Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Brak dźwięku w głośnikach Columbus

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Brak dźwięku w głośnikach Columbus

    Cześć,

    Od jakiegoś czasu zmagam z się z problemem braku dźwięku w mojej OIII z 2013r. na systemie Columbus. Początkowo występowały sporadyczne "trzeszczenia" w głośnikach jednak na 90% było to związane z systemem BT (nie zauważyłem, aby problem występował gdy żaden telefon nie był podłączony). Radio (inne źródła również) jednak pomimo to działało normalnie. Po jakimś czasie dźwięk zaczął zanikać ale nigdy nagle podczas jazdy. Po prostu czasami odpalając samochód dźwięk był i już się nie wyłączał do czasu zgaszenia samochodu, a czasami od zapalenia dźwięku nie było i ten stan również podczas jazdy nie ulegał zmianom. Dźwięk pojawiał się coraz rzadziej, aż przestał zupełnie. w ostatnich dniach pojawiał się tylko gdy samochód był odpalany po nocy, nigdy nie zdarzyło się, aby dźwięk pojawił się np. po powrocie do auta ze sklepu. Gdy nie ma dźwięku w głośnikach jest taki charakterystyczny wysokie dźwięk (nie każdy go słyszy). Brak dźwięku jest niezależny od źródła i dotyczy każdego z możliwych np. zestaw głośnomówiący, radio, bt itd.
    Nie pomaga regulacja głośności, wyłączenie/włączenie całego radia, gaszenie i zapalenie samochodu również, reset Columbusa (wykasowało mi tylko loga stacji radiowych...). Sprawdzałem bezpieczniki ale wszystkie są ok. Sprawdziłem wszystko co mi wpadło do głowy i jestem bezradny. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie porady. Chciałbym wstępnie ustalić potencjalne przyczyny zanim wybiorę się do jakiegoś "specjalisty". Samochód nie jest już na gwarancji. Jeśli ktoś ma schemat instalacji audio to chętnie bym na niego zerknął. Samochód ma podstawowe audio.

    Szukałem ale nie znalazłem, aby ktoś miał podobny problem.

    Z góry dzięki, pozdrawiam,
    Wojtek.

  • #2
    w pierwszych wersjach hardware calumbus były problemy z dzwiękiem po jakimś czasie użytkowania miałem to samo. najpierw zginał jeden kanał potem drugi potem trzeci uszkodzeniu uległa płyta główna jednostki. sprawdź jaki masz wersje hardware jednostki jak h40 to własnie one były problematyczne.

    Komentarz


    • #3
      Wersja hardware: H41
      Software: 0181
      Nr urządzenia: 5E0035043A
      U mnie nie wygasały poszczególne kanały tylko albo wszystko cichło albo nic.
      Ostatnio edytowany przez wojpin; 44189.

      Komentarz


      • #4
        Nikt nie spotkał się z podobnym problemem? Może ktoś wie, czy mogę przełożyć moduł multimedialny ze schowka z innego auta z takim samym systemem naglosnienia, żeby sprawdzić czy będzie działał?

        Komentarz


        • #5
          Witam naprawia firma komtel serwis z Sochaczewa koszt 1000zł jeśli to standardowa usterka uszkodzenie toru audio tak zwanego ja naprawiałem u nich miba dziś odebrałem i wszystko działa czas naprawy z wysyłką u mnie trwał 5 dni

          Komentarz


          • #6
            U ciebie też odcinalo całkiem cały dźwięk we wszystkich głośnikach?

            Komentarz


            • #7
              najpierw trzeszczenie puzniej zanik dzwięku całkiem powracał po jakimś czasie i ekran się czarny raz zrobił

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X