Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nie można otworzyć bagażnika przyciskiem na klapie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nie można otworzyć bagażnika przyciskiem na klapie

    Cześć!
    Mam taki problem, że po odryglowaniu samochodu nie mogę otworzyć bagażnika z przycisku znajdującego się na klapie. (Octavia 3 2017 FL, 1.4 TSI, wyp. Ambition)
    Po naciśnięciu przycisku nie słyszę charakterystycznego dźwięku pracy mechanizmu (czyli nic się nie dzieje)
    Mogę bagażnik otworzyć z kluczyka.
    Samochód mam na gwarancji, ale zanim ruszę do ASO to mam pytania:
    1. Czy jest jakaś opcja w ustawieniach, która blokuje otwieranie bagażnika za pomocą przycisku na klapie?
    2. Jaka może być przyczyna tego problemu?

    Kłaniam się nisko i dzięki z góry za odpowiedzi!

  • #2
    U mnie to się zdarza - zwłaszcza w zimne dni, Nieraz jak chcę otworzyć na chwilę bagażnik gdy się zatrzymam i nie zgaszę silnika - muszę po prostu wyłączyć silnik i nacisnąć środkowy przycisk pilota do odryglowywania samego bagażnika.

    Jak otwieram po podejściu do samochodu pilotem drzwi - wszystko działa.
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz


    • #3
      Instrukcja obsługi strona 65 może rozjaśni sytuację? Może jakieś ustawienie specjalne macie ustawione?
      Link
      Pozdrawiam,


      Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

      Komentarz


      • #4
        U mnie raczej nie - tylko w zimie, więc to jest coś z zamkiem w niskich temperaturach (ujemnych).

        Jadę, zatrzymuję się, chcę otworzyć na chwilę bagażnik gdy się zatrzymam i nie zgaszę silnika (kluczyki w stacyjce) - nie otworzę, ale nie zawsze - w niskich temperaturach (ujemnych). W tedy muszę wyłączyć silnik, wyjąć kluczyki ze stacyjki i nacisnąć środkowy przycisk pilota do odryglowywania samego bagażnika.

        Jak otwieram po podejściu do samochodu pilotem drzwi - wszystko działa.
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz


        • #5
          spj - dzięki! Wczoraj już przegrzebałem ustawienia, ale nie znalazłem tam opcji tyczącej się bagażnika.
          ruwado - brak możliwości otwarcia bagażnika na działającym zapłonie to normalne zachowanie.

          Zadzwonię od jakiegoś ASO, moze mi podpowiedzą czy to elektroniczne ustawienie, czy trzeba się pojawić z wizytą

          Komentarz


          • #6
            Tak ale jak przy pracującym silniku otwieram drzwi, to centralny odryglowywuje wszystko. W lecie nie ma problemu. Tylko nieraz bagażnik nie chce się otworzyć w zimne dni.
            pozdrawiam - Darek

            Komentarz


            • #7
              bartt zobacz czy otwiera się klapa jak dwa razy wciśniesz przycisk otwierania na pilocie
              ... Èerná Magic s perle»ovým efektem, dvouzónová klimatizace s elektronickou regulací, dal¹í 4 reproduktory vzadu, navigaèní systém "COLUMBUS"...

              Komentarz


              • #8
                Otwiera się jak nacisnę środkowy do otwierania samego bagażnika. Ale trzeba zgasić silnik i wyjąć kluczyk ze stacyjki....

                A jak chce np. coś z bagażnika wyjąć i jechać dalej, to jest lipa
                pozdrawiam - Darek

                Komentarz


                • #9
                  Wizyta w ASO zaliczona.
                  Nic magicznego się nie stało, ot zwykła awaria.

                  Przycisk wymieniony na nowy w ramach gwarancji.

                  Komentarz


                  • #10
                    W mojej O III mam ten sam problem z otwarciem klapy bagażnika . Myślałem ,że ten typ tak ma , bo Octavii II też miałem ten problem.
                    była Octavia II 1.9 TDI
                    jest Octavia III Scout 2.0 TDI

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X