Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czujnik deszczu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czujnik deszczu

    Stara dwójka - właśnie przez Pniewy - to niezła kicha - co chwilę słychać o wypadkach na tej trasie. To już lepiej oszczędzić wcześniej (Września - tam to chociaż są dwie jezdnie - fakt, że nawalone radarów i świateł).

  • #2
    Czujnik deszczu

    Witam,
    mam problem z uruchomieniem czujnika deszczu, który prawdopodobnie mam bo był w standardzie w wersji elegance.
    Mianowicie wchodząc w ustawienia opcji 'lusterka i wycieraczki' mam do wyboru jedynie dwie opcje dotyczące lusterek a o wycieraczce nic (a wg instrukcji powinno być tam coś jeszcze).

    Komentarz


    • #3
      Re: Czujnik deszczu

      Zamieszczone przez msms.88
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem czujnika deszczu, który prawdopodobnie mam bo był w standardzie w wersji elegance.
      Mianowicie wchodząc w ustawienia opcji 'lusterka i wycieraczki' mam do wyboru jedynie dwie opcje dotyczące lusterek a o wycieraczce nic (a wg instrukcji powinno być tam coś jeszcze).
      Hej, nie pamiętam czy coś jest jeszcze w komputerze ale przestaw dźwignie wycieraczek w pozycję int i jeździj a tym "dzyndzlem na górze dźwigienki ustawiasz czułość :szeroki_usmiech

      Edit: Car - > ustawienia lusterek i wycieraczek - > włącz automatycznie podczas deszczu.
      Pozdr. Przemek

      Komentarz


      • #4
        Ja w cenniku nie widzę żeby czujnik deszczu był w standardzie. Może go po prostu nie masz.
        Wg instrukcji powinieneś móc go włączać lub wyłączać w opcjach CAR. A jeżeli tej możliwości nie ma ...

        Komentarz


        • #5
          a to czasami nie jest ten czujnik?

          a tu foto z menu, że nie mam tej opcji:


          ze skoda-auto.pl:
          Wyposażenie standardowe: (...)
          Lusterko wsteczne z czujnikiem wilgotności

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Prekompilator
            Ja w cenniku nie widzę żeby czujnik deszczu był w standardzie
            Jest w standardzie "Lusterko wsteczne z czujnikiem wilgotności '17 "

            - 17 wymaga zamówienia Light Assistant lub klimatyzacji Climatronic - elegance Climatronik jest w standardzie więc i powinien być czujnik wilgotności

            Tylko dalej jest w opcjach "Light Assistant z czujnikiem deszczu (Coming Home, Leaving Home, Tunnel Light)

            i teraz pytanie za 100 punktów czy czujnik wilgotności to to samo co czujnik deszczu ?? czy może czujnik wilgotności jest do climatronika ??!!
            Pozdr. Przemek

            Komentarz


            • #7
              no mam położenie INT, ale to jest zwykłe wycieranie z przerwami, nawet na sucho kręci.
              Czytałem, że faktycznie w tej opcji współpracuje z czujnikiem, ale czujnik musi być najpierw włączony, jeśli nie jest to działa tak jakby czujnika nie było.

              Komentarz


              • #8
                To raczej czujnik wilgotności wewnątrz auta.
                Zauważ, że Light Assistant z czujnikiem deszczu kosztuje 700 PLN,
                natomiast
                Lusterko wsteczne z czujnikiem wilgotności tylko 100 PLN (standard w Elegance)

                Poza tym w pakiecie amazing mamy oddzielnie "czujnik deszczu" i "czujnik wilgotności" więc to nie to samo. Nad czym ubolewam, bo sam bym to chciał mieć, jakkolwiek nie za 700 pln.

                Zresztą piszą:
                "Na pokładzie montowane są choćby elektroniczna klimatyzacja z nowatorskim czujnikiem wilgotności powietrza w kabinie i nawiewem na tylną kanapę."

                Komentarz


                • #9
                  Poza tym w pakiecie amazing mamy oddzielnie "czujnik deszczu" i "czujnik wilgotności" więc to nie to samo
                  No właśnie do tego samego wniosku doszedłem, po przeczytaniu cennika :!:
                  Pozdr. Przemek

                  Komentarz


                  • #10
                    w sumie wtedy logiczne byłoby powiązanie z climatronikiem..
                    no dobra, jak będę gdzieś w pobliżu dealera to podjadę się spytam jeszcze dla pewności.

