Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

DPF - czyszczenie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • DPF - czyszczenie

    Może ktoś coś podpowie. Mam problem z filtrem cząstek stałych. Przebieg ok 250 kkm. Już przed 200 kkm zaczął się coraz częściej wypalać. Ostatnio wypalanie jest niemalże nieustanne. Pojechałem do serwisu Bosha na "specjalne" czyszczenie filtra. Okazało się, ze w mojej RS TDI jest rzekomo trudny dostęp do filtra więc usługa będzie nieco droższa, ale ok to można przełknąć.
    Po testach wyszło, ze ostatnie wypalenie miało miejsce 70 km temu i filtr jest już dość mocno zapchany, czyli:
    zawartość sadzy - 9 g
    zawartość popiołu - 28 g
    Ale jak przystało na serwis Bosha stwierdzono, że przyczynia się do tego zła praca wtryskiwaczy, dawkowanie powinno wynosić ok 280 a pokazuje 320.
    Więc dopóki nie będzie zrobiony porządek z wtryskiwaczami, nie podejmą się czyszczenia DPF.

    - filtra nie zamierzam wycinać
    - dużo tras i w tym świadomość jak jeździć, żeby pomagać filtrować się wypalać.
    - oprócz częstego wypalania i przy tym w sumie sporadycznego podkapcania, nie ma jakiś innych niepokojących objawów

    Czy te z grubsza podane dane są podstawą do takiej diagnozy:
    - kończący się DPF, zrobić porządek z wtryskami (wiadomo, to już są poważniejsze koszty)
    Ostatnio edytowany przez dj1978; 33213.

  • #2
    można i komputerowo coś stwierdzić, ale najlepsza diagnoza to wtrysk wyjęty na stole i zbadany
    po drugie, do serwisów boscha zaufania po swoich przejściach nie mam, to siecówka-franczyza i dużo zależy od tego kto konkretny warsztat prowadzi i jakich ma pracowników
    polecam zatem diagnozę jeszcze gdzie indziej

    Komentarz


    • #3
      Uzupełnię jeszcze, że w kolejnych diagnozach serwis Boscha doszukał się dużego spadku kompresji na 4 cylindrze 45%. Pokazali wyniki, w ślad za diagnozą poszła propozycja remontu głowicy. W codziennym użytkowaniu oprócz częstszego dopalania DPF silnik chodzi jak żyleta. Tknęło mnie to już dobitnie. Pojechałem do ASO, sprawdzili kompresję - jest jak najbardziej prawidłowa. Wtryski ok. DPF już takie to jest ustrojstwo, że z czasem częściej się dopala...nic tylko jeździć. Potwierdza się powyższa opinia, ale też i parę lat temu miałem przeboje z innym Boschem...trzymać się od nich z daleka.

      Komentarz


      • #4
        myślę że to nie tylko domena serwisu Boscha , od wielu osób słyszałem że jak jechali do przypadkowego warsztatu to na hasło "problem z dpf" w 9 na 10 albo próbował ich jakiś Mirek wydymać albo wydymał skutecznie ( znajomy w zafirze zapłacił kiedyś 800 zł za wymianę jakiejś rurki przy dpf-ie o śmiesznym koszcie a jak się zaburzył to usłyszał ze płaci za diagnozę heheh ).bo przeważnie właściciel przyjeżdzający do warsztatu ma przerażenie w oczach bo "panie ten depeef to majuntek kosztuje wiencyj niż to auto"...i wtedy słyszy że dpf to my uratujemy ale trzeba jeszcze to to i tamto.....ale to i tak taniej panie niż nowy dpf...a jak wprowadzą nowe wysokie kary za wycinkę to się dopiero zacznie hehehe

        ....zastanawiam się ile warte są np te serwisy reklamujące się że np za 1000 zł wymontują wyczyszczą i zamontują dpf....

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Zobacz wpis
          zastanawiam się ile warte są np te serwisy reklamujące się że np za 1000 zł wymontują wyczyszczą i zamontują dpf.
          nawet taniej
          I podobno daja gw na rok i 100kkm ciekawe....ludzie chwalą sobie.
          A prawdę mówiąc przy przebiegu 250kkm może być zapchany już dpf i wnet powie amen
          Zamieszczone przez dj1978 Zobacz wpis
          dużo tras i w tym świadomość jak jeździć, żeby pomagać filtrować się wypalać
          do wypalania nie potrzebne są duże prędkości autostradowe wystarczy 80km/h i obr. 1800-2200
          Ostatnio edytowany przez dawcio; 39500.
          Dawid
          czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

          Komentarz


          • #6
            przy 250k km to juz ma prawo miec dość , ale coś mi sie wydaje ze serwis Bosch ma dla Ciebie promocje aby zregenerować Ci wtryski , a z tym bym juz uważał . wyglada mi to na naciaganie , nie ufałbym im zabardzo .

