Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Domykanie szyb z pilota - problem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Re: Domykanie szyb z pilota - problem

    Zamieszczone przez Greeg78
    Witam, proszę o pomoc. Mianowicie coś się stało z domykaniem szyb z pilota w moim aucie - nie działa. Byłem na przeglądzie może, dezaktywowali przez pomyłkę, lub poprzez odłączenie akumulatora samo się skasowało. :?:
    Można to samemu jakoś przywrócić. Z Góry dzięki.
    Kurde, miałem prawie to samo. Prawie, bo jak trzymałem przycisk na pilocie to szyby mi się nie otwierały (a było ciepło i chciałem przewietrzyć auto), co ciekawe 3 szyby przyciskiem na drzwiach od środka mi się otwierały normalnie, tzn, jak przycisnąłem odpowiedni przycisk to szyba szła cała do dołu, a jedna, z prawej strony - pasażera, otwierał się tylko podczas naciskania ciągłego przycisku, miałem z tym jechać do ASO, ale jakoś dziwnie samo się naprawiło - akumulator nie był odłączany, nic nie zmieniane w kompie.
    O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
    Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez JerzyM73
      Kurde, miałem prawie to samo. Prawie, bo jak trzymałem przycisk na pilocie to szyby mi się nie otwierały (a było ciepło i chciałem przewietrzyć auto), co ciekawe 3 szyby przyciskiem na drzwiach od środka mi się otwierały normalnie, tzn, jak przycisnąłem odpowiedni przycisk to szyba szła cała do dołu, a jedna, z prawej strony - pasażera, otwierał się tylko podczas naciskania ciągłego przycisku, miałem z tym jechać do ASO, ale jakoś dziwnie samo się naprawiło - akumulator nie był odłączany, nic nie zmieniane w kompie.
      U mnie taka sytuacja wystąpiła przy zablokowaniu się okna podczas zamykania - nie pamiętam dobrze, ale chyba zasłonka przyklejana do szyby była zamontowana i zablokowała okno - było to jeszcze w Audi A3. Pomógł standardowy "reset" - po podnoszeniu przytrzymanie włącznika przez czas > 3s. Może u Ciebie ktoś tak właśnie przytrzymał przypadkiem i "się samo naprawiło"?
      Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
      Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

      Komentarz


      • #28
        U mnie pojawił się ten sam problem.
        Mianowicie z kluczyka otworzyć i zamknąć można tylko 3 szyby. Przednia prawa (od pasażera), nie reaguje.
        Natomiast ręcznie z przycisku działa najzupełniej prawidłowo.

        Co to może być?

        [ Dodano: Pon 20 Lip, 15 19:59 ]
        Problem rozwiązany.
        Szyba zgniotła jakiegoś robala, i "zapomniała" chyba swoje prawidłowe położenie.
        Pomogło zresetowanie przyciskiem.

        [ Dodano: Pon 20 Lip, 15 22:22 ]
        Szlag by to trafił!
        Radość przedwczesna. Teraz zaczeła się szyba samoczynnie cofać po osiągnięciu górnego położenia.
        Serwis niechybnie trzeba odwiedzić.

        Komentarz


        • #29
          Witam Panowie. Problem podobny ale od kiedy nie wiem. Zrobiło się ciepło chciałem pilotem przewietrzyć samochód i dupa. W tamtym roku wszystko działało ok a teraz ani z pilota otworzyć/zamknąć szyb się nie da, z wkładki zamka też nie działa i z przycisku koło zapalniczki też nic. Sprawdziłem jeszcze domykanie szyb po sensorze deszczu i brak reakcji. macie jakieś pomysły?
          Kubala
          ------------------------------------
          było 139 KM i 310 Nm
          jest 105 KM i 240 Nm (i jest dobrze)

          Komentarz


          • #30
            kubala piszesz o O III czy o O II? Bo temat dla OIII.

            Jeśli pytasz o O III to poczytałeś wyżej

            Domykanie szyb z pilota - problem - Octavia Club Polska

            Sprawdziłś to?
            Ostatnio edytowany przez ruwado; 6444.
            pozdrawiam - Darek

            Komentarz


            • #31
              Tak wiem ruwado tyle że tylko tu poruszony był temat sterowania comfortowego szybami.
              Kubala
              ------------------------------------
              było 139 KM i 310 Nm
              jest 105 KM i 240 Nm (i jest dobrze)

              Komentarz


              • #32
                To możesz popróbować przyuczyć tak jak napisałem powyżej.
                pozdrawiam - Darek

                Komentarz


                • #33
                  Tylko nie ma do czego przyuczyć. Jak nie działa po kluczyku we wkładce zamka drzwi to coś nie tak, choć sterownik drzwi nie ma żadnego błędu
                  Kubala
                  ------------------------------------
                  było 139 KM i 310 Nm
                  jest 105 KM i 240 Nm (i jest dobrze)

                  Komentarz


                  • #34
                    no dziwna sprawa, kodowanie dobre, odpinanie aku nie pomaga, nie wiem co tu można jeszcze
                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                    poprzednie modele:
                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                    Komentarz


                    • #35
                      Odptaszkowć opcje okien w kodowaniu i zatwierdzić odpiać aku pojeździć troche i znowu dokodować?!

                      Komentarz


                      • #36
                        widzę że temat trochę ucichł a ja niestety nie mogę znaleźć rozwiązania. Mam ten sam przypadek co @trebor75,
                        szyby otwierają się z kluczyka normalnie, ale problem jest z zamknięciem, prawa przednia szyba podnosi się gdzieś na 1/3 wysokości i wraca do dołu reszta działa normalnie.
                        ma ktoś jakiś pomysł ??

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X