                    Komentarz


                    • #11
                      Czujnik deszczu

                      Witam, mam podobnie.
                      W położeniu INT wycieraczki zwyczajnie działały a sterowanie było za pomocą tego małego cypideusza na dzwigience. Po przestudiowaniu instrukcji zobaczyłem ze brak opcji wyłączenia/włączenia czujnika deszczu w ustawieniach Infotainment.
                      Dlatego zgłosiłem problem do Skody. W moim zamówieniu w wersji E czujnik deszczu był w standardzie.
                      Odpowiedz Skody: Zapraszamy do salonu. W pańskim aucie lusterko wsteczne powinno mieć czujnik deszczu i czujnik wilgotności dla Clinatronica. A w tej chwili jest tylko czujnik wilgotności. W środę jestem umówiony na montaż czujnika deszczu i wgranie odpowiedniego update'u.
                      Zatem wszystkim polecam zapytać w salonie jak to powinno być, może i w waszych autach Pepiki coś zapomnieli.
                      Mam nadzieje ze to zostanie faktycznie poprawione. Dam znać.
                      Pzdrawiam

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Tomek Frontczak
                        W moim zamówieniu w wersji E czujnik deszczu był w standardzie.
                        Kolego przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem - czujnik deszczu w elegance nie był w standardzie (chyba, że masz xenony) w standardzie jest czujnik wilgotności dla climatronika !!!
                        Pozdr. Przemek

                        Komentarz


                        • #13
                          Oczywiscie wiesz lepiej. Na specyfikacji będącej zalacznikiem do zamówienia jest napisane lusterko wsteczne z czujnikiem deszczu!
                          Po drugie - pewnie dlatego ze nie mam racji zaprosili mnie do serwisu na montaż tego czujnika.

                          Kolego przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem - czujnik deszczu w elegance nie był w standardzie (chyba, że masz xenony) w standardzie jest czujnik wilgotności dla climatronika !!![/quote]

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Tomek Frontczak
                            Na specyfikacji będącej zalacznikiem do zamówienia jest napisane lusterko wsteczne z czujnikiem deszczu!
                            Ok, czekam na info co powie Skoda

                            BTW. coś jeszcze zamawiałeś z wyposażenia dodatkowego ??
                            Pozdr. Przemek

                            Komentarz


                            • #15
                              Drobiazgi: wycieraczke tylnej szyby, podgrzewane dysze spryskiwaczy, lampy LED tył, oświetlenie przestrzeni nóg, dywaniki, mate do bagażnika oraz Parktronic

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Tomek Frontczak
                                Drobiazgi: wycieraczke tylnej szyby, podgrzewane dysze spryskiwaczy, lampy LED tył, oświetlenie przestrzeni nóg, dywaniki, mate do bagażnika oraz Parktronic
                                No to nie wiem już o co chodzi bo wszędzie to jest rozgraniczone na czujnik wilgotności i czujnik deszczu począwszy od cennika a skończywszy na testach ??!! np:
                                Bardziej funkcjonalna i wydajna niż w poprzednim modelu Octavii jest automatyczna klimatyzacja. Climatronic (seryjny w wersji Elegance, w Ambition za dopłatą 1800 zł) ma dwustrefową regulację temperatury. Do pracy klimatyzacja wykorzystuje czujniki nasłonecznienia, jakości powietrza oraz wilgotności.
                                i tak samo w cenniku
                                Lusterko wsteczne z czujnikiem wilgotności 17
                                lub
                                Automatycznie ściemniające się lusterko wsteczne
                                z czujnikiem wilgotności 17
                                a na koniec
                                Light Assistant z czujnikiem deszczu
                                IMO u mnie w zamówieniu lusterko samościemniające jest opisane z czujnikiem wilgotności
                                Pozdr. Przemek

                                Komentarz


                                • #17
                                  Wczoraj pracownik salonu odpowiadając na moje pytanie o brak czujnika deszczu odpowiedział mi ze Skoda będzie informować nowych wlascicieli o tym zamieszaniu i zapraszać na korektę. Podobno całe zamieszanie jest związane ze zmiana specyfikacji na rok modelowy ! 2014???
                                  Mnie to zamieszanie nieco zdenerwowalo bo na skutek przesunięcia terminu produkcji zamówionego auta wypadł mi z wyposażenia Start-Stop. W związku z tym ze go nie mam o czym nikt mnie nie raczył poinformować, dostałem dodatkowy upust lub mogłem jeszcze dobrać jakieś dodatki w postaci CB lub np. bagażnika duchowego na rowery, nakladki na progi, nawigację (ale nie Amundsena :lol: ). Z tych opcji wybrałem pieniądze.
                                  Generalnie muszę stwierdzić ze takiego zamieszania z wyposażeniem auta nie zaznalem do momentu Skody.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Generalnie muszę stwierdzić ze takiego zamieszania z wyposażeniem auta nie zaczynałem do momentu Skody.
                                    Jeżeli tak faktycznie jest to jak najbardziej zwracam honor co prawda jeszcze doczytałem o tym
                                    Bear a nie orientujesz się może czy jak uruchomie czujnik deszczu według schematu będzie dało się go śpiąc z układem zmierzchowym w taki sposób że jak zacznie padać deszcz to załącza się automatycznie światła mijania
                                    Oczywiście że się da, można nawet spiąć pod to czujnik wilgoci jak by ktoś narzekał na mgłę
                                    Pozdr. Przemek

