Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Prostownik - jaki ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Prostownik - jaki ?

    Witajcie
    właśnie przeczytałem artykuł w którym facet fajnie opisał jak dbać o akumulatory , z naciskiem na wersje samochodów z systemem start-stop.
    Akurat nie używam st-sp , ale ......90 % jazdy mam po mieście , i śmiem twierdzić że aku nie jest w związku z tym zadowalająco ładowany(przez jego dużą pojemność ) a co za tym idzie skracana jest przez to jego żywotność i to dosyć znaczenie - a do tanich nie należy i .
    Facet napisał , że minimum dwa razy do roku jak zostawimy go na inteligentnym (elektronicznym) prostowniku , dosyć mocno wydłużymy jego żywotność !
    Teraz pytanie do Was , bo ja kompletnie na tym się nie znam , jaki kupić ten prostownik ? , chodzi mi o taki który w inteligentny sposób będzie się obchodził z aku - tzn nie przeładuje go , będzie miał mały prąd ładowania , a po naładowaniu przejdzie w tryb podtrzymania żeby go nie uszkodzić
    .....mile widziane linki do zakupów - pozdro
    Ostatnio edytowany przez gruto; 1235.

  • #2
    zerknijcie na to ? :
    1. Link
    2. Link
    Ostatnio edytowany przez gruto; 1235.

    Komentarz


    • #3
      Zerknij na youtubie na kanał mrakumulator i będziesz mógł zrobić sobie doktorat z akumulatorów i prostowników. Ja sam używam ceteka mxs 5.0 i ostatnio nocogenius 7200. Do sporadycznego ładowania chyba wystarczy ładowarka z Lidla lub Biedronki z tym, że nie naładują one jak i chyba również inne ładowarki akumulatora do pełna.

      Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

      Octavia 2 FL 1,4 CAXA, 12r

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X