Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Hałas / szum z zew. / Wrażenie niedomkniętych drzwi.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Hałas / szum z zew. / Wrażenie niedomkniętych drzwi.

    Witam,

    Na wstępie chciałbym powiedzieć że jestem posiadaczem nowej O3 od 3 tygodni, czyli dopiero zapoznaję się z samochodem. Wcześniej jeździłem 7 lat O1 1.9 TDI 90 KM 4x4 w kombi, a że byłem zadowolony postanowiłem kontynuować moją przygodę z "kurą". Obecnie jeżdżę TSI 1.8 TSI 180 KM w "limuzynie". Poza widoczną ewolucją na plus, martwi mnie jedna rzecz. Mianowicie zastanawiam się czy w O3 jest tak słabo wygłuszona? Mam wrażenie że w mojej starej O1 było znacznie ciszej i nie słyszałem tak mocno mijających mnie samochodów na drodze dwukierunkowej , oraz innych hałasów z zewnątrz samochodu. Mam wrażenie że szyba jest nie domknięta lub drzwi. Myślałem że do wina uszczelek, ponieważ mam doświadczanie w produkcji takowych (akurat do Fabii, ale reguła jest ta sama) wykonałem test zakładając na drzwi od strony kierowcy przód/tył dodatkową uszczelkę generując dodatkowy docisk, niestety nie usłyszałem żadnej różnicy.

    Czytałem wiele postów na temat szumu przy dużych prędkościach, niestety nie doszukałem postów z podobnym objawem.


    Koledzy jakie są wasze wrażenia, czy może drzwi są źle osadzone albo nie zostały w ogóle wygłuszone?
    Czy uderzać od razu do ASO?


    Z góry dzięki wszystkim za komentarze i podpowiedzi.



  • #2
    Może faktycznie O III mogłaby być lepiej wygłuszona, ale żeby tak świstało? U mnie nie.
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz


    • #3
      iron_pl, faktem jest, że wyciszenie O3 jest słabe, choć nie tragiczne. Powiedz jeszcze, czy ten szum to jest głównie od ruchu zewnętrznego (inne pojazdy), czy hałas generowany przez auto (toczenie opon), czy jeszcze jakiś inny?

      Ostatnio, jak jechałem demówką (rocznik 2016), to była głośniejsza od mojej (2014), głównie ze względu na opływ powietrza. Natomiast było nieco ciszej jeśli chodzi o szum toczenia opon (ale tu, żeby być uczciwym, należałoby oba auta przetestować na tych samych gumach). To co mnie w moim aucie boli, to na letnich oponach pojawia się większy szum od jezdni (co w samo w sobie byłoby dla mnie jeszcze ok.) z pewną dysproporcją - jest o wiele lepiej słyszalny z prawej strony (a to już wkurza). Stawiam na skopane mocowanie wkładek tłumiących w podłużnicach, albo drzwi. Na zimówkach jest ok
      Uszczelki i drzwi w tak młodym aucie powinny być ok. Problemem jest praktycznie brak wyciszenia boczków drzwi i podobno cienkie szyby.

      Komentarz


      • #4
        Karel,
        Dzięki za odpowiedź, a odpowiadając na twoje pytanie. Chodzi mi o halasy ruchu drogowego, choć nie skupiałem się jeszcze na hałasach toczenia, ale pewnie i na to przyjdzie czas. Zastanawiam się czy sam już nie jestem przewrażliwiony, czy udać się do ASO.

        Komentarz


        • #5
          Moim zdaniem to wina silnika, wcześniej głównym hałasem w aucie było 1.9 Tdi, teraz silnika prawie nie słychać za to wyraźniej słychać wszystko to co na zewnątrz + opływające powietrze.
          Też się przesiadłem z 1.9 tdi tyle, że z Passata i moim zdaniem w O3 jest lepiej

          Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

          O3 Race Blue 1.8TSI Liftback DCC - Tomasza

          Komentarz


          • #6
            Jakoś nie jestem przekonany że to tylko wrażenie spowodowane cichsza pracą silnika benzynowego. Jutro będę miał okazje przejechać się Rapidem, zobaczę jak wrażenia, jak tam będzie ciszej walę chyba do ASO aby porównać z demówką.

            Komentarz


            • #7
              Witam,

              Jestem szczęśliwym posiadaczem Octavi III 1.4 TSI 150KM
              Czytam o Twoim problemie i wydaję mi się, że w swojej Octavce słyszę podobnie szumy. Jadąc już z prędkością ponad 100km/h zaczyna delikatnie szumieć od strony drzwi kierowcy, do złudzenia dając efekt niedosuniętej szyby. Początkowo myślałem, że jest niedomknięta, potem, że być może coś z uszczelkami. Wszystko wydaje się być w porządku, tylko skąd ten szum?

              iron_pl czy dowiedziałeś się czegoś?

