Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Domykanie szyb z pilota - problem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Domykanie szyb z pilota - problem

    Prezes52,no Sebastian mi zdjecie przesłał wcześniej niż Ty :szeroki_usmiech

  • #2
    Domykanie szyb z pilota - problem

    Witam, proszę o pomoc. Mianowicie coś się stało z domykaniem szyb z pilota w moim aucie - nie działa. Byłem na przeglądzie może, dezaktywowali przez pomyłkę, lub poprzez odłączenie akumulatora samo się skasowało. :?:
    Można to samemu jakoś przywrócić. Z Góry dzięki.

    Komentarz


    • #3
      Szklana kula w remoncie, a zastępcza szepcze mi cichutko, że cosik spie.....li. i trzeba odwiedzić czarodzieja, Zwykle to dłużej się trzyma wciśnięty przycisk, ale nie pomaga ?... serwis.
      Przez odłączenie akumulatora chyba nie, bo latem lodówka w bagażniku mi całego prąda wyżarła (gadzina jedna)i i nic się nie stało z elektroniką.
      Była - Octavia 1 1.9 TDI 90KM Przebiegła 240KKM. Średnio 20KKM rocznie (12 lat)
      Jest - Octavia 3 Elegance 1.4 TSI 103KW(140KM)(6)(szary metal)+ amazing+dynamic(kiera wielofunkc.)+chrom+drive setup+areo+maxi-dot kolor+gsm+life plus+alarm + masę duperelek
      Moja szara myszka - Octavia 3
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...303773#1303773

      Komentarz


      • #4
        Spróbuj ze dwa razy otworzyć i zamknąć wszystkie szyby z panelu na drzwiach, trzymając cały czas wciśnięte przyciski aż do pełnego otwarcia/zamknięcia + jeszcze kilka dodatkowych sekund.

        W fiacie pomagało, może i tu zadziała.
        "k..., aleś pan tu bestię postawił"

        Komentarz


        • #5
          Podobnie miałem w Mondeo i Focusie - zawsze po odłączeniu akumulatora należało ponownie zaprogramować szyby - jak pisze kolega powyżej - otwórz a następnie trzymaj przycisk do zamknięcia + jeszcze ok 5-7 sekund. Prawdopodobnie musisz tak zrobić z każdą szyba z osobna.

          Daj znac czy sie udało

          pozdro

          Komentarz


          • #6
            ok, dzięki za podpowiedź. Dzwoniłem do ASO mam przyjechać, podepną pod komputer i maja "naprawić" to co zepsuli Sorbuję jaszcze z tym otwarciem i przetrzymaniem szyb.

            A jeszcze jedno, z innej beczki bo wydaje mi się że coś mój komputer sfiksował. Mianowicie w komputerze MAXI DOT pomiędzy zegarami, wyświetla mi dane ( średnie zużycie, średnia prędkość, czas przejazdu) od ostatniego uruchomienia. Wcześniej wyświetlało mi te dane za okres tzw. długodystansowy.

            Próbowałem dokonywać rożnych zmian przez panel dotykowy w zakresie ustawień danych wyświetlanych na MAXI DOT, ale nadal wyświetla dane za okres od uruchomienia :?

            Czy można to zmienić?

            Komentarz


            • #7
              Greeg78, Pamięć 1 lub 2 w O2FL wywołuje się klawiszem na manetce wycieraczek od dołu. krótkie kliknięcie zmienia nr pamięci, dłuższe kasuję ją. Może w III jest podobnie :!: A co na to instrukcja :?: :P



              CB Harry II ASC + Triflex

              Pozdrawiam Mirek!!

              Komentarz


              • #8
                Greeg78, jak masz kierownice z multifunkcja, kliknij prawym pokretlem, majac np. srednie spalanie wybrane. Klikniecie przelacza miedzy od uruchomienia, tankowania i dlugookresowym

                Moja O3 RS

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez krzyzakp
                  Greeg78, jak masz kierownice z multifunkcja, kliknij prawym pokretlem, majac np. srednie spalanie wybrane. Klikniecie przelacza miedzy od uruchomienia, tankowania i dlugookresowym
                  oczywiście, tak jak piszesz ops: klikniecie pokrętłem na wybranej opcji przełącza pomiędzy tymi wartościami

                  dzięki

                  Komentarz


                  • #10
                    Wyłączyłem to w pi...du - zwłaszcza spalanie tylko przeszkadza w jeździe Używam tylko 3 wyświetleń - aktualna prędkość, temp. oleju i odbiorniki komfort (webasto), niestety niektórych innych nie da się usunąć.
                    "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                    Komentarz


                    • #11
                      Greeg78, napisz co zrobili
                      eaglemirek, w trójce w manetce tego nie ma - jest centrum dowodzenia w kierownicy
                      pozdrawiam - Darek

                      Komentarz


                      • #12
                        ruwado,To było pewne że gdzieś musi być możliwość zmiany OII to tylko dla przykładu :P Dlatego na końcu spytałem co na to instrukcja :!: :diabelski_usmiech



                        CB Harry II ASC + Triflex

                        Pozdrawiam Mirek!!

