Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Komunikat - Sprawdź oświetlenie tablicy rejestracyjnej!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Komunikat - Sprawdź oświetlenie tablicy rejestracyjnej!

    Cześć wszystkim,

    Od jakiegoś czasu pojawia mi się komunikat:

    Sprawdź oświetlenie tablicy rejestracyjnej!
    20180321_080826.jpg
    Pojawia się zazwyczaj po otwarciu i zamknięciu bagażnika lub umyciu auta. Oczywiście obie lampki ładnie świecą. Spotkaliście się może u siebie z czymś takim?

  • #2
    Witaj. Nie wiem ile lat ma Twoje auto, ale jeżeli masz zwykłe żarówki, a nie LEDy, to sprawdź jak wyglądają lampki oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Musisz je zdjąć i zobaczyć czy ich metalowe części w które włożona jest żarówka W5W (notabene LongLife) nie są pokryte jakimś nalotem. Jeżeli tak, to w miejscu styku musisz je oczyścić. Sprawdź też przy okazji czy ranty blachy, które się odkryją po zdjęciu lampki nie są zardzewiałe i czy coś złego nie dzieje się przy tych krawędziach - purchle (rdza pod lakierem).
    Ostatnio edytowany przez spj; 5971.
    Pozdrawiam,


    Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

    Komentarz


    • #3
      Mi się pojawiało po każdym myciu na myjni automatycznej. Wystarczyło "pierdolnąć" klapą i wył/wł zapłon i znikało, aż do pewnego razu, kiedy nie chciało zniknąć i musiałem zajrzeć do żarówek. lewa ok a w prawej styk zielony i żarówka nie łączyła. Wyjąłem, przeczyściłem pilniczkiem do paznokci i problem z głowy. Ale ewidentnie coś jest nieszczelne w prawej ramce bo lewa w środku idealny stan a prawa zaśniedziała. I tak jak kolega wyżej pisze to ranty blachy mają rdzawy nalot (kurwa po 3,5 roku???)

      Komentarz


      • #4
        Simply clever.... I coś tak
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz


        • #5
          Jako, że w święta trochę wolnego czasu sprawdziłem żarówki od oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Całe szczęście nic nie jest zardzewiałe czy też zielone Żarówki i styki wyglądają jak nowe. Docisnąłem kostki od kabli. Jak na razie komunikat się nie wyświetla. Chyba po prostu coś nie stykało, dzięki za pomoc!

          Komentarz


          • #6
            U mnie świeci dobrze, ale po 5 latach purchle wylazły przy prawej lampce, trzeba będzie oczyścić i lakierować. Komuś też juz rdzewieje przy oświetleniu tablicy?
            O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez kylo76 Zobacz wpis
              Komuś też juz rdzewieje przy oświetleniu tablicy?
              jeszcze rok

              To już przesada, co to jest 5 lat
              pozdrawiam - Darek

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez kylo76 Zobacz wpis
                U mnie świeci dobrze, ale po 5 latach purchle wylazły przy prawej lampce, trzeba będzie oczyścić i lakierować. Komuś też juz rdzewieje przy oświetleniu tablicy?
                Tak, mi
                Załapałem się jeszcze, że ASO tym zajęło z gwarancji, ale 3 razy oddawałem, bo źle było robione
                A to rysy zalakierowali, a to nie zajęli się wewnętrzną częścią blachy przy otworach na lampki, gdzie ruda też już szalała. Masakra z ich fachowością napraw
                Muszę to kiedyś opisać na forum, ale czasu ciągle brak.
                Pozdrawiam,


                Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                Komentarz


                • #9
                  Dzisiaj mnie dopadła ta przypadłość - lampki świecą, a na desce komunikat. Tylko teraz na wyjeździe tego nie ogarnę, bo zimno i wszystko solą usyfione. Zaraz 6 lat będzie w pierwszych dniach marca, więc trochę wytrzymało.
                  pozdrawiam - Darek

                  Komentarz


                  • #10
                    Dzisiaj mimo rozkoszowania się zaległymi feriami zimowymi, wykorzystałem słoneczną pogodę czekając na syna na stoku. Ręce nie marzły. Wyjąłem obie lampki od oświetlenia rejestracji. I...... szok. Obie po prawie 6 latach wyglądają jak z fabryki. Nówki! Czyściutkie, zero nalotów, zero syfu, otwory klapy bez grama rdzy. Założyłem od nowa żarówki, tylko podoginałem blaszki w lampkach i te cieniutkie druciki w żarówkach. Po zamontowaniu...... Znowu błąd na zegarach mimo, że wszystko świeci.

                    Wyjąłem lampki jeszcze raz i wyszperałem w bagażniku dwie nowe żarówki. Po włożeniu błędu na razie nie ma. Zobaczę co dalej.
                    pozdrawiam - Darek

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X