            Skoro filtra wycinać nie zamierzasz , to zostaje wymiana , lub próba serwisowego wypalenia , moze i sa jakies jeszcze inne metody ale to juz chyba jakies szarlatańskie.

            Jestem ciekaw co mówi VCDS przy sprawdzeniu zapełnienia DPF , tam nie ma w gramach a w procentach ...ja miałem w O2 1.9TDI zapełnienie na poziomie 78% i jeszcze mi nie wywalił błedu. Fakt że śmierdziało z tyłu auta , ale jezdził bez problemu
            2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez dawcio Zobacz wpis

              do wypalania nie potrzebne są duże prędkości autostradowe wystarczy 80km/h i obr. 1800-2200
              To miałem na właśnie myśli. Dużo tras to nie tylko autostrady, ale i drogi krajowe gdzie jedzie się czasami chcąc nie chcąc z taką prędkością obrotową silnika (3,4 bieg) a filtr się przy okazji wypala. Nie mniej, moim zamiarem było właśnie skorzystanie z takiej usługi "demontaż - czyszczenie dpf - montaż", żeby przedłużyć życie filtra o te "kilkadzięsiąt kkm", bo niebawem i tak leasing się kończy i autko odchodzi na emeryturę Jedyny rezultat, to "eksperci" z Boscha przekonali mnie do tego, aby skorzystać z uslug w innym serwisie.
              Ostatnio edytowany przez dj1978; 33213.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez dj1978 Zobacz wpis
                moim zamiarem było właśnie skorzystanie z takiej usługi "demontaż - czyszczenie dpf - montaż"
                i podobno robią to bdb i dają gw na grupie GB kilka osób pisało o tym i są zadowoleni.
                Dawid
                czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                Komentarz


                • #9
                  Witam

                  Mam problem. Niedawno zauważyłam,że podczas jazdy dzwinie rosną mi obroty i zaczyna dymić silnik. Wczoraj byłam u mechanika, powiedział, że mam do wymiany filtr dpf,ponieważ nie da się go już wypalić. Czy faktycznie pozostaje mi tylko wymiana czy można go naprawić? Może da sie go regenerować?

                  Komentarz


                  • #10
                    na Youtube sa filmiki ze jednak da sie to wyczyscic. Wyjmuje sie filtr z auta i wtedy w zależności od możliwości jedni robia to tak:

                    albo

                    albo

                    Komentarz


                    • #11
                      Ja w poprzednie OIIFL 2.0 CFHF skorzystałem z wycięcia filtra, wypalenia go w piecu przez noc oraz założeniu z powrotem.

                      Pomogło. Zaczął się wypalać co 400-500 km a nie. co 100-150.

                      Koszt w Krakowie: 700 PLN, czas usługi - 48h.

                      Mój bardzo dymił przy wypalaniu na siwo, i nie mógł się już w pewnym momencie dopalić, a też nie chciałem go wycinać.
                      Moja Balbina

                      Komentarz


                      • #12
                        Już jestem po zabiegu wysłałam do Stalowej Woli tak jak mi radził mechanik. Teraz autko chodzi idealnie spie spokojne. Jak ktoś potrzebuje mam dobry kontakt takiej naprawy filtra Regeneracja filtrów cząstek stałych Czyszczenie FAP DPF Naprawa katalizatorów Bosch Service Dariusz Pawlik bardzo to wszystko poszło sprawnie i zapłaciłam 440 zł to chyba nie dużo bo nowy to szkoda gadać ile. A jak wasze doświadczenie ile teraz będzie spokoju?

                        Komentarz


                        • #13
                          koszty groszowe, a auto dalej sprawne.
                          Serio za wycinanie tego filtra zamiast jego oczyszczenie (za grosze jak widac!) czy wymiane (jak kogos stac) powinni dopieprzyc kary idace w tysiacach zlotych i wyeliminowac przy corocznym badaniu takie auto z ruchu - dosc trucicieli. Dzieki za namiar na te firme - moze sie przyda mojemu koledze.
                          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                          Spalanie - Motostat.pl

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez magda621 Zobacz wpis
                            Już jestem po zabiegu wysłałam do Stalowej Woli tak jak mi radził mechanik. Teraz autko chodzi idealnie spie spokojne. Jak ktoś potrzebuje mam dobry kontakt takiej naprawy filtra Regeneracja filtrów cząstek stałych Czyszczenie FAP DPF Naprawa katalizatorów Bosch Service Dariusz Pawlik bardzo to wszystko poszło sprawnie i zapłaciłam 440 zł to chyba nie dużo bo nowy to szkoda gadać ile. A jak wasze doświadczenie ile teraz będzie spokoju?
                            w każdym mieście są takie firmy....

