Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Składanie lusterka na wstecznym FL

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Składanie lusterka na wstecznym FL

    Czesc,
    mam wersje style 3fl - jest w instrukcji opisana procedura, że można spersonalizować obniżanie się lusterka na wstecznym, i jakoś mi to nie działa.
    Ktoś miał podobny problem?

  • #2
    Ogarnij sam z chęcią się dowiem jak to działa.

    Komentarz


    • #3
      Cześć.
      Ja kolego korzystałem z tego poradnika i obniżanie lusterka pasażera działa bez zarzutu. (link: stemei.de .Fahrzeugcodierungen .Codierungsservice .VW AG Diagnosepartner - Stefan Meier - Beifahrerspiegelabsenkung - Fahrzeug Codierungen Freischaltungen VAG Fahrzeugmodelle )
      Wprawdzie inne auto (Seat Ateca) ale blisko spokrewnione z twoją Octavią.
      Oczywiście potrzebny VCDS
      Ostatnio edytowany przez kubaKPR; 27385.

      Komentarz


      • #4
        Nie wiem do końca jak to jest w O3FL, nie mniej u mnie w S1FL obniżanie lusterka pasażera działa tylko gdy przełącznik od sterowania lusterek jest ustawiony w pozycję R (i to lustro się obniża). Nie powiem, fajna opcja, teraz poruszam się pojazdem zastępczym (Toyota) i brakuje mi tej opcji :/
        Moja nowa pasja

        Były posiadacz O1FL

        Były posiadacz 6Nki

        Komentarz


        • #5
          Takie informacje są w instrukcji:
          "Pochylanie lusterka pasażera (pojazdy z elektrycznie regulowanym fotelem
          kierowcy)
          Powierzchnia lusterka pasażera zostaje pochylona do zapamiętanej pozycji w
          celu poprawy widoczności krawężnika podczas cofania"
          "Pokrętło obsługi lusterek znajduje się w pozycji ustawiania lusterka pasa-
          żera."

          Komentarz


          • #6
            Tak faktycznie mój błąd pokrętło nie było na R ;-) dzięki za pomoc!
            1000 km za mną, uwag brak - jeździ się super spalanie 6,9

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez kubaKPR Zobacz wpis
              Cześć.
              Ja kolego korzystałem z tego poradnika i obniżanie lusterka pasażera działa bez zarzutu. (link: stemei.de .Fahrzeugcodierungen .Codierungsservice .VW AG Diagnosepartner - Stefan Meier - Beifahrerspiegelabsenkung - Fahrzeug Codierungen Freischaltungen VAG Fahrzeugmodelle )
              Wprawdzie inne auto (Seat Ateca) ale blisko spokrewnione z twoją Octavią.
              Oczywiście potrzebny VCDS
              Moja O3 nie ma tej funkcji (nie znalazłem na liście adaptacji) albo mój VCDS nie widzi jej.
              W każdej O3 można to aktywować?

              Komentarz


              • #8
                A z której wersji VCDS korzystasz? Bo ja z 16.8.4 i wszystko było opisane jak powyższym linku

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez kubaKPR Zobacz wpis
                  A z której wersji VCDS korzystasz? Bo ja z 16.8.4 i wszystko było opisane jak powyższym linku
                  17.8 i 17.1 - Octavia 3 2013

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez cihens Zobacz wpis
                    Tak faktycznie mój błąd pokrętło nie było na R ;-) dzięki za pomoc!
                    1000 km za mną, uwag brak - jeździ się super spalanie 6,9
                    Hej, działa Ci to w pozycji R? Masz fotele elektryczne czy zwykłe?
                    Moja "córeczka"
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...554967#1554967

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez mikko1 Zobacz wpis

                      Hej, działa Ci to w pozycji R? Masz fotele elektryczne czy zwykłe?
                      Ja mam zwykle fotele

                      Komentarz


                      • #12
                        I działa Ci opuszczanie lusterka jak ustawisz pokrętło w pozycję R?
                        Moja "córeczka"
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...554967#1554967

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez mikko1 Zobacz wpis
                          I działa Ci opuszczanie lusterka jak ustawisz pokrętło w pozycję R?
                          Lusterka z podgrzewaniem, bez lampek i składania, fotel zwykłe, brak obniżania lusterka na wstecznym.
                          VCDS 17,1 i 17,8 nie maja tej funkcji (adaptacji).

                          Komentarz


                          • #14
                            Mam fotel elektryczny + lusterka elektryczne itp.

                            Komentarz


                            • #15
                              Czyli przy zwykłych fotelach nie działa?

