Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Buczy w podszybiu na obrotach 1100+

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Buczy w podszybiu na obrotach 1100+

    Witam, po dodaniu gazu na obroty 1100 i wyzej slysze jednostajne buczenie od silnika, gdzies w okolicach schowka, dzwiek jest jednostajny nie niezaleznie od obrotow, ustepuje tylko po zwolnieniu obrotow, jest niezalezny takze od dmuchawy czy klimatyzacji, podczas jazdy czy postoju, w serwisie rozkladaja rece, stwierdzili ze nie ma zadnej usterki mechanicznej i nigdy sie z tym nie spotkali, moze ktos mial taki problem? z gory dziekuje za podpowiedzi

  • #2
    Mam u siebie to samo. Coś tam buczy ale nie wiem co. Cały czas tak samo. Nie jest to klima, radio ani nic podobnego. Buczy już z 3 miesiące. Cały czas tak samo. Więc olewam. Jak się zepsuje to będę się martwił

    Komentarz


    • #3
      W serwisie mi powiedzieli ze mam sie nie martwic, bo nic nie jest zepsute, ale mi to przeszkadza, nawet radio nie zaglusza tego bo to specyficzny jednostajny dzwiek jakby ktos dmuchal w pusta butelke, dopiero wysokie obroty i wieksza predkosc przez szum opon itd

      Komentarz


      • #4
        U mnie też było dużo wkurzających skrzypów i dźwięków
        Sprawdź rączkę od podnoszenia fotela, mi wpadała w rezonans i buczała
        Dziwne dzięki wydaje też czasem obicie drzwi na łączeniu z obudową głośnika przy lusterku oraz schowek przy lusterku na okulary jak coś w nim masz

        Komentarz


        • #5
          To jest tylko zwiazane z obrotami silnika, slychac to tak jakby sie cos zalaczalo juz powyzej 1000, dokladniej to zbadalem, odglos wyrazny od strony silnika, nic w kabinie :/

          Komentarz


          • #6
            Odgrzewam kotleta - nie wypada zakładać nowego wątku.
            Zmagam się z brzęczeniem z prawej strony jakby od drzwi, może coś od podwozia - trudno znaleźć źródło. Wyraźny i wkurzający rezonans w okolicach 2500 obr/min.
            Natomiast znalazłem jednego brzęczka z okolic podszybia - pod maskownicą przykrywającą pas wycieraczek jest po prawej stronie patrząc w kierunku jazdy czujnik przyczepiony do plastikowej osłony - jest on przyklejony i może się poluzować (lekko odkleić) - kabelek, który do niego dochodzi obija się wówczas o plastikową osłonę do której dochodzi i mamy dźwięk w kabinie.
            Zgłaszał też ktoś dźwięk dmuchania ze schowka - zauważyłem, że dysza nawiewu do schłodzenia schowka nieźle dmucha i nawet jak się przymknie ten nawiew to i tak nie jest to szczelne i słychać syczenie. Ale to w zasadzie jest niezależnie od obrotów silnika.
            -= BXE Power =-

            Komentarz


            • #7
              Niestety skoda ma wiele takich "niespodzianek". Powoli eliminuję te dźwięki.

              Komentarz


              • #8
                W mojej O3 czasami coś brzęczało i wydawało mi się, że z prawej strony na podszybiu. Stamtąd niósł się dźwięk. Za pierwszym razem kazało się, że w rezonans wpadały okulary z górnego schowka a za drugim drobna rzecz (śrubka czy coś) pozostawiona w miejscu na kubki w kanale środkowym. Takie cuda.

                Komentarz


                • #9
                  Okulary w schowku Miałem to samo , sam schowake na okulary , nawet jak jest pusty potrawi na , lekko nierównej kostce brukowej tez dobrze brzęczeć,
                  Ja , z kolei mam objawy jak przyśpieszam na 5/6 biegu z okolic 2100 rpm , brzęczenie w okolic deski rozdzielczej , tez nie wiem co to , ale regularnie przy tych obrotach cos w pada w rezonans/ wibracje i zaczyna brzęczeć :/
                  2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X