Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z żarzącym się trzecim swiatłem stop LED

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z żarzącym się trzecim swiatłem stop LED

    Witam,

    Szukałem podobnego tematu, ale niestety nigdzie nic nie znalazłem, jedynie na forum Citroena - C5 i na dodatek dotyczyło ciągłego żarzenia się 3 lampy stop lub po zdjęciu nogi z pedału hamulca lub po otwarciu klapy bagażnika.

    U mnie zaś, problem występuje tylko przy otwieraniu i zamykaniu auta z pilota - przynajmniej innych objawów JESZCZE nie zauważyłem. Po zamknięciu auta, lampa stop po ok. 15-20 sek. gaśnie samoczynnie i w sumie wcale by mnie to nie zapokoiło bo ledy czasami tak mają. Jednakże po otwarciu auta lampa już nie gaśnie (przynajmniej po tych 15-20 sek.), nawet jak zgaśnie oświetlenie wew. auta, a to trochę jednak się świeci. Jest jeszcze jedno... a mianowicie, jak już lampa zgaśnie (przy zamkniętym aucie), naciskam klamkę klapy bagażnika i... lampa zaczyna się znowu żarzyć. Po kilkunastu sek. znowu gaśnie.

    Auto jest jeszcze na gwarancji. Moje pytanie... Sprawa normalna czy zgłosić się do serwisu?

    P.S. Problem dotyczy nadwozia kombi! Octavia III, rocznik 2016, 1.4 TSI 150KM

    Z góry piękne dzięki za pomoc.

  • #2
    Zamieszczone przez jaro.juve Zobacz wpis
    czy zgłosić się do serwisu?
    Zgłosić.
    Zamieszczone przez jaro.juve Zobacz wpis
    Sprawa normalna
    Nie.
    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

    Komentarz


    • #3
      Niestety okazuje się, że lampa żarzy się również po załączeniu zapłonu i świateł mijania. Dzowniłem do serwisu Skody, zasugerowali sprawdzenie wszystkich żarówek stopu bocznych lamp, gdyż przepalona żarówka daje podobne objawy. Sprawdziłem i okazało się, że wszystkie są sprawne. Auto idzie do serwisu. Dam znać co chłopaki na serwisie zdiagnozują.

      Od siebie dodam, że jest to problem ciężko zauważalny, który można dostrzec tylko w ciemnym otoczeniu. Dziś rano jak byłem w garażu to nie dało się zauważyć, że lampa się żarzy. Dopiero jak zamknąłem brame.

      pozdro!

      Komentarz


      • #4
        W Passacie B7 Combi mieliśmy podobny objaw i do wymiany była główna wiązka która idzie do klapy bagażnika. Gdzieś sie przetarła i robiła zwarcie.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez toomasz Zobacz wpis
          W Passacie B7 Combi mieliśmy podobny objaw i do wymiany była główna wiązka która idzie do klapy bagażnika. Gdzieś sie przetarła i robiła zwarcie.
          Nie strasz Jutro się okaże. Mam nadzieję, że to pierdoła

          Komentarz


          • #6
            No i okazało się, że do wymiany kwalifikuje się lampa 3-ego światła stop. Jednakże, coś mi w tym nie gra, bo skoro uszkodzona lampa mimo wszystko się żarzy to musi to oznaczać, że napięcie musi skądś być na przewodzie. Na moje pytanie, czy mechanik sprawdził napięcie na przewodzie biegnącym do lampy pracownik serwisu nie potrafił udzielić mi jednoznacznej odpowiedzi. Zobaczymy jutro jak wymienią lampę. Mimo wszysto będę chciał zobaczyć to podczas wymiany w serwisie.

            Komentarz


            • #7
              Może być tak, ze jest przerwa masy w lampie i tylko +12 idzie dlatego się żarzy.

              Komentarz


              • #8
                Może tak być. Nawet bardziej bym w tą stronę szukał, ponieważ skoro lampa się żarzy to oznacza, że jest zasilanie na kablu! Ale zobaczymy jak serwis to rozwiąże. Ja myślę, że wymiana lampy nic nie da. Już nawet to zakomunikowałem im w środę.

                Komentarz


                • #9
                  Lampa wymieniona, problem pozostał!
                  Załączone pliki

                  Komentarz


                  • #10
                    Na 99% to brak masy.
                    Była Octa 90 w dizlu teraz jest Rapid w benzynie KONICHIWA... !!!

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez jaro.juve Zobacz wpis
                      Lampa wymieniona, problem pozostał!
                      Masz pakiet LED świateł tylnych? Jeśli tak to stop świateł bocznych też jest led i żarówki to bajki serwisu. Spojrzyj czy światła boczne stop też się żarzą. Jeśli tak to mogą być podejrzane one również. Po gwarancji ja bym dla eksperymentu dodał masę dla całego obwodu świateł tylnych stop - przewód "na krótko" do bieguna "-" akumulatora i lampy stop. Jeśli to nie zmieni sytuacji to wina może leżeć głębiej w centralnej elektryce. Ale póki co męcz gwaranta, zasugeruj boczne lampy. I ciśnij o naprawę, zmieniaj ASO - możesz nawet na VW.
                      Mogę pomóc z VAG-owaniem, VCP i mechaniką. Warszawa i okolice. Własny warsztat na Białołęce - MonsterGaraż
                      Samochody:
                      Astra F cabrio Bertone 1,6
                      O3 2,0TDI CKFC
                      Była:
                      O2FL 1,4TSI CAXA

                      Komentarz


                      • #12
                        Sprawa rozwiązana. Okazało się, że wadliwe jednak było 3 światło stop, które wymienili dwukrotnie. Pierwsze NOWE wymienione też przyszło wadliwe, stąd takie zamieszanie. Na serwisie usłyszałem, że prawdopodobnie wyszła jakaś wadliwa partia. Mam nadzieję, że tego samego nie będę musiał przerabiać już po gwarancji.

                        Ponoć diody zaświecały się delikatnym światłem również podczas pomiaru omomierzem.

                        pio900, boczne "stopy" mają żarówki, natomiast światła mam LED-owe. Boczne mi nie żarzyły, to była pierwsza rzecz, jaką sprawdziłem - problem dotyczył tylko i wyłącznie 3-ego światła stop. Oni podmienili nawet centralne sterowanie całego układu i nic to nie zmieniło, dopiero 3 lampa rozwiązała problem. Chyba, że jest coś, czego nie chcieli mi powiedzieć.

                        lookashECL, jak masa, jak chodziło tylko o 3-światło stop? TYLKO! Wiesz co by się działo, jakby nie było masy?

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X