Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Słaby sygnał pilota Webasto max 5 metrow.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Słaby sygnał pilota Webasto max 5 metrow.

    Witam
    Proszę o pomoc , zakupiłem na eBay pilot do webasto Telestar T91R. W aucie mam zdalne sterowanie radiowe ogrzewania postojowego:
    Podsystem 1 - Oznaczenie elementu SW: 5Q0 963 513
    Pilot działa, zaprogramowałem go przez VCDS-a i wszystko jest ok z tym ze pilot działa tylko w aucie i po za autem w odległości 5m po wyżej już nie łapie sygnału czasami zdarzy się ze załapie sygnał w odległości mniej więcej 10m , proszę powiedzcie mi w czym jest problem czy to wina pilota? niby jest nowy Czy to wina anteny? Bateria została wymieniona na nowa. Producent pisze ze te piloty sięgają do 1000m a mój łapie tylko 5 wiec coś jest tu nie tak.

    Pozdrawiam

  • #2
    dziwne, ja mam oryginalny pilot i mi łapie spokojnie z odległości 1 kilometra. Napisz, do sprzedawcy, może trafiłeś na jakiś lipny egzemplarz.

    Komentarz


    • #3
      a czy każdy pilot będzie pasował do mojego Webasto?
      Chodzi mi tu moduł do sterowanie radiowe posiadam 5Q0 963 513 czy do tego mogę kopić pilot https://www.ebay.com/itm/Neu-STH-Webasto-telestart-Standheizung-Fernbedienung-Handsender-VW-Skoda-Seat/252797902565?_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.S EED%26ao%3D1%26asc%3D41375%26meid%3D98d80fa7430a4b 06a087baa5f3cd046c%26pid%3D100033%26rk%3D5%26rkt%3 D8%26sd%3D252965684319&_trksid=p2045573.c100033.m2 042

      Dzisiaj udało mi się włączyć webasto z odległości 20m ale tylko włączyć i to raz potem już nie moglem wyłączyć z tego samego miejsca musiałem podejść do auta.
      Myślę ze albo moduł jest uszkodzony albo antena lub któryś z przewodów , co Wy o tym myślicie?

      Komentarz


      • #4
        Przerabiałem temat kilka dni temu, więc podzielę się informacjami do których doszedłem własnym doświadczeniem.

        Skoda strasznie namieszała z tymi pilotami do Webasto w Octaviach. W zależności od daty produkcji stosowane były różne piloty:

        image_40679.jpg

        I ja się naciąłem na tej literce "A" więc z doświadczenia od razu powiem, że musi być identyczny P/N. Ja mam pilota 5Q0 963 513A i pilot 5Q0 963 513 (bez A) mimo że prawie identyczny z wyglądu nie działał (moduł zdalny webasto go w ogóle nie wykrywał).

        Pomiędzy 5Q0 963 513 a 5Q0 963 513A jest subtelna różnica na przyciskach - wyczytałem o tym tylko w jednym miejscu na jakimś niemieckim forum. Nigdzie indziej nie widziałem informacji czym te piloty się różnią.

        Otóż 5Q0 963 513 ma przyciski ON i OFF:

        image_40677.jpg


        a 5Q0 963 513A ma przycisk ze znaczkiem ogrzewania oraz OFF (nie ma przycisku ON):

        image_40678.jpg


        Musisz kupić identyczny. Jeśli tak jak piszesz masz ten pierwszy, to jakbyś chciał go kupić to daj znać - skontaktuję Cię ze sprzedawcą z OLX od którego kupiłem ten pilot ale odesłałem bo u mnie nie działał właśnie przez różnicę o której mowa wyżej. Jak widać nie wystarczy zgodność tylko T91R - musi być dokładnie ten sam P/N Skodowski z dokładnością do literki A na końcu (lub jej brakiem).

        Nie rozwiązuje to niestety Twojego problemu zasięgu, ale może na forum jest ktoś kto by Ci mógł pożyczyć pilot jakiego szukasz żebyś przetestował sobie czy to kwestia baterii czy samego pilota. Osobiście moim pierwszym typem jest jednak bateria - czy masz pewność, że ta wymieniona jest w 100% sprawna? Jeśli podczas uruchamiania lub wyłączania z pilota dioda na pilocie mruga przez chwilę na pomarańczowo, to znaczy że bateria ma niski poziom naładowania.

        pozdr.,
        Paweł
        Ostatnio edytowany przez horhe358; 5990.

        Komentarz


        • #5
          Witam dziękuje za odpowiedz.
          Na początku kopiłem pilot bez On,Off czyli ten 5Q0 963 513A i nie moglem go zaprogramować przez VCDS być może był sam pilot zepsuty ale jak kopiłem pilot z On/Off 5Q0 963 513 to z programowaniem nie było problemu ale problem jest z odległością , teraz po wymianie akumulatora na nowy zauważyłem duza poprawę w zasięgu ale i tak muszę wyjść z balkonu i wychylić się żeby pilot zadziałał. Baterie kopiłem dwie w rożnych sklepach wiec mam pewność na 100% są dobre.
          Ale jeszcze co mnie martwi ze po dwóch dniach auta stania na parkingu naładowanie spadło o 30% wiec coś mi żre prąd w sobotę muszę sprawdzić metoda prób i błędów co kradnie mi prąd bo być może to jest przyczyna słabego sygnału. Sam już nie wiem.

          Komentarz


          • #6
            Mój łapie przez kilka ścian budynku starego ceglanego (grube mury) nawet nie muszę wychodzić pod okno bo z każdego miejsca mieszkania łapie a nawet nie parkuję pod samym blokiem... 4 lata bez wymiany baterii.

            Komentarz


            • #7
              sprawa rozwiązana odczepił się kabel od anteny dachowej.

              Komentarz


              • #8
                Tymczasem u mnie padła bateria w pilocie - nie całkowicie - wyświetlał sygnał chyba pomarańczowy podczas załączania grzania, że już czas na zmianę. 36PLN w ASO.

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X