Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kontrola Trakcji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kontrola Trakcji

    SS, kamień z serca.

    Ale żeby nie było tylko OT, to względem Chorwacji naszła mnie pewna refleksja, na kanwie kilku wypowiedzi, czy to Mirka, czy to Leszka.

    Cro stała się bardzo popularna, z roku na rok co raz więcej osób, ją odwiedza. Poza postępującą komercjalizacją, następuje też straszne zaludnienie na drogach, plażach, w ciekawych i wartych obejrzenia miejscach. Chwilami robi się to męczące w sezonie. Wyjazd poza sezonem to inna historia.

    A do tego potrafi być drogo i jak pokazało tegoroczne lato, kapryśnie pogodowo.
    Sądzę, że pęknie ta bańka i wielu ludzi, tak jak Mirek, obierze po latach wyjazdów do Cro inne kierunki.
    W tym ośrodku gdzie byliśmy w tym roku, o dziwo, mało było Niemców. Ci najczęściej jeżdżący turyści powoli zwracają się ku innym krajom lub przestawiają na inną formę wypoczynku (karawannig, żagle).

    Ciekawe jak będzie dalej z Cro ? Co sądzicie ?

  • #2
    Kontrola Trakcji

    Czy jest jakiś sposób na wyłączenie kontroli trakcji nie przez ustawienia w Bolero tylko poprzez np. dłuższe przytrzymanie jakiegoś przycisku?
    Zimą wchodzenie za każdym razem w ustawienia będzie bardzo uciążliwe

    Komentarz


    • #3
      Hej

      Póki co nie ma - poza tym nie wyłączasz kontroli trakcji - tego się nie da zrobić wyłączasz tylko ASR.

      Michał
      "Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere."

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez radar2
        Zimą wchodzenie za każdym razem w ustawienia będzie bardzo uciążliwe
        Jeśli można chciałbym spytać w jakim celu chcesz za każdym razem wyłączać kontrole trakcji?
        Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

        Komentarz


        • #5
          w celu wyjechania ze śniegu/zaspy

          Komentarz


          • #6
            Z mojego doświadczenia z poruszania się VW po drogach mocno błotnistych i zaśnieżonych wynika, że lepiej nie wyłaczać kontroli trakcji.
            Jeśli koło zacznie szybko się kręcić na ubitym śniegu to zrobisz tylko lód lub się zakopiesz głębiej. W błocie a zwłaszcza glinie buksowanie kołami z drogowym bieżnikiem powoduje jego zaklejenie.

            Wg. mnie kontrola trakcji = ASR. I to można wyłączyć. Koła będą buksować. Mam wrażenie, że wyłacza się wtedy EDS (ew. XDS jeśli ktos ma).

            Elektroniczna blokada dyfra jest bardzo pomocna. Aż się dziwię, że inne marki tego nie stosują.
            Pomogłem kiedyś gościowi w skodzie bez EDS i był w szoku, że go ominąłem, cofnąłem i wyciągnąłem na sznurku.

            Nie można wyłaczyć ESP czyli stabilizacji toru jazdy. W RS i 1,8 4x4 można co najwyżej przełaczyć ESP w tryb sportowy.

            Komentarz


            • #7
              Oj chyba można ESP na stałe wyłączy w niektórych ABS-ach Mk60EC1

              Komentarz


              • #8
                spacewalker, zawsze można wydłubać bezpiecznik :wink:

                Zamieszczone przez elektrykprosty
                W RS i 1,8 4x4 można co najwyżej przełaczyć ESP w tryb sportowy
                o?
                serio? jakoś nie kojarzę, chyba, że myslisz o częściowym ograniczeniu funkcji ESP
                przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez elektrykprosty
                  W RS i 1,8 4x4 można co najwyżej przełaczyć ESP w tryb sportowy.
                  Jak byłem na szkoleniu w Kąkolewie to w O3 2.0 TDI 4x4 też była możliwość ustawienia jakiejś "sportowej" wersja ASRu czy tam ESP.
                  O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                  Komentarz


                  • #10
                    Potwierdzam- przycisku brak, trzeba z poziomu wyświetlacza w radiu.

                    A jeżeli już się wyłącza to przechodzi w tryb "ESP Sport"- który drastycznie zmienia charakterystykę silnika na dwóch pierwszych biegach- przynajmniej takie jest moje wrażenie, bo ruszając dynamicznie z włączoną kontrolą trakcji trzeba mieć dużo farta, żeby zapaliła się kontrolka i ASR wkroczył do akcji- nawet na węższych niż 225 oponach.
                    Im bardziej czcisz bogów wieczorem, tym chętniej następnego dnia rano zsyłają demony, by tańczyły w twojej głowie.

