Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dziwny dźwięk przy zimnym rozruchu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dziwny dźwięk przy zimnym rozruchu

    Problem dotyczy 1,4 TSI CZDA. Nowy samochód przy zapalaniu zimnego silnika wydaje dziwny dźwięk, jakby bzyczenie/brzęczenie, ok 1-2 sekundy. Jak w tym filmie
    Przy powtórnym odpaleniu po zgaszeniu juz tego nie ma. Martwić się?
    Przy okazji - gdzie jest w tym silniku filtr oleju? Pod spód jeszcze nie wchodziłem ale patrząc z góry nie mogę go zlokalizować.

  • #2
    Słyszałem ten dźwięk w wielu 1.4TSI (jeśli nie w każdym). Czy jest normalny to nie wiem, ale też mnie to zastanawia.

    Komentarz


    • #3
      Przednia ściana bloku silnika (przy chłodnicy), na dole. Jak podniesiesz maskę i spojrzysz między chłodnicę (zabudowana) a silnik, to zobaczysz puszkę filtra.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Karel Zobacz wpis
        Przednia ściana bloku silnika (przy chłodnicy), na dole. Jak podniesiesz maskę i spojrzysz między chłodnicę (zabudowana) a silnik, to zobaczysz puszkę filtra.
        No właśnie patrzę i nie widzę . Natomiast z prawej strony na dole widzę gwint (zaślepiony), tak jabkby miejsce na filtr. Czy sprzedali mi auto bez filtra oleju?

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Marro Zobacz wpis

          No właśnie patrzę i nie widzę . Natomiast z prawej strony na dole widzę gwint (zaślepiony), tak jabkby miejsce na filtr. Czy sprzedali mi auto bez filtra oleju?
          Dawaj fotę koniecznie.
          Pozdrawiam,


          Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Marro Zobacz wpis
            Problem dotyczy 1,4 TSI CZDA. Nowy samochód przy zapalaniu zimnego silnika wydaje dziwny dźwięk, jakby bzyczenie/brzęczenie, ok 1-2 sekundy. Jak w tym filmie
            Przy powtórnym odpaleniu po zgaszeniu juz tego nie ma. Martwić się?
            Przy okazji - gdzie jest w tym silniku filtr oleju? Pod spód jeszcze nie wchodziłem ale patrząc z góry nie mogę go zlokalizować.
            Kolego, dzwiek jest całkowiecie normalny. Tez mam ten silnik (CZDA) i dokladnie to samo jest u mnie.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X