Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia III 2017 Problem z zakodowaniem funkcji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia III 2017 Problem z zakodowaniem funkcji

    Cześć
    Jak w temacie, mam problem z zakodowaniem doświetlania zakrętów oraz HHC ( na hhc mi bardzo zależy ze względu na żonę .
    Problem przy kodowaniu polega na tym że sterownik przyjmuje nowe kodowanie mimo to funkcja w dalszym ciągu nie działa, to w przypadku doświetlania zakrętów.
    Po nieudanej próbie z doświetlaniem hhc nie próbowałem uruchamiać.
    Zamieszczam zdjęcie z ekranu vcdsa, może ktoś ma jakiś pomysł

    PS. Instrukcję kodowania znalazłem na you tube


    Załączone pliki

  • #2
    próbowałeś?
    VCDS-sprawdzone kodowania - Octavia Club Polska
    Dawid
    czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

    Komentarz


    • #3
      Nie widzę tam adaptacji doświetlenia zakrętów, napomnę że nie mam czujnika światła

      Komentarz


      • #4
        No to widzę że nie jestem sam z problemem w zakodowaniu doświetlania zakrętów. U mnie Octavia MY18 + VCDS 18.1 też nie daje rady, to znaczy kodowanie zostaje przyjęte ale nie daje to żadnych rezultatów. Sprawdzałem również sekcję jak niżej i bity od 0 do 5 są nieaktywne. Jak na razie nie znalazłem sposobu aby to uaktywnić.
        Udało mi się zakodować skutecznie opuszczanie prawego lusterka po włączeniu biegu wstecznego, innych funkcji jeszcze nie próbowałem.
         

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez MariuszRz Zobacz wpis
          U mnie Octavia MY18
          ja też mam MY18(kwiecień 2018) i w następnym tyg będę próbował kodować to zdam relacje,jak się uda podeślę info jak i co
          ale MariuszRz kolega Langusta też ma taką i kodował i wszytko bangla ladnie
          Dawid
          czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

          Komentarz


          • #6
            Sam jestem ciekawy. Czy w mojej MR 2015 Ambition bez Amazing by poszły kornery i test zegarów.
            pozdrawiam - Darek

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
              Sam jestem ciekawy. Czy w mojej MR 2015 Ambition bez Amazing by poszły kornery i test zegarów.
              a czemu nie?
              Dawid
              czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez MariuszRz Zobacz wpis
                No to widzę że nie jestem sam z problemem w zakodowaniu doświetlania zakrętów. U mnie Octavia MY18 + VCDS 18.1 też nie daje rady, to znaczy kodowanie zostaje przyjęte ale nie daje to żadnych rezultatów. Sprawdzałem również sekcję jak niżej i bity od 0 do 5 są nieaktywne. Jak na razie nie znalazłem sposobu aby to uaktywnić.
                Udało mi się zakodować skutecznie opuszczanie prawego lusterka po włączeniu biegu wstecznego, innych funkcji jeszcze nie próbowałem.
                Robiłeś jeszcze takie cos?
                This enables the fog lights to function as cornering lights.

                Controller 09 - Central Electronics
                16 - Security Access - enter 31347
                10 - Adaptations
                Change the channels listed below - scroll to just over halfway down the long list of adaptation channels to find them. Do them one after the other, and do not come out of the adaptations until you have finished. If you do, you will have to close the controller and go back in and enter the security access code again. If on a vRS you only want the outer 2 bulbs to function as cornering fogs, then don't alter the first two channels, just alter the two channels listed as additional for the vRS, which are for the outer two bulbs.

                Change (5)-Leuchte12NL LB45-Lichtfunktion B 12 to Abbiegelicht links
                Change (5)-Leuchte13NL RB5-Lichtfunktion B 13 to Abbiegelicht rechts

                Additional for vRS models only:
                Change (5)-Leuchte8FL LB39-Lichtfunktion B 8 to Abbiegelicht links
                Change (5)-Leuchte9FL RB2-Lichtfunktion B 9 to Abbiegelicht rechts

                Komentarz


                • #9
                  Dziś znalazłem w innym forum screeny jak ustawić doświetlanie zakrętów w OIII fl poprzez interfejs OBDeleven.
                  Nie wiem gdzie wprowadzić zmiany w VCDS pokazane na 2 screenie.

