Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

delikatne szarpanie na zimnym silniku

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • delikatne szarpanie na zimnym silniku

    czy ktoś spotkał się z objawem delikatnego szarpania na zimnym silniku? (1.4 CHPA)
    nie są to klasyczne "kangury" jakie czasem można zobaczyć na nauce jazdy :-) ale jadąc jednostajnie daje się odczuć nierówną pracę silnika,
    myślałem o felernym paliwie - zmieniłem stację a problem pozostał, może po zimie w zbiorniku skropliła się woda? macie inne pomysły co może być powodem takiej sytuacji?
    na co dzień samochód użytkuje żona - bardzo delikatnie, może aż za bardzo... a może przydałoby się skodzinę przegonić solidnie i dać trochę w palnik? :-)

  • #2
    Ja bym najpierw sprawdził świece i filtr powietrza. Chyba, że miałeś niedawno wymieniane.

    Komentarz


    • #3
      samochód ma 15 miesięcy, aktualnie 15tys km przebiegu, filtr powietrza wymieniany 5 miesięcy temu przy przebiegu 10tys km, świece fabryczne. Filtr powietrza raczej ok, możliwe aby po takim okresie użytkowania działo się coś ze świecami?

      Komentarz


      • #4
        nie wiem czy to samo ale u siebie na zimnym silniku CHPA MY2014 przebieg 34tys. km zauważyłem właśnie na niskich obrotach takie "szarpnięcia" ale przejadę jakieś 2 krzyżówki tj ok 500m i problem znika. wymiana oleju i filtrów 03.04.32017r.

        paliwo wykluczam, może filtr paliwa albo wtrysk
        OzA

        O4 PHEV Szary Matt

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X