                        Komentarz


                        • #13
                          eaglemirek, sam szukałem tego przycisku na początku na manetce
                          pozdrawiam - Darek

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez maro rs
                            Wyłączyłem to w pi...du - zwłaszcza spalanie tylko przeszkadza w jeździe Używam tylko 3 wyświetleń - aktualna prędkość, temp. oleju i odbiorniki komfort (webasto), niestety niektórych innych nie da się usunąć.
                            sprawdzałeś dokładnie, bo wiem, że na pewno w radiu da się odhaczyć co pokazuje Maxi-Dot, ale czy każdą jedną funkcję można włączyć/wyłączyć nie sprawdzałem.
                            Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                            Komentarz


                            • #15
                              bob_best, tak - niektórych w ogóle nie ma do odhaczenia (np. zasięg), w związku z czym nie wyłączysz.
                              "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                              Komentarz


                              • #16
                                Greeg78,
                                Co do domykania szyb z pilota sprawdź dwie rzeczy:
                                1) Czy działa Ci automatyczne podnoszenie szyb? (po odłączeniu akumulatora automatyczne podnośniki nie działają i trzeba to włączyć)
                                Jeśli nie, to (instrukcja, strona 50 "Usterki":
                                Aktywowanie funkcji:
                                › Włączyć zapłon.
                                › Pociągnąć odpowiednią krawędź górną włącznika i zamknąć okno.
                                › Zwolnić przycisk.
                                › Odpowiedni przycisk ponownie ciągnąć do góry przez ok. 3 sekundy i przytrzymać.

                                2) Sprawdź czy komfortowa obsługa podnośników jest włączona w Infotainment (Bolero, Columbus czy co tam masz..)
                                Przycisk Car->Ustawienia->Otwieranie i zamykanie:
                                Obsługa okien - ustawianie obsługi okien
                                ■ Otwier. Komfort: - ustawianie komfortowego otwierania
                                ■ Wszystkie okna - wszystkie okna
                                ■ Okno kierowcy - tylko okno kierowcy
                                ■ Wył. - dezaktywacja komfortowego otwierania

                                Być może wystarczy tylko sprawdzić punkt 2.
                                Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
                                Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Qgar
                                  Co do domykania szyb z pilota sprawdź dwie rzeczy:
                                  1) Czy działa Ci automatyczne podnoszenie szyb? (po odłączeniu akumulatora automatyczne podnośniki nie działają i trzeba to włączyć)
                                  Jeśli nie, to (instrukcja, strona 50 "Usterki":
                                  Aktywowanie funkcji:
                                  › Włączyć zapłon.
                                  › Pociągnąć odpowiednią krawędź górną włącznika i zamknąć okno.
                                  › Zwolnić przycisk.
                                  › Odpowiedni przycisk ponownie ciągnąć do góry przez ok. 3 sekundy i przytrzymać.
                                  .
                                  Dzięki, po wykonaniu tych czynności wszystko działa

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    a mam zapytanie czy da się ustawić w bolero aby szyby się zamykały automatycznie po zamknięciu samochodu przez zamek centralny, miałem tak w OII a tutaj tego nie ma
                                    Octavia II Kombi 1.9 TDI BXE Ambiente była teraz Octavia III Liftback 1.4 TSI Ambition

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Też tak miałem w F1.
                                      Tutaj w O3 trzeba przytrzymać dłużej przycisk na pilocie.
                                      O3 -> http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86469

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Hipolita
                                        aby szyby się zamykały automatycznie po zamknięciu samochodu przez zamek centralny, miałem tak w OII a tutaj tego nie ma
                                        W OIIFL już tego nie było :cry:



                                        CB Harry II ASC + Triflex

                                        Pozdrawiam Mirek!!

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Hipolita
                                          a mam zapytanie czy da się ustawić w bolero aby szyby się zamykały automatycznie po zamknięciu samochodu przez zamek centralny, miałem tak w OII a tutaj tego nie ma
                                          Podobno obecnie montowany moduł komfortu w kombinacji z fabrycznym alarmem tego nie umożliwia. Natomiast gdy alarm jest dokładany, to taką możliwość da się włączyć.
                                          Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
                                          Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Qgar dzięki za info
                                            Octavia II Kombi 1.9 TDI BXE Ambiente była teraz Octavia III Liftback 1.4 TSI Ambition

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez pewux
                                              Tutaj w O3 trzeba przytrzymać dłużej przycisk na pilocie.
                                              dokładnie tak:
                                              przy otwieraniu przytrzymać przycisk otwierania i szyby jadą w dół
                                              przy zamykaniu przytrzymać przycisk zamykania i szyby jadą w górę

                                              tylko przycisk trzeba trzymać
                                              pozdrawiam - Darek

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez ruwado
                                                Zamieszczone przez pewux
                                                Tutaj w O3 trzeba przytrzymać dłużej przycisk na pilocie.
                                                dokładnie tak:
                                                przy otwieraniu przytrzymać przycisk otwierania i szyby jadą w dół
                                                przy zamykaniu przytrzymać przycisk zamykania i szyby jadą w górę

                                                tylko przycisk trzeba trzymać
                                                W O II też tak mam...
                                                Octavia II FL 1,9 TDI 2009 r.
                                                Toyota Auris II TS Hybrid 2016r.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez ruwado
                                                  Zamieszczone przez pewux
                                                  Tutaj w O3 trzeba przytrzymać dłużej przycisk na pilocie.
                                                  dokładnie tak:
                                                  przy otwieraniu przytrzymać przycisk otwierania i szyby jadą w dół
                                                  przy zamykaniu przytrzymać przycisk zamykania i szyby jadą w górę

                                                  tylko przycisk trzeba trzymać
                                                  O super, dzieki za info. Myslalem, ze u mnie tez ktos dal ciala. Trzeba bedzie sprawdzic

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X