Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Hałas / szum z zew. / Wrażenie niedomkniętych drzwi.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    W O II są dwie uszczelki. Jedna na drzwiach a druga we wnęce. Chyba że nie o tym mówimy.
    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
      W O II są dwie uszczelki. Jedna na drzwiach a druga we wnęce. Chyba że nie o tym mówimy.
      Tutaj też tak to wyglada ze jedna jest na drzwiach i druga we wnece, moze ten szum nie dobiega z drzwi a tylko daje takie wrażenie , mimo wszystko słychać to jakby minimalnie było niedomkniete okno i cos tam świszczało przy ponad 110-120 km/h . Ostatnio coraz mniej to słysze, moze to troche tez uzaleznione jest wiatrem bocznym. natomiast wg istenieje ten szum
      2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez xcex Zobacz wpis

        Tutaj też tak to wyglada ze jedna jest na drzwiach i druga we wnece, moze ten szum nie dobiega z drzwi a tylko daje takie wrażenie , mimo wszystko słychać to jakby minimalnie było niedomkniete okno i cos tam świszczało przy ponad 110-120 km/h . Ostatnio coraz mniej to słysze, moze to troche tez uzaleznione jest wiatrem bocznym. natomiast wg istenieje ten szum

        Moje wrażenia:
        Szum przy 100 i więcej,
        Halas innych aut (wrażenie nie domknięte drzwi lub szyba za kierowcą) co mijają mnie na czerwonym świetle na skrzyżowania.
        Przelewanie się ropy jak zbiornik zatankowany do pełna - brak przelewania się poniżej 1/3 baku.

        Poprzednie auta nie miały takich efektów.
        Obecna żony Toyota też tego nie ma.

        Komentarz


        • #29
          To dlaczego w aucie salonowym nie było tej uszczelki w drzwiach przednich,może tańsze wersje nie mają jej.

          Komentarz


          • #30
            To lusterka szumią, a dokładnie szczelina między lusterkiem, a jego mocowaniem.
            Najłatwiej sprawdzić jadąc ze złożonymi.

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez ryjeks Zobacz wpis
              To lusterka szumią, a dokładnie szczelina między lusterkiem, a jego mocowaniem.
              Najłatwiej sprawdzić jadąc ze złożonymi.
              To ciekawe co piszesz i możliwe do sprawdzenia. Jutro sprawdzę.

              Komentarz


              • #32
                Zamieszczone przez ryjeks Zobacz wpis
                To lusterka szumią, a dokładnie szczelina między lusterkiem, a jego mocowaniem.
                Najłatwiej sprawdzić jadąc ze złożonymi.
                Też brałem to pod uwage , i coraz bardziej jestem skłonny w to uwierzyć , że szum powstaje dokładnie na lusterkach ,a słychać go jakby na szybie .
                2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                Komentarz


                • #33
                  Zamieszczone przez xcex Zobacz wpis

                  Też brałem to pod uwage , i coraz bardziej jestem skłonny w to uwierzyć , że szum powstaje dokładnie na lusterkach ,a słychać go jakby na szybie .
                  U mnie hałas jest wieksy przy/ na słupku B,
                  Jest lepiej jak zmienia ustawine radia aby grał mocniej tył to jest mniejszy szum w okolicach słupka B i nie słychać jak ropa przelewa się w zbiorniku

                  Komentarz


                  • #34
                    Też to mam, wrażenie jakby szyba była lekko uchylona. U mnie występuje to jedynie w sezonie zimowym kiedy temperatura za oknem jest w okolicach 0 i niżej.

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez mez2008 Zobacz wpis

                      U mnie hałas jest wieksy przy/ na słupku B,
                      [.........]

                      Zdecydowanie szum powietrza słychac przy słupku B , na wysokości głowy kierowcy .. Dzis przetestowałowałem zaczyna sie mniej wiecej od 110km/h i nasila w miare wzrostu prędkości.

