Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

2.0 TDI CRMB 150 KM 2016, 40000 km "chrobotanie", "mielenie"

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • bobekzw
    odpowiedział(a)
    Witam. Mam pytanie odnośnie tego chrobotania,mielenia pompy oleju. Zostało to usunięte w jakiś sposób. Mam ten sam silnik w Octavia III 2017r CRMB 160tyś przebiegu i ten sam odgłos na zimnym silniku.

    Zostaw komentarz:


  • kubekelektrowoz
    odpowiedział(a)
    Mam to samo. Auto kupiłem jak miało 111tys, teraz ma 150tys, nie od razu to usłyszałem, ale już dobre 30 tysięcy temu i nie pogłębia się, nie zmienia się. Tak jak pisali wcześniej, po paru km szmer, rechotanie żab zanika. Mówiąc krótko, w środku nie słychać więc "pokochałem to" .

    Zostaw komentarz:


  • micmatus
    odpowiedział(a)
    Ten sam hałas mam pewnego czasu. Octavia 3 2.0 tdi crmb 150km. Obstawiam pompę olejową. Macie namiary kto by mi to ogarnął w okolicach Starogardu Gdańskiego?

    Zostaw komentarz:


  • ROBAL_26
    odpowiedział(a)
    Ja rozmawiałem kiedyś z kolegą który pracuje w ASO Skody i przy zmianie octavii na kodiaqa od razu mi o tym powiedział i dokładnie wskazał miejsce i element który robi taki dźwięk .
    Jest to jak niektórzy pisali pompa oleju ,dźwięk jakby żaby rechotały , ktoś kto o tym nie wie to nawet nie zwróci na to uwagi .Kodiaq miał przy zakupie 31218km dziś ma 38827km i dźwiek się nie zmienił .ok

    Zostaw komentarz:


  • Raizende
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez symeos Zobacz wpis
    Dzwięk zdecydowanie niepokojący "chrobotanie", "mielenie" pojawia się po uruchomieniu silnika po nocnym postoju lub dłuższym postoju (wystarczy 1 godz). Opisywany dzwięk ustępuje po przejechaniu kilku km. Silnik poza opisanym dzwiękiem zachowuje się normalnie ma moc i jest dynamiczny.
    Rozrząd i osprzęt został sprawdzony i nie jest zródłem odgłosów.
    Aso nic nie słyszy i mówi, że tak ma być na pewno nic się nie zepsuje (gwarancja mineła 28.04.2018) (nic nowego analizując posty)
    Niezależny serwis słyszy ale ma problem z ustalaniem zródła dzwięku.
    Podejrzana jest pompa próżniowa (VACUM) lub pompa oleju.

    Czy ktoś miał podobny przypadek ?
    Jakie jest zródło dzwieku?
    Na ile może to być przyczyna awarii silnika?

    nagranie z konkretnie mojego samochodu



    nagranie z identycznym dzwiękiem z silnikiem 1,6 tdi



    Jak widać problem nie jest odosobniony.

    pozdrawiam arek
    Witam,
    doszedłeś może co jest powodem tego dźwięku?. Robiłeś coś z tym?.
    Pozdrawiam

    Zostaw komentarz:


  • Aleksandr30
    odpowiedział(a)
    Ja mam taki dźwięk i powiem że bardzo mnie to niepokoi. Byłem u mechanika i stwierdził że to sprężarka klimatyzacji, wymieniłem na nową i nic to nie dało. Był tak że roboiony rozrząd w całości z pompą wody i napinaczem i znowu nic nie zmieniło się... Wszyscy piszo ze to pompa oleju a czy ktoś już wymienił albo znalazł pszyczyne tego chrobotania? Ja mam octavia 3 2.0 tdi 2016 roku i powiem że pszy tym mieleniu szilnik zahowuje się dobrze

    Zostaw komentarz:


  • AdamB
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez beton99 Zobacz wpis
    Witam. Ja mam taki dzwiek od nowosci i wszystko jest w porzadku. Przebieg 213000km. Nawet szczerze mowiac nie myslalem, ze to moze byc cos nie tak.... tak ma i tyle...
    W moim 1.6TDI też jest taka praca od nowości.

