Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O3 kilka usterek na raz

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • O3 kilka usterek na raz

    Witam,
    dzisiaj po kolejnym uruchomieniu samochód postanowił zwrócić na siebie uwagę poprzez kilka usterek
    1. Komunikat sprawdź klocki hamulcowe
    2. Komunikat o usterce oświetlenia a dokładniej światła pozycyjne i drogowe.

    Faktycznie przestały działać światła do jazdy dziennej, nie ma pozycyjnych i drogowych ( ale jest sygnał świetlny), mijania działają.
    Nie ma również podświetlenia wnętrza i bagażnika i świeci tylko jedno światło cofania. Wszystkie żarówki sprawdzone i wyglądają OK.

    Nie działa również zamykanie drzwi z pilota w kluczyku i blokowanie z wnętrza.


    Może jakieś pomysły?

    Pozdrawiam

  • #2
    paxterek najpierw uzupełnij profil o aucie
    następnie powiedz czy coś nie modziłeś VCDS-em?
    I na koniec sprawdz bezpieczniki
    Dawid
    czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

    Komentarz


    • #3
      Profil uzupełniłem, nic nie modziłem i bezpieczniki sprawdziłem. A jest jakiś bezpiecznik, który za tyle rzeczy odpowiada?

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez paxterek Zobacz wpis
        Może jakieś pomysły?
        Miałeś kiedyś w samochodzie kuny albo mieszkasz gdzieś gdzie grasują?
        Rafał

        Komentarz


        • #5
          Myszy się zdarzają ale spotkania z kunami do tej pory nie miałem, ale kto wie, las w sumie nie daleko a i pola dookoła.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez paxterek Zobacz wpis
            Myszy się zdarzają ale spotkania z kunami do tej pory nie miałem, ale kto wie, las w sumie nie daleko a i pola dookoła.


            To może to być trop. Najlepiej zajrzyj do silnika i zobacz czy na pierwszy rzut oka nie masz śladów gryzoni. Zimno się zaczyna robić, więc szukają ciepła.
            Rafał

            Komentarz


            • #7
              Niestety nic nie widać na pierwszy rzut oka.

              Komentarz


              • #8
                To musisz podłączyć auto do kompa i sprawdzić jakie błędy wyskoczą, bo inaczej to gdybanie i szukanie po omacku.
                Objawy wskazują, że nie działa dobrze jakiś moduł.
                O1-->O3--> ?

                Komentarz


                • #9
                  Poszukuję kogoś w okolicy Chełma, Lublina kto podejmie się kodowania modułu komfortu po wymianie w O3

                  Komentarz


                  • #10
                    Hop.
                    Podnoszę temat Poniekąd podobny - a przynajmniej z tytułem. Kilka usterek na raz....

                    Nie wiem czy cokolwiek może mieć związek, dlatego podam dość szczegółowo obraz sytuacje

                    Początkiem zeszłego tygodnia oraz w sobotę doszło do ściagnięcia tapicerki słupków drzwi (celem udrożnienia i sprawdzenia odpływów panoramy).

                    Piątek: wyskoczył bląd poduszek (po skasowaniu w sobotę, nie powtórzył się do dziś).

                    Poniedziałek (wczoraj): check engine. Komputer wykazał 4 błędy:

                    P067400 - świeca żarowa cylindra 4 ; usterka elektryczna (stały)
                    P0674 - obwód świecy żarowej cylindra 4 (otwarty)
                    B136676 - czujnik opadów/światła, nieprawidłowa pozycja zamocowania (nieciągłe)
                    P171900 - Ograniczenie działania przez moduł sterowania silnika (nieciągłe).

                    Błędy te wyskoczyły wczoraj (w sobotę ich nie było). Wszystkie cztery wyszły na kompie w jeden dzień, choć sam z między nimi związku nie widzę. Czy ktoś może miał podobny problem lub spotkał się z czymś takim?

                    Sprawdzanie akumulatora przy wyłączonym zapłonie (na desce), dzisiaj na zimno pokazuje: 80proc

                    Samochód odpala bez problemów, tak , jak przed błędami - na strzał.

                    Błędy wczoraj zostały skasowane, dziś na zimnym się nie pojawiły póki co.




                    Octavia 3, 2.0 TDI 150km, CKFC, 2014r. 1150000 km

                    Komentarz


                    • #11
                      Wszystko dokladnie opisales ale z przebiegiem o jedno zero sie machnales. Chyba, ze nie :] ale wtedy bledom bym sie nie dziwil.

                      Komentarz


                      • #12
                        Tak, zgadza sie. Słuszna uwaga Kolegi i czujność. 115tys , rzecz jasna

                        Komentarz


                        • #13
                          Jeśli można... Podbijam.... 3 pierwsze błędy wyeliminowane. Wymiana świeczek pomogła. Na razie spokój.
                          Został błąd P171900 , może jednak ktoś coś doradzi?



                          Kroki poczynione: kasacja błędu
                          od razu nie wskakuje nowy (więc nie jest ciągły), lecz podczas jazdy np dzien pozniej błąd znowu się pojawia po czym znów można go skasować.
                          Brak zmian w ogrzewaniu (klimatyzacji) - jazda w zimie również cały czas na włączonym "AC"

                          Podczas szperania w tym kierunku zauważyłem wtyczkę pod maską, którą da się wyciągnąć lecz wcisnąć właściwie się nie da (nie klika podczas wcisku). Kupiłem używkę oraz dołożyłem kostkę wtyczki , zostało to zlutowane i wciśnięte w sposób prawidłowy. Bład został skasowany, jednakże wrócił.

                          Ktoś może jakiś pomysłem rzuci? Lepiej zapobiegać niż leczyć więc wolałbym wyeliminować mały problemik, który może przerodzić się w większy?


                          Podsyłam rownież fotki z VCDSa oraz zdjęcie czujnika przed wymianą (dla zobrazowania o który dokładnie chodzi).





                          ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

                          ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

                          ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X