              Komentarz


              • #8
                Koledzy przykro mi ale ja też mam podobne doświadczenia.
                W nadziei próbuję nawet pozamykać... zamknięte już szyby

                Komentarz


                • #9
                  W Rapidzie którym jechałem odniosłem wrażenie że jest troche ciszej, ale nie jest to mierzalne porównanie. Niestety nie miałem jeszcze okazji podjechać do ASO, ale nadal planuję to zrobić. Szukam też okazji aby przejechać się inną Skodą Octavia.

                  Komentarz


                  • #10
                    U mnie dokładnie to samo... O3 liftback 2014. Podczas jazdy cały czas "domykam" zamknięte szyby...Ktoś był z tym w ASO?
                    O3 Liftback 2014 Elegance. 2.0 TDI CR 150HP. Chip 181HP i 423 Nm.

                    Komentarz


                    • #11
                      Ja byłem, ale nie wiem, czy z takim szumem, jak wy tu opisujecie.
                      Tak jak pisałem, w ASO przejechaliśmy się z kierownikiem nowszą (o ponad rok) demówką - mniej było słychać toczenia opon (to co mnie denerwuje w mojej), ale szum wiatru był o wiele większy.
                      Ja miałem plan wyciszać drzwi, ale chyba sobie daruję, bo wcale nie jestem przekonany, że operacja ta dałaby mi oczekiwany rezultat.
                      W pierwszej kolejności, jeśli szum dochodzi z okolic szyby, proponowałbym włożyć sznur z mikrogumy w uszczelkę dookoła szyby. W starych autach jest to dosyć popularni ficzer.

                      Jeśli ktoś z Was jest z Warszawy i ma garaż lub miejsce w podziemnym, możemy poeksperymentować
                      Ostatnio edytowany przez Karel; 36228.

                      Komentarz


                      • #12
                        Koledzy pisałem to samo w innym wątku ale nikt nie odpisał. Mam też problem szumu/hałasu wewnątrz auta (O2fl 2012 hatchback). Nie umiem sobie z tematem poradzić, przekopałem internety czytałem o wymianie uszczelek i nic. OD ok 80km/h zaczynam słyszeć wzmożony szum tzn. jakby opory powietrza ale bardzo denerwujące irytujące. Uszczelki mam miękkie więc raczej są już poprawione nie ma na nich żadnych przetarć, zniszczeń wyglądają ok. szum/hałas narasta i jest bardzo denerwujący i nie wydaje mi się żeby to były opony po prostu jakby opory powietrza ale nie do zniesienia. Jechałem starszym passatem B6 2008 starą BMW wcześniej miałem Vectre C 2003 i były słyszalne opory ale nie aż tak a mam auto 2012r. Podpowiedzcie gdzie zajrzeć coś się mogło poluzować, przesunąć może nadkola już nie wiem gdzie szukać.
                        Aktualizując: odkręciłem nadkola żeby sprawdzić czy nie ma jakiegoś syfu itd i nic czysto i spasowane. dziś jadąc nawet wolno już od ok. 40km/h słyszałem początki szumienia narastające i mega denerwujące oczywiście już jak debil się wsłuchuję na siłę wyłączone radio i klima/nawiew i słucham. Nawet nazwali mi auto "szumowóz". Mam dosyć bo wchodząc do auta już jestem wkurzony i nastrajam ucho. Może ktoś coś poradził?!

                        Komentarz


                        • #13
                          Tu jest wątek o O3, ale ZTCW to w O2 bywał problem z wklejonym "okienkiem" w tylnych drzwiach - może ono jest u Ciebie jest przyczyną?

                          Komentarz


                          • #14
                            Sorka wiem, że O3 ale chciałem spróbować w tym wątku może ktoś coś w końcu temat podobny. Co do tego okienka to czytałem ale problem jest podobno w kombi ja mam HB.

                            Komentarz


                            • #15
                              Problem dotyczył właśnie HB.

                              Komentarz


                              • #16
                                Witam,
                                ja mam ten sam problem. OIII z 2016 roku, liftback i wrażenie szumu z prawej strony (jakby okno było niedomknięte). W pierwszej fazie walczyłem z ASO w W-wie ale szkoda słów na nich i szybko odpuściłem.

                                Byłem u gości co pogrubiają uszczelki (wkładają w uszczelkę drugą żeby lepiej przylegało, tylko te w obrysie drzwi) trochę to pomogło ale generalnie efekt średni i uważam, że była to strata pieniędzy.