                    Seat Leon FR 1.8TSI 2013

                    Komentarz


                    • #11
                      Duzy minus ze nie wyciagneli przycisku ASR na konsole przed lewarkiem, sporo tam wolnych przyciskow jest
                      Zamieszczone przez AKa
                      bo ruszając dynamicznie z włączoną kontrolą trakcji trzeba mieć dużo farta, żeby zapaliła się kontrolka i ASR wkroczył do akcji- nawet na węższych niż 225 oponach.
                      U mnie na zimowkach caly czas sie wlacza deptakac na dwojce
                      Black magic

                      Komentarz


                      • #12
                        Obstawiam, że to jest wina innego zestrojenia programów (u mnie wciskając na jedynce i dwójce mam wrażenie że jest ogranicznik, który haltuje konie zanim zrobią z opon slicki) i kwestii doboru zimówek (goodyeary ultra grip 8 ).
                        Im bardziej czcisz bogów wieczorem, tym chętniej następnego dnia rano zsyłają demony, by tańczyły w twojej głowie.

                        Seat Leon FR 1.8TSI 2013

                        Komentarz


                        • #13
                          U mnie siedza continental ts850, wiec raczej tez gorna polka
                          Black magic

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez AKa
                            Potwierdzam- przycisku brak, trzeba z poziomu wyświetlacza w radiu.

                            ....
                            Potwierdzam - przycisk jest. Nie trzeba z poziomu wyświetlacza w radiu.
                            Krótkie naciśnęcie wyłącza ASR, dłuższe - włącza tryb sportowy ESP.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez elektrykprosty
                              Zamieszczone przez AKa
                              Potwierdzam- przycisku brak, trzeba z poziomu wyświetlacza w radiu.

                              ....
                              Potwierdzam - przycisk jest. Nie trzeba z poziomu wyświetlacza w radiu.
                              Krótkie naciśnęcie wyłącza ASR, dłuższe - włącza tryb sportowy ESP.
                              Chyba w RSie
                              Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Biel Candy + Amazing + Chrom + Dynamic + Canton + Amundsen + Sunset + PA 2.0 + Drive Setup + Pakiet Skórzany (3 ramienna kiera)
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72190

                              Komentarz


                              • #16
                                4x4

                                Komentarz


                                • #17
                                  elektrykprosty, masz może VCDS by odczytać kodowanie ABSu?
                                  http://chomikuj.pl/lusob/VCDS
                                  Trochę plików do VCDS, zapraszam

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Panoramix
                                    Hej

                                    Póki co nie ma - poza tym nie wyłączasz kontroli trakcji - tego się nie da zrobić wyłączasz tylko ASR.

                                    Michał
                                    kontrola trakcji = ASR
                                    BEST Czesci i artykuly motoryzacyjne

                                    Było O1 jest O3

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Qulek
                                      kontrola trakcji = ASR
                                      A ESP to co ??
                                      Spritmonitor.de

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Maicroft
                                        A ESP to co ??
                                        Ejector Seat Passenger - nic dziwnego że niektórzy chca to wyłączać

                                        [ Dodano: Wto 10 Gru, 13 08:54 ]
                                        Zamieszczone przez 1 6 D
                                        elektrykprosty, masz może VCDS by odczytać kodowanie ABSu?
                                        Nie mam. Ja to prosty elektryk jestem.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          elektrykprosty, Ja tam mimo wszystko pozostane przy: Electronic Stability Program, wiec czy ASR to kontrola trakcji 8) moze blizej mu bedzie do: Acceleration Slip Regulation, a czy to mozna nazwac kontrola trakcji, moze w jakims stopniu malym
                                          Spritmonitor.de

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Wg instrukcji asr=kontrola trakcji a ESC=stabilizacja toru jazdy. Jak dla mnie to wszystko się zgadza
                                            Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              :haha: :haha: :haha: 1

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez Qulek
                                                Zamieszczone przez Panoramix
                                                Hej

                                                Póki co nie ma - poza tym nie wyłączasz kontroli trakcji - tego się nie da zrobić wyłączasz tylko ASR.

                                                Michał
                                                kontrola trakcji = ASR
                                                Dupy dałem - trochę za szybko przetworzyłem, ze koledze możne chodzić o ESP .... sorry ESC
                                                "Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere."

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Prosty sposób na wyłączenie kontroli trakcji
                                                  [youtube] [/youtube]

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X