, ani do przodu. Tak normalnie. Gdy nacisnę przycisk SET i po nim ten z numerkiem, to fotel natychmiast zaczyna się przestawiać w zupełnie inne położenie niż to które ja jemu ustawiłem.

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X