Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ciagłe zasilanie w zapalniczkach - potrzebuję "po stacyjce" - O3FL2017

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ciagłe zasilanie w zapalniczkach - potrzebuję "po stacyjce" - O3FL2017


    Dzień Dobry,

    Kupiłem w grudniu octavię. Zauważyłem że samochód ma ciągłe zasilanie w gniazdach zapalniczki nawet po wyłączeniu zapłonu.

    Da się zmienić w ustawieniach samochodu - albo w jakiś inny sposób nie powodujący utraty gwarancji - aby zasilanie w gnieździe zapalniczki pojawiało się tylko po włączeniu zapłonu?

    Opcja ta jest korzystniejsza przy korzystaniu z rejestratora jazdy który włącza się i wyłącza razem z zapłonem a dokładnie pojawieniem się zasiania w gnieździe zapalniczki.

    Z góry dziękuję za odpowiedź.





  • #2
    \nie było opcji EDIT więc piszę kolejny

    A może jest zabezpieczenie tego typu że przy długotrwałym poborze prądu przez rejestrator na postoju, jak napięcie w instalacji obniży się do minimalnego potrzebnego do rozruchu to komputer odłączy zasilanie ciągłe do gniazdek? Wiecie coś na ten temat? Może się ktoś wypowiedzieć jak rozwiązać ten temat ?

    Komentarz


    • #3
      Podobno jest odcięcie przy spadku, ale możesz dopytać się np. w ASO.
      Ja kiedyś zostawiłem rejestrator na dwa dni (późną jesienią/wczesną zimą) i nie odcięło zasilania, inna sprawa, że test SOC wskazał 100% naładowania akku. Oczywiście start bez żadnego problemu.

      Komentarz


      • #4
        Ja bym dołożył dodatkowe gniazdo zapalniczki zasilane ze skrzynki bezpieczników czyli jak z fabryki. W skrzynce powinien być jakiś wolny pin na zasilaniu po kluczyku.

        Tego bym spróbował.

        Mogę pogrzebać ale musiałbyś przyjechać.
        Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
        Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

        Komentarz


        • #5
          Kolego zrobiłem to w aso jutro sprawdze ile mnie to kosztowało albo 250 albo 390 musze zobaczyc na fv.
          ja robiłem na bemowie bo tam kupowałem auto.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Loper Zobacz wpis
            ile mnie to kosztowało albo 250 albo 390


            No nieźle za taką robote

            Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
            Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis

              Mogę pogrzebać ale musiałbyś przyjechać.
              Nie bardzo można grzebać bo jeszcze przez 3,5 roku mam gwarancję.
              Mi powiedzieli w ASO w Wieliczce wstępnie ok 200 zł - ręce mamy związane jak auto na gwarancji...

              Wymyśliłem sobie żeby elektryk wziął zasilanie ze skrzynki bezpieczników pod kierownicą. Jeden kabel po stacyjce, drugi ciągłe zasilanie, podłączył to przez podwójny wyłącznik tzn środkowe położenie przełącznika jest zero, prąd do gniazdka wyłączony, Pozycja I - prąd po stacyjce, pozycja II prąd ciągły. i gniazdko zapalniczki umieścił w schowku przed lewą nogą. Tam sobie dojdę ładowarką od kamery i będzie lux. Gdzieś to widziałem na youtube. Tym sposobem uzyskam możliwość decydowania czy chcę nagrywac automatycznie jak uruchomię silnik i zatrzymywać jak zgaszę silnik - tak aby kamerka stała się całkowicie bezobsługowa czy przełączyć w pozycję nr 2 przełącznika i włączyć ciągłe nagrywanie nawet po opuszczeniu samochodu (np zostawić na 2-3 h na zatłoczonym parkingu galerii aby nagrać ew janusza który porysuje mi auto i odjedzie).
              Co o tym koledzy myślicie?

              Komentarz


              • #8
                kup dobra kamere z opcją parkingową

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Loper Zobacz wpis
                  kup dobra kamere z opcją parkingową
                  Taką chce kupić:Mio MiVue 792 WIFI Pro. Kamera posiada tryb parkingowy do którego przełącza się po 5 min bezruchu GPS (wymagane stałe zasilanie)
                  Auto postoi - nie wiem jak długo - nie zapale.
                  Problem rozwiązuje to co wyżej opisałem.
                  Ostatnio edytowany przez pminor; 41031.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez pminor Zobacz wpis
                    Co o tym koledzy myślicie?
                    Dla mnie bomba i dość łatwe do zrobienia.