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez marlej108 Zobacz wpis
                              koszty groszowe, a auto dalej sprawne.
                              Serio za wycinanie tego filtra zamiast jego oczyszczenie (za grosze jak widac!) czy wymiane (jak kogos stac) powinni dopieprzyc kary idace w tysiacach zlotych i wyeliminowac przy corocznym badaniu takie auto z ruchu - dosc trucicieli. Dzieki za namiar na te firme - moze sie przyda mojemu koledze.
                              Masz racje, choc stare ikarusy i merce kaczki tudziez inne zlomy, ktore szczegolnie jezdza po mniejszych miastach i wsiach, truja 1000X bardziej, doslownie. Mozna im "skoczyc na pukiel" bo auta stare i nigdy dpfa nie mialy, dlatego tez sa po 100x latane i malowane, gdyz nie maja ani adblue ani dpf.
                              ps. Zeby nie bylo mam t5 z dpf i dci z fap, z czego dci po programie, wszystko dziala i nie ma z tym problemow nawet na krotkich odcinkach.
                              Zamieszczone przez Zobacz wpis

                              w każdym mieście są takie firmy....
                              Mnie ten post wyglada na krypcioche, user ma 3 posty...

                              Komentarz


                              • #16
                                Mam wrażenie ze z tym wycinaniem filtrów to sie w koncu skończy...
                                Samochód bez DPF-a nie przejdzie przeglądu! - Motoryzacja w INTERIA.PL
                                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                Spalanie - Motostat.pl

                                Komentarz


                                • #17
                                  Ciekawy artykuł w temacie czyszczenia dpf
                                  Jak to działa: wodne czyszczenie DPF sprawia, że wycinanie filtra już zupełnie nie ma sensu
                                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                  Spalanie - Motostat.pl

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez marlej108 Zobacz wpis
                                    Jesli dpf jako nowy dzialal ok, to ma sens, jesli auto od nowosci mialo zle opracowane rozwiaznie np. pierwsze mazdy z dpf, ktore notorycznie rozrzedzaja olej, to faktycznie lepiej to wyp... w diably...

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      ITS szuka już sposobu na walkę z wyciętymi DPF-ami i to tylko kwestia czasu. Z racji tego, że nadzór nad stacjami ma przejąć ITS, a nie jak do tej pory starosta będą mieli okazję do tego, aby się wykazać, że ta zmiana była potrzebna. Bardzo prawdopodobne będzie to, że do wyników badania okresowego będę musiały być dołączane wydruki z badań emisji spalin. Są też pomysły aby sprawdzać wycięcie DPF-a przez gniazdo DPF.
                                      VW Golf Sportsvan 1.2 TSI 110KM

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        I bardzo dobrze. Moze w końcu skończy się ta patologia, podobnie jak "korekta" (czyli mowiac po ludzku oszustwo) licznika...
                                        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                        Spalanie - Motostat.pl

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Diagnosta, ma ustalić stan licznika, a nie przebiegu. Jak wiemy w PL to czasami dwie różne sprawy.
                                          VW Golf Sportsvan 1.2 TSI 110KM

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Kolega ma superba II z silnikiem CFGB. Dwa miesiące temu kupił nowy zamiennik DPF-a. Fabryczny wypalał się co 100-150 km.
                                            Nowy po montażu i oczywiście adaptacji zaczął wypalać się co 70km. Padła propozycja by stary filtr oddać do czyszczenia.
                                            Po czyszczeniu i wymianie wraz z koleją adaptacją wypala się co 500 km. Kosztowało go to w okolicach 500 pln. Czyszczenie filtra odbyło się na mokro, tzn zalanie jakąś chemią i mycie pod ciśnieniem. Przebieg w chwili wymiany DPF-a 240kkm.
                                            Skoda Octavia Combi 2012 elegance 2.0 TDi 140 KM 320Nm

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Założyłem wątek to zaktualizuję sytuacje. U mnie po wpięciu do kompa DPF pokazywał śladowe wypełnienie,Serwisant zalecał - nic tylko "jeździć" i się niczym nie przejmować. Tylko jak jeździć skoro wypalał co 50-70 km o smrodzie spalin nie wspominając. Zdecydowałęm się jednak na czyszczenie i adaptację. Nastąpiła znaczna poprawa, wypala się co 400-500 km. Wygląda więc na to, że wróciło do normalności.

                                              Komentarz

                                              POWRÓT NA GÓRĘ
                                              Pracuję...
                                              X