Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Włącza się wentylator chlodnicy a silnik zimny, auto w garażu.

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Włącza się wentylator chlodnicy a silnik zimny, auto w garażu.

Witam!
    Macie jakiś pomysł? Po odpaleniu załączyła wentylator. Zimny silnik, auto stało w garażu, klima załączona. Po około 5 minutach jazdy wentylator się wyłączył, temperatura od początku ładnie szła do góry. Generalnie sytuacja powtarza się już trzeci raz w ciągu dwóch miesięcy - jakiś czujnik? Co myślicie?

Nie ma nikt pomysłu??

Komentarz

A jaki silnik? U mnie 1.6BFQ, mam błąd 17701 czujnik temperatury silnika ETC zwarcie do plusa, wiatrak duży pracuje ciągle, na zimnym i ciepłym, po skasowaniu błędu wiatrak na zimnym nie pracuje. U mnie na 99% umarł termostat F265-czujnik/element z grzałką co ma dwupinową wiązkę, po odłączeniu tej wiązki od termostatu pojawia się błąd 17700 ten sam czujnik ale rozwarty obwód. A jakieś błędy zgłasza?

Komentarz

Na włączonej klimie to raczej normalne, że wiatrak się włącza. Dodatkowo, jeśli masz diesla z DPF, wiatrak potrafi włączyć się przy jego dopalaniu. Podsumowując - nie przejmuj się,, to nie awaria.
        OCTAVIA '01

Komentarz

Jeżeli masz jakiś czytnik diagnostyczny to się podepnij i sprawdź. U mnie wywaliło kiedyś błąd czujnika temperatury i zaczął wiać jak zły (również na zimnym silniku)- po skasowaniu i jeździe nie powtórzył się od dłuższego czasu, jednak patrząc pod maskę widziałem że widać po lewej stronie chłodnicy przy wężach z dołu taki czujnik z kabelkiem i tam jest (w moim przypadku)- w etce poszukaj bo to bodaj ten czujnik u mnie wywalił błąd. 06A919501A

I zobacz czy nie zaśniedziały styki.
          Im bardziej czcisz bogów wieczorem, tym chętniej następnego dnia rano zsyłają demony, by tańczyły w twojej głowie.

Seat Leon FR 1.8TSI 2013

Komentarz

1.4 tsi 2014

Komentarz

Macie może jeszcze jakieś pomysły? Chodzi coraz częściej. Wywala błąd wentylatora chłodnicy - skasowanie oczywiście nic nie dało

Komentarz

Zamieszczone przez GrzesWroc Zobacz posta
                Macie może jeszcze jakieś pomysły? Chodzi coraz częściej. Wywala błąd wentylatora chłodnicy - skasowanie oczywiście nic nie dało
                Miałem przypadek gryzonia co posmakował kabli w 1,4tsi 150km Tiguan. Taki sam objaw jak twój. Również w Audi A3 1,9tdi, ale tu winny był sterownik wentylatorów, a później sam wentylator.
                Generalnie włączenie wentylatorów na max przez sterownik silnika to procedura awaryjna systemu chłodzenia/ogrzewania. Jeśli zaczyna być problem z temperaturą lub obwodem monitorującym chłodzenia (czujnik temp, dodatkowa pompa wody, klima, wentylator klimy i/lub wentylator chłodnicy, czujnik temp wodnego intercoolera, etc.) Przy dpf owszem wentylator chodzi po zgaszeniu silnika w trakcie dopalania lub zaraz po. Nie spotkałem się z przypadkiem dpf i wentylatora na zimnym silniku.
                Ostatnio edytowany przez pio900; [ARG:4 UNDEFINED].
                Mogę pomóc z VAG-owaniem, VCP i mechaniką. Warszawa i okolice. Własny warsztat na Białołęce - MonsterGaraż
                Samochody:
                Astra F cabrio Bertone 1,6
                O3 2,0TDI CKFC
                Była:
                O2FL 1,4TSI CAXA

Komentarz

Wentylator chłodnicy do wymiany diagnoza z serwisu. Może ktoś załatwić jakiś zamiennik?

Komentarz

Zobacz na wątek o naprawie wentylatora: Link
                    O1 1,9 TDI AGR
                    O2 2,0 TDI CFHC

Sznaucerki są moją pasją www.almanis.pl

Komentarz

Już wymieniony na oryginał z 2017 roku

Komentarz

Witam odgrzewam temat poczytalem troche temat z linku, i troszke to kosztuje czy cos sie do tej pory zmienilo. W moim przypadku maly wiatrak nie chodzi, a duzu sie nie wylacza nawet po zamknieciu auta chodzi jak oszalaly. Po odpieciu akumulakora dopiero gasnie. Ale podpinam akumulator i dajej aie wlacza. Co robic
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...kal_84&start=0

Komentarz

No ja wymieniłem wentylator - w serwisie chyba 2200zł, na Allegro stargowałem chyba na 200zł - 300zł - dokładnie nie pamiętam już. Czas wymiany ok 10 min - do dzisiaj spokój.

Komentarz

Pracuję...
                          X