Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z lokalizacją brzęczka parktronica

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z lokalizacją brzęczka parktronica

    Witam orientuje się może ktoś gdzie znajduje się brzęczek czujników cofania z tyłu .

  • #2
    Witam,
    Chciałbym się podłączyć pod pytanie, ale chodzi mi o buzzer przedni.
    Na wyświetlaczu radia pojawia mi się wykrzyknik na czujnikach przednich, przy wrzucaniu wstecznego tylny buzzer piszczy przez 3 sekundy (ale po tym tylne działają poprawnie), po podpięciu do kompa pokazuje problem z przednim brzęczkiem.
    Pytam o lokalizację, gdyż w serwisie zacierają już ręce i chcą pół auta rozbierać szukając przyczyny, a dowiedziałem się, że może być to kwestia uszkodzenia, odpięcia lub okablowania buzzera.

    Komentarz


    • #3
      Wymontuj lampkę podsufitki i poszukaj po stronie kierowcy. Myślę, że tam go znajdziesz.
      Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
      Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

      Komentarz


      • #4
        Witam.
        Brzęczyk przedni jest umieszczony w skrzynce przekaźników a tylny w kombi pomiędzy anteną a krawędzią dachu
        Pozdrawiam Piotr.
        Było 1,9TDI 4x4,
        Jest 2,0 TDI DSG

        Komentarz


        • #5
          Witam,
          Panowie chciałbym trochę odgrzać kotleta, bo niestety od ostatniego posta nie miałem czasu zająć sie tym irytującym problemem.
          Otóż jak podejrzewam udało znaleźc mi się przyczynę usterki. Na wysokości pedału sprzęgła zlokalizowałem dwa zerwane kabelki (niebieski i brązowa). Jak wnoszę musi to być powiązane z moją usterką. Niestety nie udało odnaleźć mi się skąd kable są wyrwane lub miejsca ich przecięcia. Wydaje mi się, że idzie to od czujników lub jest to zasilanie buzzera lub......? Cieżko stwierdzić, bo nie mogę znaleźć gdzie usytułowany jest buzzer. Sprawdzałem u kolegi i dźwięk faktycznie idzie zza bezpieczników, ale jak tam dojść??? (Schowek i bok konsoli zdjąłem, lecz to nic nie dało).

          Mogę liczyć na jakieś sugestie??

          Komentarz


          • #6
            Może nie będzie łatwo ale ja zdjąłbym tapicerkę w bagażniku i sprawdził czy to co znalazłeś pod deską jest od buzzera przedniego.

            Poszukałbym we wtyczce tych kabelków i sprawdził miernikiem przejście.

            Jeśli to te kabelki to dorobiłbym wtyczkę i kupił nowy buzzer.

            Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
            Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X