Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dzwieki z rozrządu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Ale panowie, świece to by dymiły na niebiesko i pewnie komputer wykazałby też przy okazji wypadnie zapłonu. Moim zdaniem to nie świece. A pompa olejowa, sprawdzał ktoś??

    Komentarz


    • #27
      w żadnym wypadku by nie dymił na niebiesko . Jedynie to może wystąpić nierówna praca silnika tzw wypadanie zapłonów problemy z paleniem i czasem nawet większe spalanie połączone z mniejszą mocą
      dym na niebiesko : problemy z układem korbowo tłokowym często pierścienie
      Pompa olejowa gdyby coś zapalał by kontrolke niskiego ciśnienia a coś takiego nie występuje .

      Komentarz


      • #28
        A ściągałeś pokrywę zaworów?Czy to jest silnik na .łańcuszku?może jest już wyciągnięty i hałasuje.A może jakis element osprzętu ma luz np rura tłumika.Choć to bardziej ja słyszę jak by to było z wnętrza silnika.

        Komentarz


        • #29
          Co ma pokrywa do tego zdejmie i popatrzę się na nia ? To silnik na pasku tam filozof i w napędzie rozrządu nie ma .. Co do osprzętu to przejrzałem wszerz i wzdłuż to raczej coś w środku hałasuje może wariatów ? Najgorsze że kosztuje 1000 zł i są dwa ssące i wydechowy . Ciekawe co by be na to odpowiedział. ....

          Komentarz


          • #30
            Cześć. Mam co prawda 1.2 tsi na pasku ale efekty dźwiękowe podobne. Stukanie na zimno po odpaleniu, na razie trwa tak do minuty. Wariator sobie odpuście, wymieniałem i zero poprawy. Świece też. U mnie mają 2tyś km, wypadania zapłonów brak. Jak będziecie mieli konstruktywne pomysły to piszcie, mam jeszcze gwarancję, jak będę miał argumenty do dyskusji z aso to będzie łatwiej. Choć mam już drugi silnik więc raczej taktują mnie już mocno z buta.
            Nie macie przy okazji przy odpalaniu na zimno przez kilka sekund poczucia, że wszystkie szklanki jakby lekko grały, po tym czasie nagle to się ucisza a po paru sekundach pojawiają się te stuknięcia?
            Ostatnio edytowany przez chrisol; 4656.
            OIIT BSE LPG, Rapid SB CJZC LPG

            Komentarz


            • #31
              Chrisol, dzięki za informację. Mógłbyś napisać przy jakim przebiegu i z jakiego powodu miałeś wymieniany silnik w aucie? Wariator wymieniłeś w ramach akcji serwisowej?
              I czy te stuki masz dopiero teraz czy na starym silniku też?

              Komentarz


              • #32
                Silnik wymieniony przy przebiegu 16tyś km z powodu stuków sworznia tłokowego (najprawdopodobniej). Wariator wymieniałem na swój koszt z powodu stukania na zimo przy zapalaniu (te kilka sekund zaraz po zakręceniu). Tych stuków z wątku na poprzednim silniku nie miałem. Jak miałbym wróżyć z fusów to albo olej (pewnie zbieg okoliczności ale pojawienie się stuków zbiegło się z wymianą oleju z fabrycznego na fuch 5w30 pro).więc albo szklanki albo coś z osprzętu (pompa wysokociśnieniowa?). Nie wiem i mam już mocno dość tego złomu. Żeby tak upaść z jakością! |To auto miało już więcej usterek niż wszystkie moje wcześniejsze siedem, razem licząc.
                OIIT BSE LPG, Rapid SB CJZC LPG

                Komentarz


                • #33
                  chrisol chcesz powiedzieć, że masz już drugi silnik i w 1 i w 2 jest to samo??

                  Komentarz


                  • #34
                    Czyli nowe tsi, które tak bardzo poprawili też potrafią padać. Ładnie.. Wcale Ci się nie dziwię, też mam dość, a Ty masz drugi silnik i dalsze problemy.
                    Popychacze czy jak to nazywasz szklanki są jak narazie głównym podejrzanym tyle, że nar razie nikt z nas nie rozbierał tego.
                    Co do pompy wysokiego ciśnienia znalazłem w Internecie coś takiego:
                    Ostatnio edytowany przez kuba31; 45595.

                    Komentarz


                    • #35
                      w pierwszym silniku tego stukania z pierwszego postu nie miałem, dopiero w drugim silniku to mam. Za to w obu mam to ...
                       
                      OIIT BSE LPG, Rapid SB CJZC LPG

                      Komentarz


                      • #36
                        Z ta pompą wysokiego ciśnienia dzwięk identyko . Kosztowo to około 1000 zł jak się dowiadywałem . Dobra zagwozdka

                        Komentarz


                        • #37
                          Kamil, 1000 za nową z ASO czy jakieś inne źródło? Jeżeli rzeczywiście byłaby ta pompa to i tak taniej niż popychacze. Ciekawe czy idzie jakoś sprawdzić jej działanie np. przez komputer?

                          Komentarz


                          • #38
                            Możesz odczytać ciśnienia. W 1.2 tsi np jest 120bar na wolnych obrotach i 200bar powyżej. U mnie trzyma je książkowo. Ta pompa napędzana jest z wałka ssącego podobnie jak popychacze więc faktycznie dźwięk może generować podobny. Sprawdzę jeszcze jak to się zachowuje na zimno po nocy bo może faktycznie pompa w zbiorniku nie daje dość paliwa dla tej wysokociśnieniowej i pracuje trochę "na sucho".
                            OIIT BSE LPG, Rapid SB CJZC LPG

                            Komentarz


                            • #39
                              Chrisol, masz komputer pod OBD żeby to sprawdzić? Dobrze byłoby to sprawdzić jakoś niż wymieniać w ciemno

                              Komentarz


                              • #40
                                Mam kabelek, na razie angina rządzi ale jak się ogarnę to sprawdzę i dam znać.
                                OIIT BSE LPG, Rapid SB CJZC LPG

                                Komentarz


                                • #41
                                  Pytałem w ASO mało tego idą dwa rodzaje bosch i hitachi czy coś takiego . Kurcze kolego a możesz to sprawdzić chociaż na chwile tym komputerem ? Ten dzwięk doprowadza mnie do szału ...

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    chrisol Sprawdziłeś ten trop ? U mnie jakoś mam wrażenie jakby się nasiliło ale to tylko może moje wrazenie ..

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      W ciśnieniach nie widać anomalii. Może to ta rolka popychacza pompy stuka ale nie widać, przynajmniej ja nie widzę, tego w ciśnieniu, które daje pompa.
                                      OIIT BSE LPG, Rapid SB CJZC LPG

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Czyli jesteśmy nadal w kropce ..

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Kuba coś się ruszyło u Ciebie w tym temacie ?

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Dziś się przysłuchałęm i wg mnie te dzwięki dochodza z pod wariatora tzn nastawnika faz rozrządu

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Cześć. Nie odzywałem się bo miałem trochę wolnego. Przez ten czas wymieniłem tylko świece, ale nic to nie dało. Kamil, zdejmowałeś tą osłonę od rozrządu?

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Czy ktoś z Was ma też ten dźwięk z filmu z posta #35 czy tylko ja?
                                                OIIT BSE LPG, Rapid SB CJZC LPG

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  U mnie też występuje ten dźwięk z #35

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Osłony od rozrządu nie zdejmowałem niestety jeszcze

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X