Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

usterka systemu light assist

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • usterka systemu light assist

    Po włączeniu długich świateł pojawia się info "usterka light assist" czy ktoś ma taki problem?skoda Octavia 3 2015 rok

  • #2
    trzebapodpiąć kompa i zobaczyć jakie błędy możę by brak nastaw podstawowych i trzeba zrobić kalibracje kamery są 2 rodzaje tej kalibracj statyczna czyli trzeba jechać do aso i zrobić na urządzeniu koszt takiej przyjemności 500żł bodajrze ostatnio robiłem klijentowi a 2 wersja to kalibracja dynamiczna sterownik sam sobie robi w czasie jazdy ale to zazwyczaj samo się nie naprawia

    Komentarz


    • #3
      U mnie ta sama usterka. Elektronik zdiagnozował przez vcds, że do wymiany jest kamera zintegrowana z lusterkiem wewnętrznym o oznaczeniu 5G0857511D. Oferty używanych od 300 zł w górę, ale nie mam pewności czy diagnoza jest poprawna. Sam jestem ciekaw jakie będzie rozwiązanie problemu

      Komentarz


      • #4
        Napisz kolego jak się uporasz z tą usterką. Tak sobie myślę czy warto ładować kasę aby ten system działał. Skoro tak szybko się popsuł to znaczy że to pewnie jakiś bajer który będzie się psuł co chwile.

        Komentarz


        • #5
          Póki co odłączyłem funkcję Light Assist poprzez radio Bolero i z niej nie korzystam. Również zastanawiam się nad sensem naprawy. Gdybym był w 100% pewny postawionej diagnozy pewnie zainwestowałbym te 300 zł na zakup nowego (czyt. używanego) lusterka z kamerą. Obawiam się, że wymiana może nie pomóc i wtedy wyrzucę niepotrzebnie kilkaset złotych.

          Komentarz


          • #6
            Ja też funkcję tą wyłączyłem. Myślę że nawet to na 300 zł by się nie skończyło. Jeszcze pewnie tak jak LUKER pisał kalibracja w serwisie 500 zł

            Komentarz


            • #7
              Kurczę szkoda tylko że to tak szybko się psuje. Nowe auto a tu takie niespodzianki.

              Komentarz


              • #8
                a auto masz na gwarancj ?

                Komentarz


                • #9
                  Niestety nie. Auto kupiłem 3 miesiące temu i dopiero co zauważyłem, że light assist ma usterkę (jak załączyłem go w radiu). Szkoda że poprzedni właściciel nie pofatygował się do serwisu.

                  Komentarz


                  • #10
                    kamera zintegrowana z lusterkiem wstecznym czyli ta z "D" nie wymaga kalibracji. pierwsze pytanie czy działa lusterko przyciemniane jak nie to sprawdź bezpieczniki. a najlepiej wrzuć autoscan

                    Komentarz


                    • #11
                      jaki autoscan

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez rrobert Zobacz wpis
                        kamera zintegrowana z lusterkiem wstecznym czyli ta z "D" nie wymaga kalibracji
                        Czyli wiemy coś więcej. U mnie działa przyciemnianie lusterka. Elektryk stwierdził, że zasilanie kamery jest (podczas podłączenia VCDS). Inne systemy (dodane z pakietem amazing) także działają poprawnie.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Tomek-stach Zobacz wpis
                          jaki autoscan
                          Scan sterowników zVCDS.

                          Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                          Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                          Komentarz


                          • #14
                            a pytanie jeszcze jedno a nie miałeś wymienianej szyby czołowej w tym aucie

                            Komentarz


                            • #15
                              Szyba nie była wymieniana rocznik szyby ten sam co pozostałe także na 100 % szyba oryginalna. Postaram się wrzucić skan sterowników jak tylko podepnę samochód pod kompa

                              Komentarz


                              • #16
                                jeśli bedzie tylko błąd brak kalibracj to zeby to działąło to aso lub warsztat który się specjalizuje w kalibracj

                                Komentarz


                                • #17
                                  pobrane (1).jpg

                                  jak masz taki czujnik light assist to nie wymaga ona kalibracji

                                  Ostatnio edytowany przez rrobert; 3445.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Jest to naprawialne, czy pozostaje wymiana?

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      U mnie jest taka kamera jak na zdjęciu. Sprawdzałem też czy działa lusterko i działa także bezpieczniki są ok. Pozostaje podpięcie pod kompa.
                                      Załączone pliki

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Lusterko z kamerą wymienione, usterka zniknęła i Light Assist działa poprawnie (lusterko pochodzi od Golfa 7 - jedynie obudowa kamery jest nieco inna ale można bez problemu pozostawić z Octavii). W moim przypadku problem został rozwiązany poprzez wymianę lustra z kamerą, a postawiona diagnoza przez elektronika była poprawna. Działanie w praktyce sprawdzę oczywiście wieczorem. Póki co nie robiłem żadnej kalibracji i skoro nie pojawia się usterka Light Assist to myślę, że jest ona niepotrzebna, tak jak pisał rrobert.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Odgrzeje temat. Mam to samo.. natomiast lusterka które kupiłem byly wadliwe: to w jednym nie dziala przyciemnianie (fotochrom) w drugiej nie działa kamera. Od czego (oprócz GOLF VII) pasuja lusterka??

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Hej. Chętnie też dopytam o kompatybilność lusterek z tego tematu. Pare dni temu kupiłem O3 z 2016 i wszystko super działa poza light assist. Z góry dzięki za pomoc.

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X