Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Porysowane tarcze hamulcowe - dlaczego?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Porysowane tarcze hamulcowe - dlaczego?

    Witam.
    Sorki, jak byl podobny temat.
    Wczoraj po wizycie na badaniu technicznym(stacja diagnostyczna) auta, gościu pokazał mi ,że na tylnych tarczach mam takie okręgi/rysy. NA lewym - dwie, a na prawym więcej.
    Przednie koła wygladają idealnie.
    Auto ma 3 lata. Klocki sa od nowości. Jeżdżę niewiele. Na ostatnim przeglądzie, gdzieś koło rok temu - wszystko było niby ok.

    Moje pytanie brzmi: skąd to sie wzięło Czemu z przody jest dobrze a tylna oś do a bani? Co z tym robić?

    Z góry dziękuje za pomoc!
    Ps. Dodaję foti kół, żeby było widać, o co mi chodzi. Jedno przednie (drugie wygląda tak samo dobrze) oraz 2 tylne rysami.
    Załączone pliki
    Nowy klubowicz wita wszystkich pozostałych!

  • #2
    Zdejmij klocki i zobacz. Przyczyną jest albo niejednorodny materiał klocka - zdarza się - bubel produkcyjny jednak bardziej prawdopodobne, że między klocek a tarcze dostał się jakiś kamyk, który został wciśnięty w klocek i teraz piłuje tarczę.
    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
    Spalanie - Motostat.pl
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #3
      Ok. Ale to by kilka kamyczków sie musiało dostać, bo jak widać na fotkach, rys jest sporo.
      Nowy klubowicz wita wszystkich pozostałych!

      Komentarz


      • #4
        A może jeden i został pokruszony w momencie hamowania, nie ma co już rozkminiać tylko trzeba rozebrać i sprawdzić bo szkoda tarczy.
        ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
        Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
        Spalanie - Motostat.pl
        Spalanie - Motostat.pl

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X