Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nie działa spryskiwacz tylnej szyby

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nie działa spryskiwacz tylnej szyby

    Witam
    Nie działa mi spryskiwacz tylnej szyby w OCT 3 liftback. Jak włącze spyskiwacz, to slyszę jak pompka działa ale nic nie leci na szybę. Miał może ktoś taki przypadek i co to było. Dzięki

  • #2
    Gdzieś rozpiął się wężyk. Popsikaj trochę więcej i zobacz gdzie wylatuje płyn z auta.
    Jak z klapy wylatuje (albo nie wylatuje bo 3 gumki od dołu klapy blokują płyn i płyn zbiera się w klapie), to zdejmij plastik po wewnętrznej stronie klapy bagażnika i zobacz co się stało.
    Pozdrawiam,


    Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

    Komentarz


    • #3
      Bardziej będą zatkane dysze spryskiwacza na osi wycieraczki

      Komentarz


      • #4
        Mogę się jedynie podpiąć pod temat. Też tak mam ale nie szukałem powodu. Jedynie co próbowałem to szpilką czyścić dyszę spryskiwacza ale nic nie pomogło. Miałem nawet przez chwile że lekko psikało ale zaraz przestało.

        Komentarz


        • #5
          szpilka i sprężone powietrze nawet z przyłożeniem do dyszy ( kompresor na stacjach bez problemu), potem ewentualnie drobna korekta ustawienia dyszy (też szpilką) aby spryskiwało tam gdzie chcemy.

          Komentarz


          • #6
            A wypróbuję i dam znać czy pomogło!

            Komentarz


            • #7
              U mnie było pełno rdzy za pierwszym razem po wykreceniu dyszy, szpilka i dmuchanie pomogło. Za drugim razem (po około roku) to samo (może mniej rdzy)

              Komentarz


              • #8
                To chyba jest dość częsta usterka w o3. Fabie miałem 10 lat i nie było problemu, tutaj auto miało 4 lata jak zaczęły się problemy ze spryskiwaczem.
                Czarnulka - O3 1.4tsi elegance

                Komentarz


                • #9
                  Sposób podany powyżej niestety nie przyniósł rezultatów. Ma ktoś może instrukcje jak zdemontować plastik na tylnej klapie bo nie chciałbym czegoś pourywać.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Tomek-stach Zobacz wpis
                    Sposób podany powyżej niestety nie przyniósł rezultatów. Ma ktoś może instrukcje jak zdemontować plastik na tylnej klapie bo nie chciałbym czegoś pourywać.
                    Spróbuj najpierw wymienić dyszę. Koszt niewielki (dwa lata temu w ASO płaciłem około 30pln) a będziesz miał pewność że to nie dysza.
                    OIII 1.2 TSI 105 KM

                    Komentarz


                    • #11
                      Uważam że to nie dysza. Po jej zdjęciu powinno chociaż troszkę lecieć natomiast po uruchomieniu pompki nic nie leci

                      Komentarz


                      • #12
                        A czy ktoś się może orientuje ile jest pompek spryskiwacza zainstalowanych przy zbiorniczku jak w samochodzie są spryskiwacze reflektorów ksenon, spryskiwacze przednie i tylnej szyby.
                        Czy są trzy pompki?

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X