                    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                    Komentarz


                    • #11
                      tez mam z tym problem w mojej o2, raz mi padl akumulator jak zostawilem kamere na cala noc, czy da sie jakos to wylaczyc ??
                      Octavia II Tour

                      Komentarz


                      • #12
                        A czy Octavia 3 FL v. STYLE 2017 posiada poduszki powietrzne w slupkach A ? tzn w tych z przodu prawy i lewy. Nie ma na nich napisu airbag jak jest na kierownicy i przed pasażerem. W związku z tym nie wiem jak nam traktować plastiki podczas prowadzenia przewodu od kamery. Nie chciałbym w żaden sposób zagrozić bezpieczeństwu pasażerów w aucie podczas ew wybuchu.
                        Z góry dziękuję za odpowiedzi.

                        Komentarz


                        • #13
                          Każda O3 ma w słupkach A kurtyny.
                          Poprowadź kabel między szybą a maskownicą słupka A.Nie rób tego, jak na ogół się podaje, pod uszczelką drzwi, bo zablokuje on poduszki.
                          Ew. możesz spróbować zdjąć maskownicę i spiąć się z wiązką, ale jest dosyć duże ryzyko zniekształcenia plastiku (na szczęście nowy kosztuje jakieś grosze ).

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Karel Zobacz wpis
                            Każda O3 ma w słupkach A kurtyny.
                            Poprowadź kabel między szybą a maskownicą słupka A.Nie rób tego, jak na ogół się podaje, pod uszczelką drzwi, bo zablokuje on poduszki.
                            Ew. możesz spróbować zdjąć maskownicę i spiąć się z wiązką, ale jest dosyć duże ryzyko zniekształcenia plastiku (na szczęście nowy kosztuje jakieś grosze ).
                            Prowadząc między szybą a maskownicą słupka A na dole, przy desce rozdzielczej będe musiał objąć tą maskownice. Przy takim ułożeniu nie zablokuje? kabel blokuje cały plastik.(poniżej zdjęcie poglądowe)
                            Przed chwilą zamówiełem Mio MiVue 792 WIFI Pro. + kartę 128 GB Samsung Evo C10 UHD.- całość wyszła 998zł.
                            Zaglądałem do uszczelki i między uszczelką a tą maskownicą jest wystarczająco miejsca, ew kabel mozna delikatnie wcisnąć najpierw między maskownicę a uszczelkę drzwi a potem delikatne pod maskownicę słupka A. (próbowałem kablem od ładowarki nawigacji). Do tego jestem umówiony w ASO na wykonanie mojego opisanego wyżej patentu. Nic mądrzejszego nie przyszło mi do głowy

                            $_skoda_octavia_$1420655342_by_MieTki.jpg

                            Komentarz


                            • #15
                              Skoro potrzebujesz zasilania tylko wtedy jak jest zapłon, to pod radiem jest usb. Ja mam tak podpięty rejestrator, i póki co działa
                              Czarnulka - O3 1.4tsi elegance

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez bza Zobacz wpis
                                Skoro potrzebujesz zasilania tylko wtedy jak jest zapłon, to pod radiem jest usb. Ja mam tak podpięty rejestrator, i póki co działa
                                A ładowanie telefonu i cała aplikacja CarPlay ciekawe gdzie

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez pminor Zobacz wpis

                                  A ładowanie telefonu i cała aplikacja CarPlay ciekawe gdzie
                                  Ja nie mam car play, a telefonu w aucie raczej nie ładuję, a jak by trzeba było naładować to chyba większy prąd jest w zapalniczce.
                                  Czarnulka - O3 1.4tsi elegance