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Loper Zobacz wpis
                                Czyli przy zwykłych fotelach nie działa?
                                Moja O3 ma zwykłe fotel i VCDS nie widzi opcji na składanie lusterka przy wstecznym.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Działa to w O3 2014 Elegance nawet z manualem z fotelem bez elektrycznej regulacji. Po wrzuceniu wstecznego lusterko prawe obniża się po ruszeniu i przekroczeniu paru pewnej prędkości powraca.
                                  Mam wrażenie, że czasem lusterko pozostaje w dolnej pozycji i po ponownym wrzuceniu wstecznego jeszcze niżej się obniża, ale nie zdążyłem zaobserwować schematu.
                                  MECHANIKA # WULKANIZACJA # MYJNIA # SPRZEDAŻ NOWYCH OPON # PROSTOWANIE FELG #

                                  Zapraszamy : http://ww.facebook.com/navigator.auto


                                  # # # # # # # # # # #

                                  Moja O2
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=51159

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Doba Zobacz wpis
                                    Działa to w O3 2014 Elegance nawet z manualem z fotelem bez elektrycznej regulacji. Po wrzuceniu wstecznego lusterko prawe obniża się po ruszeniu i przekroczeniu paru pewnej prędkości powraca.
                                    Mam wrażenie, że czasem lusterko pozostaje w dolnej pozycji i po ponownym wrzuceniu wstecznego jeszcze niżej się obniża, ale nie zdążyłem zaobserwować schematu.
                                    Jakie kodowanie w vcds tego
                                    Skoda Octavia II FL
                                    Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                                    https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Maly745 Zobacz wpis

                                      Jakie kodowanie w vcds tego

                                      Obniżanie lusterka na wstecznym biegu
                                      Wybierz sterownik 52 (Elektronika drzwi pasażera)
                                      Długie kodowanie (Mode Bajts)
                                      Bajt 04
                                      Włącz Bity 2 and 3
                                      Długie kodowanie (Text mode)
                                      Wybierz - Position memory With rear gear
                                      Zmień na On
                                      Wybierz sterownik 09 (Centralny układ elektroniczny)
                                      Dostęp bezpieczeństwa (31347)
                                      Adaptacje
                                      Wybierz - Control Access 2
                                      - Sub - Menuesteuerung Spiegelabsenkung (On)
                                      - Sub - Spiegelabsenkung bei Rueckwaertsfahrt (On)
                                      Drugi sposób:
                                      Aplikacje
                                      Mirror dip
                                      Activate
                                      Aby zapisać pozycję lusterka na biegu wstecznym wybierz bieg R, dopasuj pozycję przełącznikiem a następnie zmień bieg i poczekaj chwilę.
                                      Pozdrawiam Zbigniew // OI FL __ OII FL // SIMPLY CLEVER

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Koledzy, jeżeli po wrzuceniu R lusterko się opuściło, to czy nie powinno powrócić do pozycji wyjściowej po wrzuceniu D? Instrukcja na ten temat milczy.
                                        pzdr,
                                        Jacek
                                        -----------------
                                        O2 FL AMBIENTE 1.4 TSI DSG Liftback

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez _JJ_ Zobacz wpis
                                          Koledzy, jeżeli po wrzuceniu R lusterko się opuściło, to czy nie powinno powrócić do pozycji wyjściowej po wrzuceniu D? Instrukcja na ten temat milczy.
                                          Pozycja na "R" - ustaw tak jak chcesz aby się obniżało.

                                          -Potem pozycja na "0" - nic nie ustawiasz
                                          -Pozycja na "R" - nic nie ustawiasz
                                          -Potem zacznij jechać - trzeba przekroczyć 5-10 km/h i wtedy powraca na miejsce (przynajmniej u mnie)
                                          Pozdrawiam Zbigniew // OI FL __ OII FL // SIMPLY CLEVER

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Z tym wracaniem do pierwotnej pozycji jest u mnie coś dziwnego. Jak wyłączam zapłon, lusterko zawsze powróci ale ruszając niekoniecznie. Przełączenie na środek (o) nic nie powoduje, muszę przywołać pierwotne ustawienie przytrzymując przycisk pamięci. Kilka razy co najmniej tak miałem, trochę irytujące to było gdy jadąc dość szybko chciałem zerknąć w lusterko powracając po mijaniu a to było obniżone. Szukam rozwiązania bo nie mam czasu podjechać do serwisu ale chyba będę musiał.
                                            pzdr,
                                            Jacek
                                            -----------------
                                            O2 FL AMBIENTE 1.4 TSI DSG Liftback

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X