Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Akcja serwisowa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Akcja serwisowa

    Zamieszczone przez SS
    nie wiemy czy warto jechać
    :czerwona:
    Zamieszczone przez maksiu
    Jesteś tego pewny?
    Wpadajcie, czym chata bogata

  • #2
    Akcja serwisowa

    Witam,

    ostatnio odwiedziłem ASO i dostałem informację, że jest akcja serwisowa związana z aktualizacją oprogramowania "elektryki". Kod akcji 97bb

    Komentarz


    • #3
      Cos wiecej? Jakie auta obejmuje, czego dotyczy? Bo przydało by sie, zeby wiedziec czy tez sie jest objetym czy nie...

      Moja O3 RS

      Komentarz


      • #4
        Też jestem zainteresowany . Co to , po co , jakie auta ?

        Komentarz


        • #5
          Wysłałem zapytanie a propos tej akcji do Skody we Wrocku, ale na razie cisza

          BTW: Nawiązując do "elektryki" a raczej oprogramowania, czy nie wystąpił u was komunikat o "Nagłym spadku ciśnienia 2 kołach" ? Po sprawdzeniu kompresorem (ciśnienie we wszystkich kołach było OK) a po skalibrowaniu czujników (SET), błąd zniknął. Autko mam rok i 2 krotnie wystąpił ten komunikat, który okazał się fake`m :twisted:
          O3 RS TSI DSG

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez bolo81
            BTW: Nawiązując do "elektryki" a raczej oprogramowania, czy nie wystąpił u was komunikat o "Nagłym spadku ciśnienia 2 kołach" ? Po sprawdzeniu kompresorem (ciśnienie we wszystkich kołach było OK) a po skalibrowaniu czujników (SET), błąd zniknął. Autko mam rok i 2 krotnie wystąpił ten komunikat, który okazał się fake`m :twisted:
            Miałem taką sytuację dwa tygodnie temu, komunikat dotyczył jednego koła (prawe przednie), był ewidentnie nieprawdziwy - ciśnienie w tym kole było takie jak w drugim kole i zgodne z tym jak ustawiłem przed podróżą oraz podałem poprzez SET.
            Pozdrawiam - Jacek

            O3 Combi 1.4 TSI Elegance Beż Capuccino

            Komentarz


            • #7
              Nie wiem czego dotyczy. Serwis udzielił mi tylko info, ze wgrana nowe oprogramowanie elektryki - elektroniki. Czas operacyjny 30 min. Ja mam rok modelowy 2015 i nie wiem czy dotyczy to tylko tego modelu, czy starsze egzemplarze tez i czy tylko rs czy wszystkie oktawie.
              Zadzwonię jutro i zapytam.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Ralfp
                Nie wiem czego dotyczy. Serwis udzielił mi tylko info, ze wgrana nowe oprogramowanie elektryki - elektroniki. Czas operacyjny 30 min. Ja mam rok modelowy 2015 i nie wiem czy dotyczy to tylko tego modelu, czy starsze egzemplarze tez i czy tylko rs czy wszystkie oktawie.
                Zadzwonię jutro i zapytam.
                byłem w zeszłym tygodniu w ASO - wg otrzymanych info - brak akcji serwisowych. O3 1.4TSI MY2014.
                Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez bob_best
                  Zamieszczone przez Ralfp
                  Nie wiem czego dotyczy. Serwis udzielił mi tylko info, ze wgrana nowe oprogramowanie elektryki - elektroniki. Czas operacyjny 30 min. Ja mam rok modelowy 2015 i nie wiem czy dotyczy to tylko tego modelu, czy starsze egzemplarze tez i czy tylko rs czy wszystkie oktawie.
                  Zadzwonię jutro i zapytam.
                  byłem w zeszłym tygodniu w ASO - wg otrzymanych info - brak akcji serwisowych. O3 1.4TSI MY2014.
                  Załączone pliki

                  Komentarz


                  • #10
                    Otrzymałem info mailem ze Skody (Wrocław) że akcja serwisowa 97bb nie dotyczy mojego auta (rocznik 2014). A jaka kontrolka się u Ciebie świeciła?
                    O3 RS TSI DSG