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez bza Zobacz wpis

                                    Ja nie mam car play, a telefonu w aucie raczej nie ładuję, a jak by trzeba było naładować to chyba większy prąd jest w zapalniczce.
                                    Ładowanie telefonu z zapalniczki to moim zdaniem już muzeum. Podłączając telefon do gniazda USB (wiem że nie każdy ma iPhone'a - ale ja tak) mam aplikacje CarPlay, nie korzystam absolutne z telefonu podczas prowadzenia samochodu, do tego mam nawigację na ekranie samochodu, pełną obsługę bluetooth a w gratisie telefon się ładuje. Więc opcja podłączenia kamery do gniazda usb w moim przypadku definitywnie odpada.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez pminor Zobacz wpis

                                      Ładowanie telefonu z zapalniczki to moim zdaniem już muzeum. Podłączając telefon do gniazda USB (wiem że nie każdy ma iPhone'a - ale ja tak) mam aplikacje CarPlay, nie korzystam absolutne z telefonu podczas prowadzenia samochodu, do tego mam nawigację na ekranie samochodu, pełną obsługę bluetooth a w gratisie telefon się ładuje. Więc opcja podłączenia kamery do gniazda usb w moim przypadku definitywnie odpada.
                                      Działa ci obsługa bluetooth gdy masz podłączone Apple Car Play?

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez pminor Zobacz wpis

                                        Ładowanie telefonu z zapalniczki to moim zdaniem już muzeum. Podłączając telefon do gniazda USB (wiem że nie każdy ma iPhone'a - ale ja tak) mam aplikacje CarPlay, nie korzystam absolutne z telefonu podczas prowadzenia samochodu, do tego mam nawigację na ekranie samochodu, pełną obsługę bluetooth a w gratisie telefon się ładuje. Więc opcja podłączenia kamery do gniazda usb w moim przypadku definitywnie odpada.
                                        Zapewne jak bym miał CarPlay też bym tak uważał, ale nie mam. Jak pisałem wcześniej, telefonu w samochodzie nie ładuje, w zasadzie to mało co go dotykam, bluetooth załatwia sprawę.
                                        Czarnulka - O3 1.4tsi elegance

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Loper Zobacz wpis

                                          Działa ci obsługa bluetooth gdy masz podłączone Apple Car Play?
                                          Działa. Tzn nie wiem czy w trybie CarPlay komunikacja odbywa się po bluetooth czy po kablu ale połączeniami zarządzam albo na ekranie radia albo między zegarami , do tego sterowanie obsługa na kierownicy też działa. Na telefonie żony (Sony Xperia X) próbowałem odpalić mirrorlink czy tam smartlink nie wiem jak sie to nazywa ale nie udało mi sie. W przypadku iPhone'a jest to dziecinne proste .... taki mały off topic....

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez pminor Zobacz wpis

                                            Działa. Tzn nie wiem czy w trybie CarPlay komunikacja odbywa się po bluetooth czy po kablu ale połączeniami zarządzam albo na ekranie radia albo między zegarami , do tego sterowanie obsługa na kierownicy też działa. Na telefonie żony (Sony Xperia X) próbowałem odpalić mirrorlink czy tam smartlink nie wiem jak sie to nazywa ale nie udało mi sie. W przypadku iPhone'a jest to dziecinne proste .... taki mały off topic....
                                            Ja mam iPhone, u mnie mogę podłączyć po BT dwa telefony i z obu w tym samym czasie mogę korzystać. ale jak podłączę jeden po kablu wtedy już nie mogę wejść w opcje phone na bolero, bo mam komunikat, że nie ma podłączonego żadnego dolepiony po BT.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez pminor Zobacz wpis

                                              Prowadząc między szybą a maskownicą słupka A na dole, przy desce rozdzielczej będe musiał objąć tą maskownice. Przy takim ułożeniu nie zablokuje? kabel blokuje cały plastik.(poniżej zdjęcie poglądowe)

                                              $_skoda_octavia_$1420655342_by_MieTki.jpg
                                              Zrzuć schowek i poprowadź przewód za jednostką multimedialną - nie będziesz musiał obejmować maskownicy.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez Karel Zobacz wpis

                                                Zrzuć schowek i poprowadź przewód za jednostką multimedialną - nie będziesz musiał obejmować maskownicy.
                                                A po stronie kierowcy? Bo tam będe prowadził raczej

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Pewnie będzie gorszy dostęp - więcej elektryki, bezpieczników. Ale musisz sprawdzić.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X