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Sam jestem ciekaw jak to sie skończy. :!: :?:
                                      A z innej beczki. Zadowolony jesteś ze swojej o3. Widziałem ze pali Ci średnio nieco ponad 6. Ja zbliżam sie do 7, idąc w dół,od prawie 8, ale przebieg mały - 400 km. Generalnie auto sprawuje sie OK. Zobaczymy co dalej.
                                      Pozdrawiam

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Tomek Frontczak
                                        Widziałem ze pali Ci średnio nieco ponad 6
                                        Hmmm coś ponad 6 to jest w okolicach 6.8 :lol: ale ogólnie jestem mega zadowolony, szczególnie jeżeli chodzi o ilość miejsca w kabinie/bagażniku, komfort jazdy, elastyczność/wyciszenie/spalanie/prowadzenie (tu poza czasami słyszalnymi odgłosami dudnienia z zawieszenia) jak najbardziej OK. Pozycja za kierownicą i fotele dla mnie super i do tego rozwiązania tylnej półki, siatek, uchwytów i schowków 8) Oczywiście zaraz ktoś napisze, że w Golfie jest lepiej, tylko niech spróbuje w Golfie przewieźć rowerek dziecięcy, 3 torby podróżne, nocnik, grabie i 2 ciężarówki do zabawy, że o piłkach, namiotach i basenach nie wspomnę :P dla mnie to auto ma na tyle więcej + że drobne - nie wpływają na ogólną ocenę. IMO jeżeli miał bym znów kupować auto była by to Octa (może kombi) ale na pewno Octa.
                                        Pozdr. Przemek

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zgadza sie, ciche, elastyczne, wygodne i mega pakowne auto. Nie wiem dlaczego tak często niektórzy mówią ze jest nudne. Akurat nadmiar efektów specjalnych w postaci gigantycznej ilości przycisków i światełek nie wpływa aż tak bardzo na komfort jazdy. Wykończenie jest wystarczające, ale ja nie czepiam sie np materiału boczkow w drzwiach co często jest, czytając rożne opinie, głównym kryterium oceny rożnych aut.
                                          Spokojnie do bagażnika wejdzie wózek i nosidelko, a w środku będzie wygodnie w dalekich podróżach.
                                          Generalnie tez jestem zadowolony, choc troche to zamieszanie z wyposazeńiem mnie wkurzylo.
                                          Do zobaczenia na drodze.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Tomek Frontczak
                                            Wczoraj pracownik salonu odpowiadając na moje pytanie o brak czujnika deszczu odpowiedział mi ze Skoda będzie informować nowych wlascicieli o tym zamieszaniu i zapraszać na korektę. Podobno całe zamieszanie jest związane ze zmiana specyfikacji na rok modelowy ! 2014???
                                            Faktycznie w cenniku z początku sprzedaży występowało lusterko wsteczne z czujnikiem deszczu a teraz (MY14) jest lusterko wsteczne z czujnikiem wilgotności.
                                            jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
                                            była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
                                            była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              w tej rozpisce wg której dobierałem wyposażenie jest jak byk - czujnik deszczu.
                                              z tym że auto miało być do odbioru przed 22 tygodniem, z funkcją start-stop i chromami, a przyjechało bez chromów i start stopa w 22 tyg.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez Tomek Frontczak
                                                Wczoraj pracownik salonu odpowiadając na moje pytanie o brak czujnika deszczu odpowiedział mi ze Skoda będzie informować nowych wlascicieli o tym zamieszaniu i zapraszać na korektę. Podobno całe zamieszanie jest związane ze zmiana specyfikacji na rok modelowy ! 2014???
                                                Czyli że czujnik deszczu będzie w standardzie?

                                                Zamieszczone przez Tomek Frontczak
                                                Mnie to zamieszanie nieco zdenerwowalo bo na skutek przesunięcia terminu produkcji zamówionego auta wypadł mi z wyposażenia Start-Stop.
                                                Z tego to akurat bym się cieszył. Wyłączanie tego badziewia po każdym uruchomieniu jest jednak trochę wkurzające.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  No jest a jeszcze nie ma upgrade softu wyłączającego to ustrojstwo

                                                  Nie wiem jak w Skodzie benzynowej ale w dieslu to działa ze stanowczo dużym opóźnieniem i skuteczne ruszenie po włączeniu start-stopu jest niemożliwe.
                                                  Pozdrawiam,

                                                  Bomber
                                                  __________________
                                                  O3 2,0 TDI Elegance Silver Arrow :-) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69414
                                                  + "Lodówka" :-)

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X