Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Drganie drążka skrzyni biegów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Drganie drążka skrzyni biegów

    Nigdy nie zwracałem na to uwagi - czy to normalne, że przy nawet lekkim dodaniu i potem przy puszczaniu gazu pojawia się nieznaczne drganie drążka biegów? Czy odrazu przyjąć, że coś z poduszkami skrzyni lub silnika...?

  • #2
    Nie jest to normalne, u mnie w tym samym samochodzie zostala wymieniona na gwarancji skrzynia biegow. Objawy wystepowaly tylko na 4 biegu.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez mkkowal Zobacz wpis
      Nie jest to normalne, u mnie w tym samym samochodzie zostala wymieniona na gwarancji skrzynia biegow. Objawy wystepowaly tylko na 4 biegu.
      Te drgania na 4 biegu miałem od nowości (inni też mieli) ale były raczej minimalne, serwis stwierdził, że jest ok. Teraz nawet przy lekkim dodawaniu i puszczaniu gazu, lub operowanie samym sprzęgłem (w sumie na każdym biegu) powoduje, że drążek dość wyraźnie się rusza. Przebieg 185 kkm.

      Komentarz


      • #4
        U mnie też od nowości drgania na 4 biegu były minimalne. W Polsce w serwisie powiedzieli że jest ok, w Niemczech wymienili mi skrzynie przy 30kk bez gadania na nowa.
        W twoim przypadku obstawiam jednak poduszki. Najprawdopodobniej ta od skrzyni.

        Komentarz


        • #5
          Poduszka pod skrzynią wymieniona i niestety nie pomogło. Problem pojawił się w zasadzie po wymianie uszczelki pod głowicą opisanej w innym wątku.Nikt nie obstawił, żeby to miało związek...

          Komentarz


          • #6
            Problem w zasadzie rozwiązany. Nie wiedzieć czemu cięgna łączący skrzynię miały luz na mocowaniach. Po dokręceniu, drążek rusza się minimalnie, czyli właściwie w normie.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X