Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czujnik deszczu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czujnik deszczu

    Cześć wszystkim,

    Nie widziałem nigdzie tematu odnośnie o3, więc niniejszym poruszam

    jak działa u was czujnik deszczu? U mnie chyba słabo. Po ruszeniu gdy szyba jest morka, trzeba czasem przejechać spory odcinek żeby wycieraczki zareagowały(co jeszcze zrozumiałe). Gdy zaczyna padać w czasie jazdy zwykle włącza się właściwie, ale często szoruje po suchej szybie, nie zwalnia biegu gdy opady stają się mniej intensywne. Po zatrzymaniu, np. w korku zwalniają wyraźnie za późno i j/w - szorują po suchej szybie.

    Gdy wjeżdżam do garażu podziemnego (gdzie nie pada), wycieraczki nie wyłączają się do zgaszenia silnika.

    Jak to u was wyglada? To po prostu działa tak słabo, czy skontaktować się z serwisem.

    O3 kombi style, 2017, 7000 km

    pozdr,
    Ostatnio edytowany przez Kub; 45158.
    O3 kombi, 07/2017, 1.4TSI, Style, cappuccino

  • #2
    U mnie działa dobrze - jak nie pada to wycieraczki siedzą cicho, a jak zacznie padać to śmigają po szybie. Zdarza się czasem, że szyba prawie sucha, a jakaś kropla pojawi się w rejonie czujnika i wtedy przejadą się po szybie. Ja mam O3FL.
    Moja "córeczka"
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...554967#1554967

    Komentarz


    • #3
      To jest moj trzeci samochod z czujnikiem deszczu i w kazdym dzialalo to tak samo. Czyli dobrze ale samemu czasami bym je przelaczal inaczej.
      najwazniejsze jest zeby mieć piora w dobrym stanie i czysta odtluszczona szybe, zeby nie robil sie efekt mozaiki.
      ​​​​​
      Powered by R-Performance

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Kub Zobacz wpis
        Jak to u was wyglada?
        Działą dobrze.
        Czy ustawiasz czułość/intensywność przełącznikiem od góry wajchy wycieraczek?
        Bo od tego zmienia się działanie w dużym zakresie.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Clip Zobacz wpis
          Czyli dobrze ale samemu czasami bym je przelaczal inaczej.
          ​​​​​
          U mnie podobnie Działają ok, jedyne co zmieniam to czasami czułość (najmniejsza, lub jeden level wyżej, nie sprawdzałem jak działają przy najczulszym ustawieniu). Bardziej mnie irytuje to, że za każdym pierwszym spryskaniem szyby reflektory też się czyszczą.
          Czarnulka - O3 1.4tsi elegance

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez ryjeks Zobacz wpis

            Działą dobrze.
            Czy ustawiasz czułość/intensywność przełącznikiem od góry wajchy wycieraczek?
            Bo od tego zmienia się działanie w dużym zakresie.
            To zdecydowanie może zmienić postać rzeczy, nie wiedziałem o tym, myślałem że to zmienia intensywność przy ręcznej zmianie Dzięki serdeczne!
            O3 kombi, 07/2017, 1.4TSI, Style, cappuccino

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Kub Zobacz wpis

              To zdecydowanie może zmienić postać rzeczy, nie wiedziałem o tym, myślałem że to zmienia intensywność przy ręcznej zmianie Dzięki serdeczne!
              O razu powiem że w opinii mojej i kilku kolegów najlepszym ustawieniem tego przełącznika jest położenie nr 3 z 4 możliwych (licząc od lewej).

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X