Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Błędy automatycznej skrzyni DSG ( F319 i E313 )

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Błędy automatycznej skrzyni DSG ( F319 i E313 )

    Hej wszystkim, mam problem z DSG pokazuje mi błędy:

    F319 przeł. dźwigni zakresu jazdy w położeniu P zablok. oraz E313 dźwignia przełączania zakresu jazdy

    Dodam że automat pracuje normalnie nie dzieje się nic złego podczas jazdy.

    Czy czeka mnie wymiana wybieraka który w ASO kosztuje 2200zł plus robocizna ewentualnie może kupić używany wybierak.

    Czy może da się coś naprawić na czujkach/stykach

    Błędy odczytane w ASO Skody w Wawie, skasowane u znajomego na VCDS potem odczytane na Delphi (U010300-utrata komunikacji z modułem zmiany biegów- nieciągłe)

    Co z tym robić ? Czy można jeździć ?

    Pozdrawiam Murray
    Ostatnio edytowany przez Murray; 50414.

  • #2
    Poczytaj, ten problem jest znany w O3. Czesto towarzyszy mu blad na desce, aby wysiadac w pozycji P lewarka.
    Spritmonitor.de

    Komentarz


    • #3
      Przeglądałem forum nic nie znalazłem

      Komentarz


      • #4
        Chodzi mi o to co ponizej. Masz gwarancje na to auto, kiedy minela. Ta wada dotyczy wiekszosci, mozna bawic sie w uzywke, moze bedzie dzialac dluzej. Moze podchodzi z innych aut grupy VW gdzie problemu nie bylo. Nie jestes sam.

        Problem z DSG. "Usterka:serwis. Wysiadac z samoch. tylko, gdy dzwignia w polożeniu P" - Octavia Club Polska



        Spritmonitor.de

        Komentarz


        • #5
          Podobno są 2 skrzynie w O3 DSG jedna z ryglem do odblokowania awaryjnego skrzyni gdzie wymienia się tylko tzw. mikrostyk w drugim wypadku to tylko cała wymiana.

          Komentarz


          • #6
            Jestem po wymianie mikroprzełącznika i adaptacji skrzyni w ASO. Obecnie testuje Szkodnika i niedługo zawitam ponownie w ASO w celu weryfikacji czy jest wszystko oki i nie ma błędów.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X