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez ujacek
                      Zamieszczone przez bolo81
                      BTW: Nawiązując do "elektryki" a raczej oprogramowania, czy nie wystąpił u was komunikat o "Nagłym spadku ciśnienia 2 kołach" ? Po sprawdzeniu kompresorem (ciśnienie we wszystkich kołach było OK) a po skalibrowaniu czujników (SET), błąd zniknął. Autko mam rok i 2 krotnie wystąpił ten komunikat, który okazał się fake`m :twisted:
                      Miałem taką sytuację dwa tygodnie temu, komunikat dotyczył jednego koła (prawe przednie), był ewidentnie nieprawdziwy - ciśnienie w tym kole było takie jak w drugim kole i zgodne z tym jak ustawiłem przed podróżą oraz podałem poprzez SET.
                      Panowie dzieje się tak często przy zmianie temperatur jeśli koła pompowane są powietrzem. Jeśli w kołach jest azot nie powoduje on fałszywych błędów - sprawdzone w O3 i Superbie
                      O3
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...270360#1270360
                      O2
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=38454

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez nokius
                        Panowie dzieje się tak często przy zmianie temperatur jeśli koła pompowane są powietrzem. Jeśli w kołach jest azot nie powoduje on fałszywych błędów - sprawdzone w O3 i Superbie
                        W moich kołach 4/5 to azot.

                        Rozszerzalność cieplna azotu i powietrza jest praktycznie taka sama. Więc nie sądzę, by to miało jakieś znaczenie. Ponadto u mnie nie "dzieje się tak często", a akurat raz - ostatnio. A różnice temperatur zewnętrznych nieznaczne - przez całą Polskę +8C. Po sygnale od razu "na palec" sprawdziłem, czy to koło nie jest bardziej nagrzane od innych - nie było. A potem ciśnienie w każdym z nich. Dla mnie to był jakiś fałszywy alarm, a nie alarm o zmianie ciśnienia w oponie. Zresztą wykrywanego bardzo pośrednio.
                        Pozdrawiam - Jacek

                        O3 Combi 1.4 TSI Elegance Beż Capuccino

                        Komentarz


                        • #13
                          Panowie, niezaleznie od systemu, warto jednak co jakis czas zrobic sobie kontrole cisnienia w kolach.. Nie mowie co tankowanie, ale co pare tys km to raczej nie problem podtoczyc sie po zatankowaniu pare metrow, poswiecic 2minuty.. Wtedy mozna uspokoic ze cisnienie takie samo wszedzie (nawet zakladajac ze wskaznik walniety w kompresorze na stacji, bo zdarzaja sie odchyly miedzy nimi).. Wtedy resetujemy sobie cisnienie i po problemie..
                          Poki co w tym trybie po 10k km zero problemow, niezaleznie od temperatur w jakich smigam, po zmianie kol tuz po zakupie raz kontrolowalem na stacji i bylo bez zmian - zrobione dla swietego spokoju..

                          Moja O3 RS

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez bolo81
                            Otrzymałem info mailem ze Skody (Wrocław) że akcja serwisowa 97bb nie dotyczy mojego auta (rocznik 2014). A jaka kontrolka się u Ciebie świeciła?
                            Świeciła się kontrolka silnika. Samochód stał w nocy u rodziny na wsi. Okazało się że coś zjadło kable od sondy lambda. Dojechałem tak 150 km. W serwisie dostałem zakaz dalszej jazdy. Sonda do sprowadzenia z Czech (do dwóch tygodni) - koszt 1100 zł. Zaj...ta wyprawa....
                            Plus dla serwisu, że dali mi za 30 zł brutto za dobę Fabię...

                            Po przesiadce do Fabii, doceniam moc (Fabia 1,6 tdi)

                            [ Dodano: Wto 03 Mar, 15 20:57 ]
                            Zamieszczone przez ujacek
                            Zamieszczone przez nokius
                            Panowie dzieje się tak często przy zmianie temperatur jeśli koła pompowane są powietrzem. Jeśli w kołach jest azot nie powoduje on fałszywych błędów - sprawdzone w O3 i Superbie
                            W moich kołach 4/5 to azot.

