Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Silnik 1.8 tsi CJSA - głośny rozruch na zimnym

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Silnik 1.8 tsi CJSA - głośny rozruch na zimnym

    Skoda Octavia III FL 1.8 tsi CJSA

    Pierwsze takty silnika po uruchomieniu na zimno (1-2 sekundy): bardzo głośna praca / słyszalne "chrobotanie" / jakby motor miał się rozpaść.
    Po upływie 2 sekund normalna, równa praca.
    Drugie uruchomienie już normalnie.

    Naście lat temu podobną sytuację miałem z Daewoo Lanos - tam był problem z napełnianiem olejem jakichś kanałów w silniku na zimnym i było to ponoć normalne

    Octavia ma przebieg 1800 km.

    Proszę o opinię posiadaczy silnika 1.8 tsi CJSA czy to normalna praca zimnego silnika (zaznaczam jeszcze raz przez 1-2 sek.)

    Poprzednie auto Octavia III 1.4 tsi nie było takich objawów

  • #2
    A czy to nie jest wina rozrządu?
    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

    Komentarz


    • #3
      Jest to prawdopodobne, że łańcuch na zimno hałasuje.
      Pytanie tylko czy to normalne?

      Komentarz


      • #4
        Ten silnik ma chyba pasek, a ten temat znany jest wielu użytkownikom 1.2 i 1.4 tsi z paskiem. Walczyłem z różnymi serwisami w tej sprawie i poległem. Może Tobie się uda. Może choć dowiemy się co powoduje ten dźwięk jeśli nie da się liczyć na naprawę. Ja wymieniłem wariator i nic to nie dało.
        OIIT BSE LPG, Rapid SB CJZC LPG

        Komentarz


        • #5
          Z tego co wiem to w tym aucie jest łańcuch. Tak twierdził sprzedawca. Być może źle zapisałem kod silnika ...
          Jeździłem OIII 1.4 tsi 3 lata i ani razu silnik nie uruchomił się w ten sposób.
          A w tym sprzęcie to wstyd rano przed sąsiadami ... jak stary gruchot

          Komentarz


          • #6
            U mnie przebieg 5000 i powiem, że odpalenie rano też jest głośne nieraz słyszany jakby jakiś bulgot. W piatek jade na serwis zobaczymy co powiedzą.

            Komentarz


            • #7
              łańcuch, nowe tsi sa nadal robione na starych łańcuchach....wiec problem pozostał.....chociaż przy tym przebiegu to mało prawdopodobne....aczkolwiek w tsi jest wszystko możliwe

              Komentarz


              • #8
                było przecież kilka łącznie z filmami na YT, wszystkie tak mają
                Powered by R-Performance

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X