Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Sterowanie szybą

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Sterowanie szybą

    Czołem!
    Mam następujący problem.
    Przy otwieraniu szyby od strony pasażera przód klawiszem kierowcy jak i pasażera nie działa automatyczne opuszczanie i podnoszenie, muszę cały czas trzymać guzik.
    Przy otwieraniu szyb z pilota prawa od pasażera w ogóle nie reaguje dopiero zaczyna działać ze wszystkimi przy włożeniu klucza do drzwi. Przy opuszczeniu jednak nie schodzi do samego dołu i gdy ją opuszczę klawiszem to i nawet przestaje działać z kluczem.
    Przyznaję że bawiłem się vcds,em ale wiem co robiłem przynajmniej tak mi się wydaje i ustawiłem do poprzednich wartości.
    Bawiłem się również w kalibrowanie czyli opuszczanie szyby i przytrzymanie 3sekundy ale nic to nie dało bo w końcu nawet aku rozładowałem :/
    Chciałem ustawić obniżenie lusterka prawego i by mi pokazywało ilość wolnego miejsca w baku jednak te funkcje nie działają u mnie i wróciłem do wartości oryginalnych. Jest możliwość jakiegoś restartu czy coś w tym stylu?

  • #2
    Podejrzewam, że jednak nie wróciłeś do poprzednich ustawień. Sprawdź czy w module drzwi pasażera nie ma błędów pt. źle zakodowany moduł. Ewentualnie porównaj z drzwiami kierowcy. Zajrzyj też do centralnej elektryki. Mam takie samo auto jak ty, ale używam VCP.
    Ustawiałem również obniżanie lusterka i działa, ale pojawił się inny numer. Po otwarciu z pilota lusterka się rozkładają, jeśli otworzę tylko bagażnik lub każde inne drzwi poza kierowcą to same się po chwili składają. Nie było tego wcześniej
    Mogę pomóc z VAG-owaniem, VCP i mechaniką. Warszawa i okolice. Własny warsztat na Białołęce - MonsterGaraż
    Samochody:
    Astra F cabrio Bertone 1,6
    O3 2,0TDI CKFC
    Była:
    O2FL 1,4TSI CAXA

    Komentarz


    • #3
      Dzięki że się zainteresowałeś.
      A więc błędy z prawej:
      B1487 54 [009] Brak kalibracji
      B122D 29 [008] Nieprawidłowy sygnał
      B1487 13[009] Przerwa w obwodzie
      B1487 4B[008] Przekroczona Temperatura

      Błędy z drzwi lewych:
      U1121 00[009] Brak informacji

      Po wykasowaniu zostaje Brak kalibracji ale robiłem ją sposobem góra dół po 3-4 sekundy przytrzymania.

      Komentarz


      • #4
        Nikt więcej nie doradzi?

        Komentarz


        • #5
          Może najprościej wrzucić plik parametryzacji sterownika i będzie po sprawie - skoro nie do końca da sie wycofać zmiany po zabawie kodowaniem .
          OCTAVIA III KOMBI 1.4 TSI, CZDA, STYLE, 150KM
          VCDS, VCP,

          Komentarz


          • #6
            Jeśli się tak da... Ja chciałem robić jak na filmikach ale jednak coś musiałem źle zrobić.

            Komentarz


            • #7
              Wszystko się da....
              OCTAVIA III KOMBI 1.4 TSI, CZDA, STYLE, 150KM
              VCDS, VCP,

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez balard12 Zobacz wpis
                Wszystko się da....
                Czy mógłbyś mi powiedzieć jak to mam zrobić? Mam VCDSa.

                Komentarz


                • #9
                  Parametryzację zrobisz tylko przez ODIS lub VCP. VCDS tego nie ogranie.
                  OCTAVIA III KOMBI 1.4 TSI, CZDA, STYLE, 150KM
                  VCDS, VCP,

                  Komentarz


                  • #10
                    Jaki masz sterownik w drzwiach?
                    OCTAVIA III KOMBI 1.4 TSI, CZDA, STYLE, 150KM
                    VCDS, VCP,

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X