                      Myśle ze nalezy z tym sie udać do ASO, bo raczej to nie jest normalne i chyba prędkosci rzedu 110 do 150 to sa normalne a szum nie powinien wystepować w nowych samochodach.. Tak jak wczesniej wspominałem , podejrzewam tez lusterka , ale dlaczego szum słychac wyrażnie przy słupku B i ewidentnie jakby szumiało z zewnatrz do środka ( aczkolwiek nie wyczuwam żadnych podmuchów ze strony drzwi czy szyby)

                      2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                      Komentarz


                      • #36
                        Ktoś wasz doszedł do jakiegoś rozwiązania? Ja ze względu na muzykę i zestaw Cantona wygłuszyłem matami drzwi z przodu i z tyłu i jest ciszej ale szum przy słupkach został. Mam też pogrubione uszczelki w drzwiach ale to nic nie pomogło. Generalnie przyzwyczaiłem się, że jest jak jest no ale... Teraz w Superbie widziałem, że można zamówić przednie szyby dźwiękoszczelne więc pewnie coś w tym jest... Ktoś pisał o mikrogumie którą wkłada się dookoła szyby. Próbowaliście tego?

                        Komentarz


                        • #37
                          Byłem z tym w ASO, zrobili regulacje drzwi (wg mnie nieznacznie pomogło) , sprawdzenie uszczelek , wg nich wszystko , po tych zabiegach jest wszystko ok.
                          Ja troche to po swojemu posprawdzałem i szum przy słupku B jest przenoszacym sie dzwiekiem od lusterek , najprawdopodobniej lusterka powodują taki efekt i zdaje sie nic z tym nie zrobimy.
                          Jedni to słyszą , innym to nie przeszkadza .

                          Ja po wizycie , nie moge powiedziec ze jestem zadowolony ,bo dalej cos tam słychać , ale jakby mniej.
                          To jest jakis strunień powietrza który powstaje na zewnatrz przy predkosci ponad 110 km/h , wszystko wskazuje na lusterka.
                          2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                          Komentarz


                          • #38
                            Ja miałem od nowości ten problem, dźwięk dochodził gdzieś z lewego słupka A/lewego podszybia. Slyszac ten dźwięk zastanawiałem się czy nie nam ulotki/mandatu za wycieraczką
                            Po trzech (sic!) wizytach w aso wreszcie usunęli problem. Jakiś plastik był źle spakowany w podszybiu oraz wyregulowali lewe drzwi. Choć muszę przyznać, że nie chcieli jakoś wyczerpująco powiedzieć co zrobili. Jest lepiej, ten wkurzający dźwięk zniknął. Ale co do zasady zgadzam się z większością przedmówców - to auto jest źle wyciszone, jest dużo różnych szumów i jest to moim zdaniem główna wada auta, nawiasem mówiąc. Cóż, niską masę trzeba czymś przypłacić.
                            A i opony, w moim przypadku 225, zapewne nie pomagają
                            O3 kombi, 07/2017, 1.4TSI, Style, cappuccino

                            Komentarz


                            • #39
                              Tez byłem z tym w ASO ( szum na słubku B , powyżej 100km/h) , po jednej wizycie , poprawli plastik w podszybiu ( co wg mnie nie miało nic wspólnego z tym co zgłaszłem ), i wyregulowali drzwi . Efekt - zero poprawy . No ale jak kolega pisze ze 3 razy był i dopiero coś z tym zrobili więc chyba się wybiore jeszcze raz. Albo i dwa.

                              2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                              Komentarz


                              • #40
                                To u mnie po pierwszej wizycie poprawili coś, poskutkowało, ale po pierwszej myjni szumy wróciły podczas drugiej powiedzieli, że nie wiedzą co to może w takim razie być i muszą skontaktować się z producentem. Podczas trzeciej na którą dostałem już auto zastępcze, usunęli i od tamtej pory jest ok (a było to w listopadzie). Choć wciąż mam nieodparte wrażenie, że sami nie wiedzą co zrobili
                                O3 kombi, 07/2017, 1.4TSI, Style, cappuccino

                                Komentarz


                                • #41
                                  Wniosek taki , że trzeba ich naciskać bo to jest do naprawienia . Ciekawe ze az tyle egzemplarzy posiada tą przypadłość , dziwne.
                                  2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    U mnie było spoko o tyle, że nie zaczęli od ściemniania w stylu: ‚ten typ tak ma’ tylko od razu uznali, że coś jest nie tak. Fakt, trzeba było ich docisnąć.
                                    O3 kombi, 07/2017, 1.4TSI, Style, cappuccino

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Czy ktoś może poradził sobie z tym szumem powietrza ?

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Podpinam sie mam ten sam efekt co pomogło ?

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Pomaga zmiana auta na inne.
                                          Ostatnio edytowany przez AdamB; 2174.
                                          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X