Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Błyskawicznie znikający komunikat o usterce

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Błyskawicznie znikający komunikat o usterce

    RS 2.0 TDI DSG CUPA - pojawia się czasami komunikat na maxi docie ale błyskaiwcznie znika tak że nawet nie jeste w stanie go przeczytac...to co uchwyciłem to ...USTERKA...WYSIADANIE (albo wysiadaj) Z AUTA....DŹWIGNIA W POŁOŻENIU P.....mogłem coś pokręcić i nie jest dosłownie tak ale sens mniej więcej taki....komunikatowi towarzyszy jeden dźwięk...komunikatu o usterce.nie ma potem w statusie samochodu .....o co kaman?

  • #2
    Może otwierasz drzwi podczas gdy masz włączony bieg R lub D. Wtedy wyskakuje Ci komunikat aby ustawić dźwignie w pozycję P przed wysiadaniem z auta.

    Komentarz


    • #3
      no muszę chyba to poobserwować.....to moje pierwsze autko z dsg i na pewno mam sporo naleciałości z manuala.....
      tylko dziwne bo ten komunikat wyskakuje nagle w czasie jazdy...i dziwi mnie to że zaczyna się słowem "usterka"
      Ostatnio edytowany przez ; 113.

      Komentarz


      • #4
        no to w czasie jazdy raczej drzwi nie otwierasz. Podjechałbym na jakiegoś kompa i zdiagnozował szczególnie skrzynie.

        Komentarz


        • #5
          dzisiaj jadę ale wczoraj zrobiłem eksperyment i na postoju otworzyłem dźwi przy dźwigni w pozycji D , parę minut później w czasie jazdy wyskoczył znowu ten komunikat

          Komentarz


          • #6
            no ok, ale wcześniej też otwierałeś drzwi na "d" w czasie postoju i trzymając hamulec? jaki to ma sens? (no chyba, że ktoś wsiadał i wysiadał - pasażer, ale jaki ma sens błąd wtedy...jak drzwi pasażera się otwiera) Komunikat też miałeś z tego co pisałeś.

            Komentarz


            • #7
              po podłączeniu kompa jedyny błąd jaki był to błąd tej gruszki sterującej sprężarką...niezrozumiały sygnał czy jakoś tak.....ale to napewno nic wspólnego z komunikatem który się czasami wyświetla...swoja droga czyżby juz sterownik turbiny do wymiany? 50 tys km? może to wina PSJ?

              Komentarz


              • #8
                Kolego , patrz na mój wątek : Błąd : Położenie P

                Komentarz


                • #9
                  Witam, mam ten sam problem 1.6tdi 105km dsg7 ,
                  doszedłeś co to było u Ciebie? Pozdrawiam

                  Komentarz


                  • #10
                    u mnie jest to związane w 100% z sytuacja kiedy otworzę drzwi na zapalonym silniku i pozycji D - wtedy po jakimś czasie wyskakuje ten komunikat , już się przyzwyczaiłem do dsg i staram się zawsze najpierw wrzucić P a dopiero drzwi otwierać , wtedy komunikatu nigdy nie ma

                    Komentarz


                    • #11
                      Ja w golfie 7 tez mialem taki szybko-znikajacy komunikat. Nietety u mnie w lewej tylnej lampie znalazlem przypalony styk od swiatel pozycyjnych/stopu. Doszedlem do tego dopiero jak sie wytopił do końca... bledow w kompie wczesniej nie bylo. Po wymianie "wnetrza lampy" komunikatow brak.

                      Komentarz


                      • #12
                        Czy udało się komuś ustalić faktyczny powód wyświetlania błędu?

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X