                  Screenshot_1.pngScreenshot_2.png

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez mez2008 Zobacz wpis

                    Robiłeś jeszcze takie cos?


                    Additional for vRS models only:
                    Change (5)-Leuchte8FL LB39-Lichtfunktion B 8 to Abbiegelicht links
                    Change (5)-Leuchte9FL RB2-Lichtfunktion B 9 to Abbiegelicht rechts
                    Tego nie robiłem.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez dawcio Zobacz wpis
                      a czemu nie?
                      Bo ja z tych elektrycznych rzeczy to jestem noga. A czytam, że niektórzy robią bez problemów, a niektórym coś nie idzie.
                      ​​​​​​
                      pozdrawiam - Darek

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
                        A czytam, że niektórzy robią bez problemów, a niektórym coś nie idzie
                        zaczynasz od tych łatwiejszych
                        wszystko jest w necie co i jak
                        Dawid
                        czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez dawcio Zobacz wpis
                          zaczynasz od tych łatwiejszych
                          wszystko jest w necie co i jak
                          nie każda adaptacja lub kodowanie przejdzie w kazdym aucie.
                          Np wyłączenie Start / Stop albo temperatura albo 12V

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez mez2008 Zobacz wpis
                            nie każda adaptacja lub kodowanie przejdzie w kazdym aucie.
                            wiadomo,dużo zależy od wyposażenia
                            Dawid
                            czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                            Komentarz


                            • #15
                              Ja tu mam na myśli inne problemy - nie to, że ktoś sobie nie radzi z obsługą VCDS - a. Ale to, że np. po włączeniu (uaktywnieniu) jakiejś nowej funkcji, "wypada" coś, co było zrobione wcześniej.
                              pozdrawiam - Darek

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
                                Ale to, że np. po włączeniu (uaktywnieniu) jakiejś nowej funkcji, "wypada" coś, co było zrobione wcześniej.
                                nie spotkałem się
                                Dawid
                                czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                Komentarz


                                • #17
                                  Dajcie mi Panowie tego chłopa z tego forum co koduje radia i wszystko co się da w Skodach.
                                  Pojadę zapłacę i nie będę się z tym pier...ł

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    a ktoś wie jak zakodować wył świateł przez zaciągnięcie ręcznego?
                                    Dawid
                                    czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez dawcio Zobacz wpis
                                      a ktoś wie jak zakodować wył świateł przez zaciągnięcie ręcznego?
                                      Można wyłączyć/włączyć w Menu Infotanimet (po kodowaniu)
                                      *wygodniejsza opcja.


                                      Aktywacja/Dezaktywacja światełdziennych w Menu Infotaniment Radia
                                      Sterowniki Centralny Układ Elektroniczny 09
                                      dostęp bezpieczeństwa
                                      podajemy login 31347
                                      klikamy
                                      Adaptacja:
                                      w zakładce
                                      Aussenlicht_Front wyszukujemy Tagfahrlicht Aktivierung durch BAP oder....
                                      zaznaczamy Aktywne i OK
                                      zatwierdzamy zielonym polem po prawej na dole

                                      w ustawieniach oświetlenia w radiu pojawia się opcja "Światła do jazdy w dzień"
                                      Pozdrawiam Zbigniew // OI FL __ OII FL // SIMPLY CLEVER

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Langusta Zobacz wpis
                                        w ustawieniach oświetlenia w radiu pojawia się opcja "Światła do jazdy w dzień"
                                        hmmm mam chyba już taka funkcje...muszę sprawdzić jak wsiądę do auta
                                        Dawid
                                        czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X