Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Samoczynne otwieranie szyb

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Samoczynne otwieranie szyb

    Witam, mam problem z moja Octavią III z 2014 roku, otóż po deszczach przy dużej wilgotności szyby samoczynnie się otwierają i jeżeli w porę tego nie dostrzegę to istnieje zagrożenie zalanie auta przez deszcz. Nie wiem czy to co teraz napiszę ma związek z tą usterką ale zauważyłem, że podczas mycia samochodu wariuje klamka i uzbraja i rozbraja alarm samoczynnie bez dotykania kluczyka (mam bez kluczykowy dostęp i system start stop). Czy ktoś spotkał się z podobną awarią i zna jej przyczyny i ewentualne rozwiązania?

  • #2
    Nie wiem jak to wygląda w VW ale w renault z systemem HF winne były mikrostyki w klamkach.
    Dostawała się do nich woda powodując zwarcie.
    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

    Komentarz


    • #3
      Takie było moje pierwsze podejrzenie, planuje wizyte w serwisie w następnym tygodniu wiec przypilnuje, żeby dokładnie przyjrzeli się diagnozie problemu.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez bogus65
        Witam, mam problem z moja Octavią III z 2014 roku, otóż po deszczach przy dużej wilgotności szyby samoczynnie się otwierają i jeżeli w porę tego nie dostrzegę to istnieje zagrożenie zalanie auta przez deszcz. Nie wiem czy to co teraz napiszę ma związek z tą usterką ale zauważyłem, że podczas mycia samochodu wariuje klamka i uzbraja i rozbraja alarm samoczynnie bez dotykania kluczyka (mam bez kluczykowy dostęp i system start stop). Czy ktoś spotkał się z podobną awarią i zna jej przyczyny i ewentualne rozwiązania?
        Przez moment rowniez mialem otwierajace sie samoczynnie szyby z przodu, kilka takich sytuacji. Wiecej sie nie powtorzyly od ponad roku. Auto rowniez rocznik 2014.
        Co do zamykania i otwierania sie zamku centralnego podczas mycia myjka cisnieniowa, zostaw kluczyk w aucie i po problemie. U mnie to dziala.

        Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

        O3 elegance 1.4 tsi dsg, race blue, amazing, columbus, kessy + dodatki

        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=77449

        Komentarz


        • #5
          Jeżeli chodzi o kluczyk, problem rozwikłany, strumień wody na klamkę odłącza moduł komfortu, przynajmniej w serwisie taką dostałem odpowiedź i zalecenie o pozostawianiu kluczyka dalej, tak jak napisałeś kolego Szyby też po ostatnich ulewnych deszczach narazie się nie opuszczają czyżby gdzieś wcześniej dostała się woda i powstało zwarcie? uszczelka szyby?

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X