Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

szum po włączeniu silnika plus piasek pod maska

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • szum po włączeniu silnika plus piasek pod maska

    witam. od jakiegoś czasu zaobserwowalem że po włączeniu silnika przy odpalonej klimie słychać krótki głośny szum jakby swist. można to porównać do cięcia szlifierka. najczęściej dzieje się tak w ciepłe dni kiedy czesto gaszenia i zapałam silnik. ktoś sie z tym spotkał? druga sprawa nasypalo kupę piachu pod maskę a nie jeżdżę off Road. może jakaś osłona? może ma to wpływ na ten dziwny odgłos?

  • #2
    A przy nieodpalonej klimie masz ten szum? Może czynnik się ulotnił i sprężarka domaga się smarowania, był sprawdzany stan?
    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
    Spalanie - Motostat.pl
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #3
      tylko przy odpalonej klimie tak sie dzieje. Trwa to pare sekund i ustepuje a pozniej juz klima dziala normalnie i chlodzi. nie sprawdzalem stanu ale samochod ma niecaly rok to mozliwe zeby juz go zabraklo??
      moze cos do dmuchawy wpadlo i wydaje taki odlos ??

      Komentarz


      • #4
        Przed dmuchawą masz filtr kabinowy, więc tam żadnego syfu nie powinno być. U mnie taki dźwięk pojawia się po pierwszym starcie klimy po sezonie zimowym (chociaż cały czas jeżdżę z AC on, ale on się poniżej jakiejś temperatury nie uruchamia). I chyba faktycznie jest to dźwięk suchej pracy albo sprzęgiełka. Skoro auto ma rok, to pismo i do ASO.

        Komentarz


        • #5
          wlasnie po pierwszym uruchomieniu jest najbardziej slyszalny. Czyli to wina filtra kabinowego tak? Moze sie piachu tam dostalo ? Ciekawe czy wymiana samego filtra pomoze?

          Komentarz


          • #6
            No właśnie winy filtra kabinowego w ogóle tutaj nie widzę. Zresztą - powinno się go wymieniać co roku, więc jeśli już masz go dłużej, to zmień go sam (w miarę dobry dostęp, bez narzędzi) i sobie obadasz co tam masz. Moim zdaniem to sprężarka generuje u Ciebie takie dźwięki. U mnie w sezonie wiosenno-letnio-jesiennym (a przez cały rok jeżdżę z z włączoną klimą), gdy klima dosyć regularnie się uruchamiania, nie ma takich dźwięków - ale pojawia się raz do roku przy pierwszym starcie po zimie.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X