Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

1.2TSI nie odpali po demontażu filtra powietrza

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • 1.2TSI nie odpali po demontażu filtra powietrza

    Witam,
    Octavia III, rok 2013, silnik 1.2TSI

    W listopadzie zamieniałem w octavii miejscami cewki WN aby zdiagnozować wypadające zapłony. Do tego celu trzeba było zdemontować filtr powietrza i rury wlotu/wylotu powietrza.
    Po złożeniu wszystkiego w całość okazało się, że auto nie odpala. Rozrusznik kręci ale samochód nie odpala. Samochód pojechał więc do mechanika, Według diagnozy mechanika z cewkami i zapłonem wszystko było OK, a jedynie coś nie łączyło (mechanik dodał bez przekonania że chyba odnośnie pompy paliwowej). Samochód działa bez zarzutu aż do pechowej soboty 13.04

    Wtedy wymieniałem filtra powietrza, ściągnięte dwie objemki do rur wlotu i wylotu powietrza, wymiana filtra i złożenie spowrotem. Zaraz po robocie odpaliłem samochód, zapalił więc zgasiłem. Następnego dnia próbuję odpalić Octavie i ten sam objaw co w listopadzie, rozrusznik kręci ale nie zapali.
    Żadne kontrolki np. engine się nie zaświeciły. Odłączyłem i załączyłem złączki czujników pod filtrem BKG03G906051E oraz drugi wchodzacy do pompy paliwa HFS034-41E. Wygląda że styk jest OK ale samochód nie zapali. Próbowałem kilka razy wyciągać i wkładadać złączki obu czujników. Wyciągnąłem też czujnik BKG03G906051E i przedmuchałem. Za którymś razem auto odpaliło (aczkolwiek nie pamiętam czy to było po przedmuchaniu BKG03G906051E), 'płytko chodziło' i zgasło.
    Potem już nie odpaliło.

    Proszę o pomoc w diagnozie.

  • #2
    Witam zdemontuj nakładke progu plastikową lewą od kieowcy i zobacz instalacje elektryczną przeciera się tam przewody

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X