Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pasek klinowy - pęknięcie wzdłużne (1.4 TSI)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pasek klinowy - pęknięcie wzdłużne (1.4 TSI)

    Witam,

    Wczoraj przy dolewaniu płynu do spryskiwaczy zauważyłem coś dziwnego na pasku klinowym (zwanym też paskiem osprzętu) - pęknięcie zewnętrznej części paska, wzdłuż całego obwodu. Poza tym żadnych problemów nie widać, od strony klinów pasek wygląda bardzo dobrze, nie widać nigdzie żadnych otarć czy strzępów. Nie ma też żadnych dziwnych hałasów ani niczego takiego...

    Pasek jest zapewne do wymiany - ale skąd takie uszkodzenie w 3,5 letnim samochodzie z przebiegiem 50'000 km? I czy można z tym jeszcze tydzień pojeździć (brak wcześniejszych terminów w serwisie)?

    Nie wiem czy to jednostkowy problem, ale myślę że warto tam zajrzeć przy następnym dolewaniu płynu. Zdjęcia poniżej - widzieliście może kiedyś coś takiego?

    pasek_2.jpg
    pasek_1.jpg

  • #2
    Kiedyś widziałem na trasie O3, która zakończyła jazdę poprzez zgubienie paska, więc być może jakaś wadliwa seria?

    Komentarz


    • #3
      Zerknę u siebie. To musi być wada konkretnego paska. A czy tydzień jeszcze da radę? Wróżenie z fusów.
      pozdrawiam - Darek

      Komentarz


      • #4
        Pasek dotrwał do wymiany - po demontażu okazało się, że to tak naprawdę są już 2 paski Także ta rysa nie była rysą, tylko pęknięciem przez wszystkie warstwy.
        Nie widać było żadnych potencjalnych problemów ma rolkach itd. - niczego co by mogło ten pasek tak uszkodzić. Wygląda więc na to, że rozleciał się sam...

        Nowy na razie jest w jednym kawałku - trzeba obserwować co będzie się z nim działo.

        Komentarz


        • #5
          To nieźle. Przy takim przebiegu
          pozdrawiam - Darek

          Komentarz


          • #6
            Przywrócą mi mój wątek (no chyba, że się nie doczekam), to napiszę jak u mnie jest "nieźle" i to przy niższym przebiegu, co prawda ten pasek mam nadal fabryczny i nic z nim się nie dzieje (na razie), ale z innymi rzeczami są jaja
            W każdym razie c2k4 dzięki za podzielenie się informacjami w tym temacie
            Mam też prośbę czy mógłbyś wrzucić zdjęcie numeru paska (z końcówką literową na końcu) oraz naklejki z numerem na sprężarce klimatyzacji (da radę zrobić zdjęcie smartphonem)? Produkcja auta to końcówka 2013 r.?
            Pozdrawiam,


            Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

            Komentarz


            • #7
              spj nie wiem czy się doczekasz. Załóż wątek na nowo i napisz co się dzieje.
              pozdrawiam - Darek

              Komentarz


              • #8
                Napisz, sam jestem ciekaw jakie masz "przygody"

                Komentarz


                • #9
                  Patrzyłem dzisiaj na pasek u siebie (47 kkm). Na pasku jest tylko ciemniejsza taka linia w 3/4 szerokości, taka jak np. na nowych oponach. Ale jest ewidentnie "napisana" na pasku, a nie jest to pęknięcie. Chyba że u Ciebie w tym miejscu na tej linii pękło.
                  pozdrawiam - Darek

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X