Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Obroty silnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Obroty silnika

    Witam Jestem posiadaczem Skoda Octavia z 2018 roku 15 150 km mam takie pytanko apropo obrotów silnika na biegu jałowym nawet po przejechaniu 100 km samochód utrzymuje na 1000 obrotach od czasu do czasu spadają na 900 w serwisie powiedzieli mi że to normalne. Proszę o podpowiedz

  • #2
    Ja mam to samo. Niekiedy jak prze gazuje do ponad 2 tyś. to obroty spadną do 800 ale nie za każdym razem. Ostatnio przejechałem 50 km olej rozgrzany do 96*C obroty 1 tyś. zostawiłem bo myślałem że DPF się wypala ale szedł godzinę i obroty nie spadły, dopiero po prze gazowaniu spadły do 800. Nie mam pojęcia czym to może być.

    Komentarz


    • #3
      Witam. W moim egzemplarzu mam podobnie. Wszystko zaczeło się jakieś dwa tygodnie temu. Wcześniej po wrzuceniu na luz obroty spadały do 900, a po zatrzymaniu na 750. Teraz praktycznie zawsze ustawia się na poziomie 1000 obrotów.
      Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu obroty ustawiają się na 750 by po chwili podnieść się do 1000. Mechanik po sprawdzeniu parametrów stwierdził że to przez DPF(za krótkie dopalanie). Była trasa blisko 500 km. Miało to pomóc. Niestety nie pomogło. Teraz twierdzi że to wtryski do wymiany.

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X