Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Szarpanie sprzęgła przy ruszaniu w 1.4 TSI 150KM

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Szarpanie sprzęgła przy ruszaniu w 1.4 TSI 150KM

    Witam. W mojej Octavii 1.4 TSI, 2017 rok, wersja Style, przebieg 10 000 km występuje poszarpywanie sprzęgła przy delikatnym ruszaniu. Szczególnie dokuczliwe jest to podczas wyjeżdżania z garażu na wstecznym gdy auto jest zimne. Wtedy nawet dodanie gazu niewiele daje i autem trzęsie. Gdy silnik się rozgrzeje wystarczy ruszać z dodanym gazem, ale manewry na parkingu bez dodawania gazu też powodują szarpanie. Byłem w ASO i z tego co powiedzieli wynika, że nie je pierwszy z tym jestem i że tak to się zachowuje w tych nowych modelach, bo nie montują już czujnika położenia pedału gazu powodującego podbijanie obrotów przy ruszaniu. Też tak macie w swoich autach?

  • #2
    U mnie bardziej pojawia się efekt zduszenia obrotów podczas ruszania, nawet z gazem. Żeby w miarę płynnie ruszyć, trzeba dodać gazu na ok. 1,5 tys. obrotów. Choć też nie zawsze to pomaga. Nie znaczenia czy na zimnym czy na ciepłym silniku. Wkurza mnie to, ale przyzwyczaiłem się do tego. A ponieważ ten efekt nie występuje za każdym razem, nie ma sensu jechać do serwisu z tym.
    Też mam O3 fl wersja Style z silnikiem 1.4 TSI.
    Moja "córeczka"
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...554967#1554967

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez raft Zobacz wpis
      Witam. W mojej Octavii 1.4 TSI, 2017 rok, wersja Style, przebieg 10 000 km występuje poszarpywanie sprzęgła przy delikatnym ruszaniu. Szczególnie dokuczliwe jest to podczas wyjeżdżania z garażu na wstecznym gdy auto jest zimne. Wtedy nawet dodanie gazu niewiele daje i autem trzęsie. Gdy silnik się rozgrzeje wystarczy ruszać z dodanym gazem, ale manewry na parkingu bez dodawania gazu też powodują szarpanie. Byłem w ASO i z tego co powiedzieli wynika, że nie je pierwszy z tym jestem i że tak to się zachowuje w tych nowych modelach, bo nie montują już czujnika położenia pedału gazu powodującego podbijanie obrotów przy ruszaniu. Też tak macie w swoich autach?
      Tarcza sprzęgła się "zeszkliła" albo przypaliła...wymiana, będzie szarpać coraz mocniej. niestety to objaw jazdy z nogą na sprzęgle...:/
      ANTY MECHANIK YT

      Komentarz


      • #4
        A u mnie podszarpuje tylko przy ruszania, kiedy silnik jest zimy (wyjeżdżam rano z garażu). Jak się nagrzeje, jest ok. Zupełnie nie wiem, co to jest...

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X