Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Podświetlenie zegarów i panelu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Podświetlenie zegarów i panelu

    To mój pierwszy wpis, więc na wstępie pozdrawiam forumowiczów.

    W tym tygodniu zmieniłem służbówkę z Megane III na Octavię III FL 1.2 85KM. Bodajże wersja Active z pakietem amazing.

    Jestem po pierwszych trasach i mam problem z podświetleniem zegarów, które w nocy świecą za jasno. Szukałem w menu opcji i znalazłem "Ustawienie ekranu / Jasność". Niestety zmiana jasności w menu nie dała żadnej różnicy ani dla wyświetlacza radia ani dla podświetlenia zegarów.

    Czy coś źle ustawiam?


    PS. Używałem opcji "szukam" ale nic nie znalazłem.

  • #2
    Obok wlacznika swiatel masz dwa pokretla, jedno ustawia swiatla (wersja bez xenonow) a drugie jest od regulacji jasnosci podswietlenia zegarow.

    PS te biale zegary w ogole sa za jasne. W O2 byly taka piekna zielen z bialymi wskazowkami, po czort bylo to zmieniac...

    Komentarz


    • #3
      Niestety nie ma żadnych pokręteł obok włącznika świateł.

      Komentarz


      • #4
        W O3 nie ma żadnych pokręteł od jasności!
        W Bolero zmienia się gdzieś w Setupie jasność podświetlenia wskaźników. Sprawdź dla swojego auta szybko w internetowej instrukcji obsługi.

        Komentarz


        • #5
          Ustawiłem,

          Podświetlenie ekranu LCD ustawia się w: SETUP / Ustawienie ekranu / Jasność
          Podświetlenie wskaźników: CAR / Ustawienia / Oświetlenie / Oświetlenie wskaźników

          Co ciekawe jak zmieniałem to rano to efekt zmian był mizerny. Natomiast po 16 ekrany same się mocno ściemniły i nawet jest trochę za ciemno.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez [url="http://w.ig"
            Link[/url];n2530776]
            Co ciekawe jak zmieniałem to rano to efekt zmian był mizerny. Natomiast po 16 ekrany same się mocno ściemniły i nawet jest trochę za ciemno.
            To jest chyba celowe, żebyś zauważył, że jest ciemno i czas na światła.

            Komentarz


            • #7
              Tam w ustawieniach się ustawia tylko minimalne oświetlenie do jakiego on ściemnia, a sterowane jest to prawdopodobnie czujnikiem jak w telefonie. W dzień jak jest jasno zegary będą świeciły mocniej, a jak wjedziesz w jakieś ciemniejsze miejsce to praktycznie natychmiast zostanie to skorygowane. Tak jest u mnie tyle, że ja mam inną wersje. Działa to niezależnie czy światła są wyłączone, włączone lub dane na auto. W sumie nawet w salonie jak odbierałem auto handlowiec nie wiedział za bardzo jak to działa, dopiero jak jechałem sam odkryłem.
              Ostatnio edytowany przez Drzosz; 32642.

              Komentarz


              • #8
                Dzięki.

                Komentarz


                • #9
                  W zegarach jest czujnik oświetlenia który w zależności od warunków otoczenia włącza, gasi i zmienia natężenie oświetlenia deski rozdzielczej. Czasem jest to irytujące i źle działa (szczególnie zauważyłem w lato), że nie zapala oświetlenia i zegary są ciemne...

                  Komentarz


                  • #10
                    Jak w O2fl dostać się do tego przełącznika do regulacji świateł (tego który ściemnia i rozjaśnia)
                    Z góry dzięki

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X