                                Teraz za namową znajomego wygłuszyłem sobie drzwi (na razie przednie bo tylnych jeszcze nie zdążyłem) matami STP Aero Bomb i boczki gąbką. Mam w aucie zestaw audio Cantona i nie włożyli żadnego ekstra wyciszenia z tej okazji - masakra. W samochodzie zrobiło się ciszej natomiast szum niestety pozostał więc raczej dźwięk nie idzie z drzw. Podejrzewałem jeszcze uszczelki okienne i mam plan żeby zakleić okno dookoła taśmą i zobaczyć co i jak. Kiedyś zakleiłem część auta na testy (patrzcie zdjęcie) ale nie pomogło.

                                Jak widzicie walczę z tematem jak mam chwilę i mi się chce. Zrobiłem w rok od zakupu 40 000 km i zdążyłem się już do tego przyzwyczaić no ale nie zmienia to faktu, że mnie to irytuje. Jakby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły to chętnie posłucham.
                                Załączone pliki

                                Komentarz


                                • #17
                                  Szum jest i będzie, O3 jest odchudzona względem poprzednich modeli i każdy słyszy to inaczej.
                                  Na pewno jest gorzej niż w O2FL TDI gdzie przy 160km/h mogę spokojnie posłuchać radia, a w O3 jest dramat.
                                  Mam porównanie bo miałem w O2Tour, O2FL, O3 1.2, O3 1.8 oraz Superb 2FL w ciągu 3 lat.
                                  Można próbować walczyć poprzez wygłuszenie ale ile to zmieni ciężko powiedzieć.
                                  JEST >>> O2FL by Lockin

                                  BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
                                  BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
                                  BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
                                  BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Witam.
                                    Od niedawna jeżdżę octavią. Moje wrażenia są zupełnie inne.
                                    Wcześniej był japoński samochód z wyższego segmentu. Był i jest piękny, ale sprzedałem go głównie z powodu nieznośnego hałasu w kabinie.
                                    Po testach okazało się, że Octavia jest znacznie cichsza, co było jednym z głównych powodów decyzji o zmianie. Superb jest oczywiście jeszcze bardziej komfortowy, ale za duży aktualnie dla mnie.
                                    Być może to się zmieni z czasem, ale na chwilę obecną jestem zadowolony z poziomu hałasu w tym aucie. Nie mam wrażenia niedomkniętych okien.
                                    Coraz częściej myślę, że może nie każdy egzemplarz jest taki sam...

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      W mojej 1.4 tsi 140KM 2013r. nic takiego nie występuje. Mam HB.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Panowie mam to samo. Zaczyna szumić przy ok setce...
                                        czy ktoś jednoznacznie może powiedzieć czy
                                        - tak ma być w fabrycznych modelach
                                        - jak temu zaradzić lub
                                        - które to uszczelki

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Witam , Mam tez nową O3 od niedawna. Szum z okolicy drzwi pojawia się pow 100km/h , mam wrażenie ze tez go miałem przy poprzedniej O2.
                                          Nie wiem czy ASO będzie umiało sobie z tym poradzić , bo tez nie wiem w jak dużo egzemplarzach to występuje.
                                          Szum nie jest az taki spory , ale samo to ze go słychać jest lekko denerwujące.

                                          Był ktoś z tym w ASO , autko ma gwarancje a to chyba nie było zapisane w dźwiękach standardowych auta
                                          2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            może to wina opon ? łożyska ?
                                            Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                            Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              To nie opony. O III chyba tak ma. Już dawno słyszałem że skoda ma słabe wygłuszenie i niestety to się potwierdza.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Byłem dzisiaj w ASO i oglądałem w octavi w salonie drzwi kierowcy oraz tylne drzwi i uwagę moją przykuło brak dodatkowej uszczelki w drzwiach kierowcy a w tylnych była{nie mylić z tą na karoseri}.Nie wiem bo nie mam jeszcze octavi ale w audi a4 b6 w każdych drzwiach jest taka uszczelka,wychodzi to tak,że są dwie uszczelki.
                                                Może problem jest w braku tej właśnie uszczelki,i zastanawiające jest to dlaczego w drzwiach kierowcy nie dają uszczelki a w tylnych drzwiach już jest,może oszczędności

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
                                                  może to wina opon ? łożyska ?

                                                  To nie sa opony, ani też łożysko, to takie efekt jakby niedomknietej szyby , i tez z tego miejsca sie wydostaje . Wydaje sie ze to brak dodatkowego uszczenienia.
                                                  Wydaje mi sie ze użytkownicy którzy mają czujny słuch juz niejednoktortnie byli z tym w ASO , i pewnie ASO doskonale zna problem , natomiast przy kazdorazowym zgłoszeniu bedzie udawało ze pierwsze słyszy ze cos takiego jest i bedzie starało sie nic nie słyszec podczas jazdy próbnej .
                                                  2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X