Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Vcds 17.8 + airbag

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Vcds 17.8 + airbag

    Witam,
    od sylwestra jestem szczęsliwym posiadaczem Skody Octavii III HB z 2016r. W styczniu kupiłem kabel diagnostyczny z aliexpress 17.8. Samochód obecnie stoi u mechanika, ponieważ mam do wymiany prawe tylne drzwi oraz była wystrzelona poduszka w fotelu pasażera. Dodatkowo pas kierowcy ma wystrzeloną pirotechnikę. Poduszkę jak i pas już mam nowe. Czy za pomocą tego interfejsu i VCDSa jestem w stanie przywrócić system AIRBAG do życia? Co z crash data?
    Pozdrawiam
    Marcin

  • #2
    Witam, czy poszła crash data 17.8? bo mam ten sam problem

    Komentarz


    • #3
      Do tego jest inny sprzęt. VCDS możesz odłożyć na półkę.
      OCTAVIA III KOMBI 1.4 TSI, CZDA, STYLE, 150KM
      VCDS, VCP,

      Komentarz


      • #4
        i tu się mylisz. podpinasz nową poduchę kasujesz błędy i po kłopocie. system nie zapisuje na trwałe crash data.

        Komentarz


        • #5
          Sprawa jednak nie jest do końca taka klarowna jak by się mogło wydawać.
          Poduszki są wymienione (prawa kurtyna i poduszka fotela pasażera + pas kierowcy), błędy zostały wykasowane i komputer airbag nie zgłasza żadnych zastrzeżeń.
          Ale jest jedno ale...
          Crash Data jest zapisana.W pomiarach rozszerzonych sterownika poduszki jest zapisana liczba zderzeń bocznych od strony pasażera.
          Podrzucam link z mojego odczytu: airbag.jpg - Dysk Google
          Z tego co mi wiadomo jest to tylko historia zadziałań i nie trzeba podmieniać pamięci EEPROM w tym sterowniku.
          Jeżeli ma ktoś jakieś info na ten temat to może się wypowiedzieć ponieważ nie mam 100 % pewności czy wymienione poduszki zadziałają bez podmieniania wsadu pamięci sterownika AIRBAG.
          Pozdrawiam
          Marcin

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X