                            Rozszerzalność cieplna azotu i powietrza jest praktycznie taka sama. Więc nie sądzę, by to miało jakieś znaczenie. Ponadto u mnie nie "dzieje się tak często", a akurat raz - ostatnio. A różnice temperatur zewnętrznych nieznaczne - przez całą Polskę +8C. Po sygnale od razu "na palec" sprawdziłem, czy to koło nie jest bardziej nagrzane od innych - nie było. A potem ciśnienie w każdym z nich. Dla mnie to był jakiś fałszywy alarm, a nie alarm o zmianie ciśnienia w oponie. Zresztą wykrywanego bardzo pośrednio.
                            U mnie działa bez zarzutu. jedyny przypadek po wymianie kół - źle dokręcony "wentyl"

                            Komentarz


                            • #15
                              Z tymi czujnikami ciśnienia w oponach to jakaś padaka u mnie co jakiś czas zaswieca się kontrolka że niby spadek ciśnienia we wszystkich kołach. Jeszcze ani razu nie było to prawdą.
                              Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                              Komentarz


                              • #16
                                W instrukcji piszą że kontrolka ciśnienia może zaświecić się właśnie z błahego powodu:
                                Zmiana temp
                                Obciążenie np. jednej strony samochodu itp.

                                Po zmianie opon, po pompowaniu trzeba zaprogramować w komputerze ciśnienie i zatwierdzić. Już to przerobiłem.
                                pozdrawiam - Darek

                                Komentarz


                                • #17
                                  Mialem dokladnie tak pare dni temu.... Cisnienie w oponach identyczne... hmmm...

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez ruwado
                                    W instrukcji piszą że kontrolka ciśnienia może zaświecić się właśnie z błahego powodu:
                                    Zmiana temp
                                    Obciążenie np. jednej strony samochodu itp.

                                    Po zmianie opon, po pompowaniu trzeba zaprogramować w komputerze ciśnienie i zatwierdzić. Już to przerobiłem.
                                    Gdyby się zaświeciły z takich powodów to byłbym to w stanie zrozumieć, ale co innego jak jedziesz spokojnie 90km/h po gładkim asfalcie, a tu nagle ni z gruchy ni z pietruchy alarm ciśnienia i to, że niby we wszystkich kołach :twisted:
                                    Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Basik_, dokładnie tak było, podczas równej jazdy w trasie, tylko ja nie zaprogramowałem ciśnienia po zmianie na zimówki.
                                      pozdrawiam - Darek

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        ruwado ale w moim wypadku, tak jak pisałem, żadna ze wspomnianych przez Ciebie sytuacji nie miała miejsca. Koła zmieniałem w listopadzie :P i wiedziałem żeby zaraz po tym zaprogramować czujniki. Jak dla mnie ten system jest do bani i często generuje fałszywe alarmy niepotrzebnie stresując użytkownika :wink:
                                        Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Basik_
                                          ruwado ale w moim wypadku, tak jak pisałem, żadna ze wspomnianych przez Ciebie sytuacji nie miała miejsca. Koła zmieniałem w listopadzie :P i wiedziałem żeby zaraz po tym zaprogramować czujniki. Jak dla mnie ten system jest do bani i często generuje fałszywe alarmy niepotrzebnie stresując użytkownika :wink:
                                          Basik właśnie o to pytałem. Też dostałem komunikat o gwałtownym spadku ciśnienia w 2 kołach od strony kierowcy. Na stacji sprawdziłem ciśnienie - wszędzie OK. Ustawiłem SET i już było OK. 2 razy zdarzyło mi się to w ciągu całego roku jednak moim zdaniem o 2x za dużo. Człowiek sie stresuje, tym bardziej jadąc po autostradzie. Z drugiej strony lepiej jak nadgorliwie zadziałał niż w przypadku przebicia opony miałby nie zadziałać
                                          Jak będe przy okazji w Skodzie to zapytam o ten Fake`owy alarm, ale wątpie żeby coś byli w stanie pomóc.
                                          O3 RS TSI DSG

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Miałem to samo mam samochód 4 miesiące i już raz miało to miejsce.
                                            To ta akcja serwisowa dotyczy to tego fałszywego alarmu czy nie ?

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Dziś byłem w serwisie i ta akcja 97bb też mnie dotyczyła. Nie wiem dokładnie co było aktualizowane.
                                              Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez Basik_
                                                97bb
                                                czyli to tylko w RS? u mnie jak wpisałem VIN żadnej akcji nie ma.
                                                pozdrawiam - Darek

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  nie wiem czy to tylko dla RS akcja, ale zarówno ja jak i Ralfp mamy takie same auta nawet w kombi,
                                                  bolo81 też ma RS'a a nie dotyczy go ta akcja. Najlepiej jak zadzwonisz do serwisu, nie ufam tej ich stronie, 2 razy sprawdzałem czy są jakieś akcje serwisowe i nic nie pokazała, a jak byłem w serwisie to jednak się okazało że są do zrobienia.
                                                  Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X