    Zostaw komentarz:


  • Robi_91
    odpowiedział(a)
    wybaczcie offtopic- jesteście generalnie zadowoleni z tego silnika?
    Jak sprawuje się w nim skrzynia manualna? Również sypia się łożyska?

    Zostaw komentarz:


  • beton99
    odpowiedział(a)
    Witam. Ja mam taki dzwiek od nowosci i wszystko jest w porzadku. Przebieg 213000km. Nawet szczerze mowiac nie myslalem, ze to moze byc cos nie tak.... tak ma i tyle...

    Zostaw komentarz:


  • smooder
    odpowiedział(a)
    Czy komuś udało się jednoznacznie zdiagnozować skąd pochodzi ten w......jący hałas? Niby silnik nowoczesny a pracuje na zimno jak stary trup.

    Jeśli to faktycznie pompa vaccum to czy ktoś ją zmieniał i jest poprawa?


    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

    Zostaw komentarz:


  • wujekoskar
    odpowiedział(a)
    Kolejne przypadki:

    Strange engine sound - Skoda Octavia Mk III (2013 - 2020) - BRISKODA

    Zostaw komentarz:


  • wujekoskar
    odpowiedział(a)
    Przypadki znalezione w necie:





    Filmy z mojego silnika (CKFC):

    MEGA

    Troche info:

    Informacje na temat usterek, części zamienne, serwisu, technika VW: 2.0 TDI napęd rozrządu paskiem zębatym

    Widzę, że w międzyczasie pojawiała się pompa z końcową literką K (04L145208K)

    Link


    1. Czy ktoś ma wiedzę na temat ew. zmian konstrukcyjnych/materiałowych
    2. Wymieniałeś razem z paskiem?

    Zostaw komentarz:


  • symeos
    odpowiedział(a)
    Witam

    Winnym dobiegających hałasów okazała się pompa oleju i vacu w jednym.

    Miał ktoś taki przypadek ?
    Pompy z jakimi oznaczeniami OE mają usuniętą wadę głośnej pracy ?

    Pompa oleju audi seat skoda vw 1.6 tdi 2.0 tdi oryginał audi / vw 04l145208h - pompy oleju, olejowe - Kolmot Auto Elektronika

    Zostaw komentarz:


  • symeos
    odpowiedział(a)
    Jeżeli masz wiedzę...

    1. Szukać i wymieniać i uciszać ?
    2. Ten typ tak ma jezdzić i nie wnikać ? ( w środku nie słychać) :-)

    pozdrawiam arek

    Zostaw komentarz:


  • luker
    odpowiedział(a)
    Witam to jest praca pompy common rail i jest normalne wiem bo naprawiam nasze skody nawet mieliśmy informacje od producenta że jeśli na ten hałas tak to nazywając wymienimy pompę zostaniemy obciązeni kosztami bo to nie jest usterka jak się auto dobrze zagrzeje mniej to słychać

    Zostaw komentarz:


  • 2.0 TDI CRMB 150 KM 2016, 40000 km "chrobotanie", "mielenie"

    Dzwięk zdecydowanie niepokojący "chrobotanie", "mielenie" pojawia się po uruchomieniu silnika po nocnym postoju lub dłuższym postoju (wystarczy 1 godz). Opisywany dzwięk ustępuje po przejechaniu kilku km. Silnik poza opisanym dzwiękiem zachowuje się normalnie ma moc i jest dynamiczny.
    Rozrząd i osprzęt został sprawdzony i nie jest zródłem odgłosów.
    Aso nic nie słyszy i mówi, że tak ma być na pewno nic się nie zepsuje (gwarancja mineła 28.04.2018) (nic nowego analizując posty)
    Niezależny serwis słyszy ale ma problem z ustalaniem zródła dzwięku.
    Podejrzana jest pompa próżniowa (VACUM) lub pompa oleju.

    Czy ktoś miał podobny przypadek ?
    Jakie jest zródło dzwieku?
    Na ile może to być przyczyna awarii silnika?

    nagranie z konkretnie mojego samochodu



    nagranie z identycznym dzwiękiem z silnikiem 1,6 tdi



    Jak widać problem nie jest odosobniony.

    pozdrawiam arek
POWRÓT NA GÓRĘ
Pracuję...
X