Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przestało działać automatyczne blokowanie (ryglowanie) drzwi podczas jazdy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przestało działać automatyczne blokowanie (ryglowanie) drzwi podczas jazdy

    Cześć,

    Z dnia na dzień przestało działać samoczynne ryglowanie drzwi po przekroczeniu prędkości 15 km/h. Sprawdziłem ustawienia w Infotainmencie i opcja automatycznej blokady jest zaznaczona. Próba wyłączenia tej funkcji, wyłączenia i włączenia auta i ponownego jej ustawienia nie przynosi efektu - drzwi się nie ryglują. Wszystkie drzwi są prawidłowo wykrywane (zamknięte/otwarte), zdalne i z wewnątrz otwieranie/zamykanie auta odbywa się bez problemu. Alarm fabryczny też wydaje się prawidłowo uzbrajać. Komunikat o funkcji SAFE pojawia się po wyłączeniu auta i znika po wyjęciu kluczyka ze stacyjki - czyli dobrze wykrywa obecność kluczyka.

    Macie pomysł co się mogło stać lub ktoś miał podobną przygodę? Może jest jakaś magiczna procedura resetu zamka centralnego/alarmu? Niestety nie mam dostępu do VCDSa, a w najbliższym czasie wizyta w serwisie jest mi wyjątkowo nie po drodze...
    PS. Czy może być tak, że jakiś jednorazowy błąd spowodował wyłączenie funkcji? Wówczas, jeśli został błąd zarejestrowany jako sporadyczny, po 15 startach powinien się skasować...
    Ostatnio edytowany przez Karel; 36228.

  • #2
    No przykro mi,ale bez sprawdzenia auta pod kompem ciężko będzie coś powiedzieć.
    Ale spotkałem się z takim czymś że kodowanie ''wywiało'' tym bardziej że to jest jedno kliknięcie
    Dawid
    czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

    Komentarz


    • #3
      To nawet lepiej, bo oszczędzisz zamki.

      Komentarz


      • #4
        No i... samo się naprawiło
        Więc faktycznie może być tak, że został zarejestrowany incydentalny błąd, który po kilkunastu startach został skasowany i przywrócona funkcjonalność.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X