Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O3 1.2 TSI Dziwny dzwięk

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • O3 1.2 TSI Dziwny dzwięk

    Część. Niedawno kupiłem octavie z silnikiem 1.2 tsi. Co jakiś czas pojawia się niepokojący dźwięk którego pochodzenia nie jestem w stanie ustalić. Dzieje się to zarówno podczas jazdy jak i na postoju na luzie. Udało mi się nagrać na rejestratorze jazdy ten dźwięk. Ktoś może wie co to może być?





  • #2
    U mnie po 55 800 km nic takiego nie było. Niektórym wyła pompa wody, ale to był raczej inny dźwięk.
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz


    • #3
      Witam,
      ten dźwięk to problem z czynnikiem klimatyzacji a konkretniej zaworem rozprężnym. Czesi oszukują na ilości czynnika. Po 3000km miałem to samo. Jeśli auto masz na gwarancji szoruj do serwisu i zażądaj sprawdzenia ilości czynnika instalacji, na bank masz za mało o jakieś 100gram ( nie tylko polacy kradną). Potem zażądaj wypompowania i ponownego załadowania czynnika ze szczególnym uwzględnieniem ilości oleju do smarowania. Zawór pracuje na sucho !!!!! Stąd ten efekt. U mnie brakowało 100gram i olejku. Po zrobieniu jak trzeba jeżdżę do dziś. Auto 1,4tsi 2013r 162000km.
      Pozdro i nie daj się spławić

      Komentarz


      • #4
        Jak będą kombinować że akurat nie słychać, pokaż im nagrania.
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz


        • #5
          Faktycznie chodziło o ten zaworek. Najpierw uzupełnili czynnik bo brakowało tak jak mówisz ale to nie pomogło. Po wymianie zaworka jak narazie cisza.

          Komentarz


          • #6
            Jaki jest koszt wymiany tego zaworka?
            Octavia 3 1.4 Tsi Brąz Topaz Ambition+Amazing+Canton i inne dodatki.
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75869
            http://www.youtube.com/channel/UCgYZicxNasAMuZs6oEIQvAA

            Komentarz


            • #7
              Wymieniali to na swój koszt z tytułu rękojmi ale jak zamawiali zaworek w systemie komputerowym to podejrzałem że kosztował 404zł netto plus koszt wymiany ale to już nie wiem ile.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X